Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

iMac 21,5 - Plama na matrycy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1022 odpowiedzi w tym temacie

#51 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 23 lutego 2010 - 16:47

Spoko na zasilaczu miałem tylko lekko ponad 80C na procku prawie 70C i nie zamierzam w żaden sposób regulować jego wiatrakami to nie mój problem, przecież Mac pro prostu działa a ja mam tylko używać no nie ? :D

Jest na gwarancji i mam to gdzieś może się roztopić na biurku i nawet nie kiwnę palcem :)


Daleko z takimi poglądami nie zajedziesz.
Apple robi fajne kompy, tylko niestety bez dodatkowego kombinowania, oprogramowania, nie uzyskasz dobrego efektu, a tylko narazisz się na kolejne serwisowanie.
W białych iMacach matryce także ciemniały od za wysokich temperatur na grafice i procu.

#52 www007

www007
  • 408 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 lutego 2010 - 17:11

A ja się szykuje do kolejnej reklamacji z powodu dziadostwa na szybie :)


Możesz napisać coś więcej na temat nowej usterki

#53 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 23 lutego 2010 - 17:51

Wiesz opisać nie ma zbyt jak, wygląda to na jakiś kurz ewentualnie jakieś inne cząsteczki po wewnętrznej stronie szyby.

Daleko z takimi poglądami nie zajedziesz.
Apple robi fajne kompy, tylko niestety bez dodatkowego kombinowania, oprogramowania, nie uzyskasz dobrego efektu, a tylko narazisz się na kolejne serwisowanie.
W białych iMacach matryce także ciemniały od za wysokich temperatur na grafice i procu.


Ale powiedz mi dlaczego ja mam poprawiać coś co nie jest w mojej kompetencji, tam siedzą ludzie którzy opracowali to w taki sposób i dają mi na to gwarancje. Ja komputer normalnie używam i w żaden sposób nie naruszam jego struktury ani nie kombinuje w żaden sposób czyli gwarancji nie trace, a że wiatraki chodzą zbyt wolno co mnie to interesuje ? Oni złożyli ja kupiłem i używam i na tym kończę moje działania a jeszcze mam trochę filmów do przekonwertowania :D

Jak na razie jest średnio :

CPU - 56C
PSU - 73C
Northbridge - 55C

Co będzie dalej samo się wyjaśni albo zwrócą kasę albo go sprzedam lub rozszerzę gwarancje do 3 lat i będą naprawiać dalej :)

#54 martiso

martiso
  • 185 postów

Napisano 23 lutego 2010 - 19:14

mój mac już po 2 tygodniach po wymianie matrycy ma piękną małą plamke :) hehe teraz już jak pojedzie do serwisu to miła Pani z apple zapewniła mnie że w 99% dostanę nowy egzemplarz o takich samych parametrach - zobaczymy

#55 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lutego 2010 - 14:29

To ja dodam coś pozytywnego. Imac 27" i5 kupiony w listopadzie. Zero problemów. Temperatury (to zależy od pokoju) mam ok. 38 stopni jak nic nie robie, a w stersie do 50 stopni. Jak się na czytałem o tych problemach sprawdzałem go kilka razy i jest ok. Oby tak dalej.

#56 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 24 lutego 2010 - 15:00

No to wychodzi na to że ja po prostu trafiłem felerny egzemplarz, zobaczymy co będzie z nim dalej może w końcu mu przejdzie chęć na wycieczki po serwisach. dsy - Zmieniałeś ustawienia wiatraków ?

#57 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 20:27

No i mam nowy problem mianowicie iSight wyświetla sobie punkty które są zawsze nawet po całkowitym zasłonięciu kamery, pod spodem przedstawiłem zdjęcie te dwa w czerwonym kółeczku świecą na czerwono jak latarki a te w białym na biało.

Dołączona grafika

Co więcej komputer co chwile się wiesza, w wtorek najpóźniej następny poniedziałek komputer wróci do serwisu tylko muszę mieć czas aby udokumentować wszelkie problemy.

#58 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 20:32

Jakoś coraz mniej Ci wierzę seb235. Jeśli się mylę to przepraszam, bo sam nie wiem, co zrobiłbym z komputerem za tyle kasy, który tak by źle działał mimo serwisowania. Myślałeś o AppleCare Protection Plan?

#59 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 20:35

Myślałem, ale to nie ma sensu bo komp będzie 2,5 roku w serwisie a 6 miesięcy w domu. Nie musisz mi wierzyć wkleiłem zdięcie zrobione aplikacją Photo Booth całkowicie zasłoniętego iSighta i wcale mnie to nie dziwi bo góry komputera się dotknąć nie da bo taki jest nagrzany także normalne że i kamera ma dość.

#60 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 20:36

Nie wiesz jakie NASA ma niedawno problemy z kamerami?

#61 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 20:40

Nie wiem jakie ma nasa i nie wiem dlaczego myślisz że oszukuje, uwierz mi mam na prawdę ciekawsze rzeczy do roboty niż wypisywanie niestworzonych rzeczy. Tak czy inaczej komputer nadaje się na serwis :( BTW Plamek już jest 6 :(

#62 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 20:45

Ostatnio NASA stwierdziła takie coś, przypomina mi to Twoje wymigiwanie się. " We have investigated, and determined that these are artifacts caused by an interaction between the high compression factors used for the beacon data, and cosmic ray events on the detector. Our discussion of image artifacts has been updated to include this phenomenon. Another factor which has contributed to this issue has been the recent delay in receiving the full resolution images from the spacecraft. This was caused by a server problem at the Deep Space Network, and has now been resolved." Bo w innym wątku nie piszesz, że jesteś w stanie przeinstalować system na czysto, by sprawdzić jak jest naprawdę z komputerem, a noobem nie jesteś.

#63 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 20:48

Ale thozo dobrze wiemy że problem z systemem musi mieć podstawy, nie bierze się on z kosmosu. Skoro od początku przygody z OSX używam tego samego i nigdy problemu żadnego nie było a ja systemu na prawdę nie ruszałem w żaden sposób. Chociaż jest jedno ale przed oddaniem na serwis zaszyfrowałem katalog domowy a po powrocie odszyfrowałem go, ale nie sądzę aby to miało wpływ na błędne działanie iSighta lecz na stabilność może mieć.

#64 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 20:51

Czysta instalacja jest kluczowa, jeśli chodzi o wydawanie wyroków co do sprzętu. Tak to można sobie jedynie pogdybać, zwłaszcza jeśli szyfrowanie wchodzi w grę.

#65 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 26 lutego 2010 - 22:24

Na windows 7 isight wykazuje te same problemy :(

---- Dodano 27-02-2010 o godzinie 02:28 ----
Utworzyłem nowe konto użytkownika w systemie - niestety brak efektu :(

#66 meiss

meiss
  • 1 345 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 01:34

te plamki to prawdopodobnie hotpixele na matrycy kamerki (to samo co zdarza się na matrycy aparatów) kwestia tylko czy są na stałe czy wystąpiły z powodu temperatury o której piszesz. Nie wiem jak z kamerkami, ale w lustrzankach hotpixele się mapuje, ale nie wymienia sprzętu n ich podstawie.

#67 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 27 lutego 2010 - 12:35

No ale jak komputer był wyłączony całą noc to już żadnych problemów nie ma, nie wiem może myślicie że ja jestem nienormalny ale coś jest nie tak z tym moim egzemplarzem.

#68 adamvet

adamvet
  • 485 postów
  • SkądNorwich, UK

Napisano 27 lutego 2010 - 22:59

Ciekawe czy nowe wersje juz nie maja tych problemow. Ostatnio ulegla zmiana dostawy przy zakupie online z 3 na 2 tygodnie w Uk wiec chyba znowu ryszyla normalna sprzedaz

#69 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 28 lutego 2010 - 02:06

Czysta instalacja jest kluczowa, jeśli chodzi o wydawanie wyroków co do sprzętu. Tak to można sobie jedynie pogdybać, zwłaszcza jeśli szyfrowanie wchodzi w grę.


Nie, nie i jeszcze raz nie! Takie bzdury to pisz sobie w pamiętniku... każdy mający jakieś pojęcie o OS X to wyśmieje, ale to czytają też ludzie, którzy nie wiedzą wiele o tym systemie.
Nie wiesz - nie pisz, po co wprowadzać innych w błąd??? Zwłaszcza w tym konkretnym kontekście...

#70 www007

www007
  • 408 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 lutego 2010 - 11:39

Zastanawiam się czy nie można by zrobić sondy z związku z usterkami imaców, sam zastanawiam się nad kupnem mojego pierwszego komputera apple i maił to być imac, ael nie chce wdepnąć w przysłowiowe g...no. Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda globalnie tzn. chociaż na naszym portalu.

#71 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 lutego 2010 - 11:44

Co do moich dalszych postępowań jutro dzwonie do cortlandu i domagam się zwrotu kasy za komputer z powodu nawet nie uszkodzonego ale wadliwego produktu wysyłanie go nawet 15 razy niewiele tutaj zmieni bo komputer ma ewidentne problemy podczas dłuższej pracy na pełnym obciążeniu, jeżeli nic nie załatwie w cortlandzie dzwonie po raz kolejny do apple poland i będę wysyłał tyle razy aż im się odechce a na brak problemów raczej narzekać nie będę. Nie wiem jak to możliwe że produkt w takim stanie trafia na rynek.

#72 regedit

regedit
  • 29 postów

Napisano 28 lutego 2010 - 15:59

Witam wszystkich forumowiczów :) Tak sobie przeglądam już od kilku miesięcy wątki na forum ale dopiero niedawno założyłem konto a teraz postanowiłem się ujawnić :-D Zacznę od tego, że od czasu premiery nowych iMaków postanowiłem, że zacznę na taki komputer odkładać pieniądze. Założenie było takie, że kupię 27 calowy model z Core i5 albo i7 z lepszą kartą graficzną, żeby wydajnościowo był na wyrost (przynajmniej jakieś 2-3 lata pracy). W zasadzie fundusze już mam uzbierane i odłożone na ten komputer, ale po przejrzeniu wszystkich ostatnich wątków o plamach na matrycy i innych ciekawostkach po prostu jestem przerażony. Chciałbym, żeby to był mój pierwszy mac bo mam już dosyć windowsa, ale z tego co widzę, to chyba trzeba poczekać albo na nową partię albo nową, odświeżoną serię pozbawioną tych problemów. No bo wydać 8 czy więcej tysięcy na coś, z czym będę miał się potem użerać i być mocno rozczarowany z zakupu to chyba jakaś paranoja. W następnym tygodniu odbieram nowego służbowego Macbooka Pro 15 cali z matową matrycą. Chyba na razie na nim będę się "bawił" a potem zadecyduję, czy Mac OS X to system który mi odpowiada. Szczerze mówiąc bardzo chciałbym, żeby tak było bo jestem już zrozpaczony tą Vistą. Można kupić nawet najdroższy komputer ale i tak Windows sprawi, że będzie on działał jak szrot z Biedronki. Po prostu nie chcę się rozczarować i zniechęcić do Maków. Czy ktoś ma jakieś przypuszczenia, kiedy może poprawić się obecna sytuacja z tymi komputerami?

#73 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 lutego 2010 - 16:03

regedit, są jeszcze maki mini i pro (do nich dobierzesz sobie dowolny monitor do pracy) imak to komputer do zastosowań rozrywkowych

#74 regedit

regedit
  • 29 postów

Napisano 28 lutego 2010 - 17:01

Komputer do zastosowań stricte profesjonalnych nie jest mi potrzebny. Komputer chciałbym wykorzystać do pracy biurowej tj. edycja tekstów, arkusz kalkulacyjny i prezentacje multimedialne oraz nadzór projektów graficznych i ewentualnej ich korekty. Tego iMaca chciałem kupić z założeniem komputera do pracy stacjonarnej na dużym ekranie. Jak dotąd korzystam z PC stacjonarnego który jest głośny, ma kiepski monitor z matrycą TN i są ciągłe konflikty sprzętowe. Moja cierpliwość już się wyczerpuje i chciałbym wywalić ten szajs na rzecz kompaktowego, estetycznego rozwiązania bez wyjącej budy i miliona poplątanych kabli.

regedit, są jeszcze maki mini i pro (do nich dobierzesz sobie dowolny monitor do pracy)

imak to komputer do zastosowań rozrywkowych


Mac Mini to taka zabaweczka. Gdyby miał bluray to pewnie kupiłbym sobie do telewizora :D

Mac Pro to fajna maszyna. Może do najtańszych nie należy ale można podłączyć monitor. Myślałem o Mac Pro + Dell U2711. Wówczas jednak nadal miałbym budę z kablami. Po prostu ten iMac mi się podoba, że jest to cały zintegrowany komputer. Myślałem też, żeby kupić iMac 27 + Dell U2711 ale to chyba lekka przesada. Dwa takie wielkie ekrany obok siebie. Gdybym profesjonalnie zajmował się grafiką to pewnie kupiłbym Mac Pro ale ja tylko nadzoruje pracę innych + sam majstruję przy Photoshopie obrabiając głównie swoje osobiste zdjęcia / materiały w ramach takiej odskoczni od pracy.

Szkoda, że ten iMac nie ma matowej matrycy bo jednak wolę taką do pracy czy rozrywki. W sumie szyba mi aż tak bardzo nie przeszkadza. W komputerze stacjonarnym to nie aż taki problem. Nie mam obsesji, że glossy jest kategorycznie złe i koniec. Po prostu każdy ma jakieś preferencje. Ja akurat preferuję ekrany matowe. Chodzi tylko o własny komfort pracy.

#75 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 lutego 2010 - 17:06

ciekawe skąd ten mit, że mini to zabaweczka ;) jeśli nie grasz i nie zajmujesz się video/3d to świetny komputer. z resztą, poczytaj wątki na forum na temat mini i sam zdecyduj.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych