Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konto deweloperskie: zakładanie, używanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#151 FFranekk

FFranekk
  • 29 postów

Napisano 04 grudnia 2010 - 17:24

Pani konsultantka zapewniła mnie, że jeżeli przeleję Euro na konto w złotych w mBanku to nie zapłacę nic.
A nawet jeśli miałbym dać tego piątaka to zawsze lepiej to niż płacić 87zł...


Ale to chyba Apple przelewa pieniądze do DBPL po to żeby oni zamienili to na PLN i rozesłali dalej. Więc konto dewizowe, nieważne w jakim banku nic nie da bo będą tam wpływać PLNy. Jedynie co to można by spróbować mieć konto w DBPL w EUR i ustalić z nimi żeby wpływały tam EUR prosto od Appla. Nawet wysłałem takie zapytanie do nich ale dostałem enigmatyczną odpowiedź żebym to sam ustalił z nadawcą.

#152 pafkoo

pafkoo
  • 276 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 04 grudnia 2010 - 20:14

Ale to chyba Apple przelewa pieniądze do DBPL po to żeby oni zamienili to na PLN i rozesłali dalej. Więc konto dewizowe, nieważne w jakim banku nic nie da bo będą tam wpływać PLNy. Jedynie co to można by spróbować mieć konto w DBPL w EUR i ustalić z nimi żeby wpływały tam EUR prosto od Appla. Nawet wysłałem takie zapytanie do nich ale dostałem enigmatyczną odpowiedź żebym to sam ustalił z nadawcą.


Nie wysyłają do DBPL jeśli ustalisz, że chcesz dostawać wypłaty w euro.
A skoro wysyłają to z Luksemburga, to myślę, że to właśnie euro jest ich walutą wyjściową.

#153 thret

thret
  • 44 postów

Napisano 15 grudnia 2010 - 22:05

macie ustawione tax information dla Kanady i Australii? (wcześniej tego chyba nie było...), i czy było już rozliczenie za Listopad? nie dostałem tylko potwierdzenia z CA i nigdzie info o wypłacie, a 150 zielonych przekroczyłem jak z tym jest?

#154 JKK

JKK
  • 411 postów
  • SkądOsolin

Napisano 15 grudnia 2010 - 22:30

Nic nie ustawiałem. Z tego co tam napisane to tylko dla rezydentów. Mam już z chyba wszystkich krajów rozliczenie gdzie się coś sprzedało (EU, UK, US, Kanada, Australia i Rest of World). Terminu przelewu też jeszcze nie mam, ale przybliżoną kwotę podali.

#155 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 grudnia 2010 - 22:38

Tak jak pisze JKK, na razie było tylko naliczenie za listopad, do końca tygodnia powinien być podany termin przelewu (obstawiam, że będzie to początek stycznia). A co do podatków, to w objaśnieniach pisze, że dotyczy to rezydentów danych krajów.

#156 JKK

JKK
  • 411 postów
  • SkądOsolin

Napisano 17 grudnia 2010 - 15:02

Właśnie założyłem w Multibanku (tam gdzie mam konto firmowe) dodatkowe konto w Euro (utrzymanie i przelewy na konto złotówkowe w Multibanku darmowe). Już w Apple zaktualizowałem konto. Jak będzie wpłata za listopad to podzielę się wrażeniami... Dużo się chyba na tym nie zaoszczędzi (przy małych wpłatach to sporo, ale powyżej 1500 już chyba jakieś 2-3%). Szwabki pobierają 5% nie mniej niż 87 zł, a BRE Bank przelicza przelew z EUR na PLN po kursie kupa (różnica do kursu sprzedaży około 5%). Pożyjemy zobaczymy... Właśnie (sobota) Apple określił się co to terminu przelewu: 30 grudnia. Wartość należną nadal podają przeliczoną na złotówki, pomimo zmiany kont i waluty przelewu na Euro (już przez nich zaakceptowana). Co z tych eksperymentów walutowych wyszło napiszę pod koniec roku ;) Trzeba będzie też chyba inaczej to rozliczyć - ale to się w iFirma.pl dopytam...

#157 IPiterek

IPiterek
  • 60 postów

Napisano 26 grudnia 2010 - 11:42

a trzeba mieć lat 18 żeby założyć konto deweloperskie? A jeśli nie to raczej ciężko będzie oszukać nie?

#158 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 grudnia 2010 - 14:21

Nie wiem czy ciężko, my nie zajmujemy się oszukiwaniem. Żeby podpisać umowę musisz mieć 18 lat, to jest pewne.

#159 pafkoo

pafkoo
  • 276 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 27 grudnia 2010 - 00:51

a trzeba mieć lat 18 żeby założyć konto deweloperskie? A jeśli nie to raczej ciężko będzie oszukać nie?


Jeżeli niedużo Ci do tej osiemnastki brakuje to poczekaj spokojnie, dopracuj projekty, a na urodziny zafunduj sobie konto deweloperskie.
Jeśli jednak bardzo zależy Ci na czasie, pogadaj z rodzicami, może założą takie konto na siebie.

#160 IPiterek

IPiterek
  • 60 postów

Napisano 27 grudnia 2010 - 18:32

pomyliłem tematy... ale mam nadzieję że pomożecie mam kolejne pytania: Otóż przed założeniem konta miałem wpisane moje dane osobowe na apple id. Ale że nie mam 18 lat zmieniłem dane na mojego brata i problem leży tu że data urodzenia się zmieniła ale imie nie. I co teraz. Mimo iż w appstore na tym koncie jest wszystko wporządku - dane brata ale na koncie deweloperski widnieje moje imie. Powinienem założyć nowe konto? drugie: Nazwa firmy. Podczas tworzenia konta deweloperskiego była opcja do wypełnienia : "company" to jest moja nazwa firmy która będzie wydawała gry tak? i trzy rodzaje firmy tam były jaką chcemy być. Mógłby ktoś z grubsza wyjaśnić to? Zaznaczyłem poprzednio coś in hous - chodziło chyba o przedsiębiorstwo...

#161 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 grudnia 2010 - 20:22

Post przeniosłem do takiego wątku, gdzie masz odpowiedzi na swoje pytania. Przeczytaj go i potem zacznij zadawać pytania, zwłaszcza, że odpowiedzi na pytania o dystrybucji "in house" jak i o apple id już były. Co do Twojej nazwy, to jak nie masz firmy to nie możesz zarejestrować konta firmowego, bo Apple żąda dokumentów rejestracyjnych firmy. Możesz założyć tylko konto prywatne. I na koniec: nie masz 18 lat, nie tylko w dowodzie, ale i mentalnie. To widać i czuć. Wydawanie gier, jak piszesz, to poważna praca. Zanim zaczniesz kombinować z umową z Apple, napisz tą swoją wymarzoną grę pod symulatorem, do tego nie trzeba mieć konta deweloperskiego. A jak już ją napiszesz to zastanów się czy nadal chcesz to robić. Nie mówię, że wiek Cię przekreśla, bo mamy tu paru młodych deweloperów, ale widoczne, mało dojrzałe, podejście.

#162 FFranekk

FFranekk
  • 29 postów

Napisano 10 stycznia 2011 - 21:53

Czy ktoś już przetestował płatności od Apple w Euro ? Bez prowizji?

#163 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 10 stycznia 2011 - 22:05

Czy ktoś już przetestował płatności od Apple w Euro ? Bez prowizji?


A właściwie to o jaką prowizję chodzi? Ja jak kupuję płacąc taką zwykła mBankową kartą do bankomatu to zjada mi tyle ile powinno (np. równowartość 0,79 euro po kursie z danego dnia). Kurs euro jest całkiem normalny. No może jakieś tam 5 groszy jest więcej, aż tak to się nie zastanawiałem, bo to zależy jeszcze jaki kurs bierzemy pod uwagę. Generalnie różnica jeżeli nawet jest to pomijalnie mała.

#164 FFranekk

FFranekk
  • 29 postów

Napisano 10 stycznia 2011 - 22:12

chodziło mi o płatności (wpłaty) OD apple, czyli rozliczanie sprzedaży w EUR zamiast w PLN

#165 MDW

MDW
  • 653 postów
  • SkądPolska

Napisano 10 stycznia 2011 - 22:31

chodziło mi o płatności (wpłaty) OD apple, czyli rozliczanie sprzedaży w EUR zamiast w PLN


Aaaa o to... No to przepraszam, nie zrozumiałem. :)

#166 JKK

JKK
  • 411 postów
  • SkądOsolin

Napisano 10 stycznia 2011 - 23:19

Jestem w trakcie ;) Znaczy założyłem konto w EUR, zaktualizowałem w Apple konto i walutę i czekam na kasę ;-) Jeszcze za grudzień nie naliczyli - dam znać o efektach eksperymentu.

#167 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 stycznia 2011 - 23:32

No za grudzień to będzie na koniec stycznia :)

#168 JKK

JKK
  • 411 postów
  • SkądOsolin

Napisano 11 stycznia 2011 - 11:06

No ale naliczenie może wcześniej... Jestem ciekaw czy już w € będą naliczać...

#169 kondzio42

kondzio42
  • 120 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 stycznia 2011 - 07:07

Witam, Jestem zaintersowany zalozeniem konta developerskiego ale tego za free i mam kilka pytan odnosnie tego konta : 1. Czy jesli zaloze to konto to mam dostep tylko do SDK czy do czegosc jeszcze ? ( np. beta softy ) 2. Przy zakladaniu tego konta uzywam swojego apple id i wyswietlaja sie moje dane i kiedy klikam continue to wyskakuje "Company / Organization" i nie wiem co mam tam wpisac gdyz nie naleze do zadnej organizacji :) Pozdrawiam

#170 pafkoo

pafkoo
  • 276 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 15 stycznia 2011 - 22:36

Obawiam sie, że nie ma konta za darmo. Nawet, jeśli chcesz sprzedawać aplikacje za free, to musisz zapłacić 99$ za rok przynależności do programu developerskiego.

#171 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 15 stycznia 2011 - 22:41

1. Tylko SDK
2. nie pamiętam :)

---------- Wpis dodano o 22:41 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:39 ----------

pafkoo jemu chodzi o zarejestrowanie się na stronie developerskiej. Dostaje wtedy dostęp do obecnego SDK i bieżącej dokumentacji.

#172 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 stycznia 2011 - 23:00

Ale bez dostępu do wersji beta, a myślę, że to jest główny cel pytania :)

#173 kondzio42

kondzio42
  • 120 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 stycznia 2011 - 12:54

Dzieki serdeczne za odpwiedz. Jeszcze pozostaje mi problem tej organizacji. A i lepiej do konta deweloperskiego zalozyc osobne apple id? Zalezy mi narazie nie na publikowaniu applikacji w app store tylko na programowaniu w SDK.

#174 EasyGoing

EasyGoing
  • 40 postów

Napisano 16 stycznia 2011 - 20:25

Mam szybkie pytanie: Po roku chcę odnowić certyfikat. Czy to, że znowu proszą mnie o wysłanie faxu to normalne czy coś robię źle? Logicznie myśląc mają już dane mojej karty więc niby wiedzą skąd mieli by wziąć kolejne 99$.

#175 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2011 - 20:32

Przecież mogłeś zrezygnować z tej karty, mogli Ci ją odebrać itd.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych