Współczesne smartfony, w tym i oczywiście iPhone'y, coraz częściej trafiają w ręce dzieci, które niekiedy szybciej uczą się obsługi dotykowego ekranu i interfejsu użytkownika systemu iOS czy Android niż czytania i pisania. Nastolatkowie już powszechnie i w niekontrolowany sposób używają tego typu urządzeń, co powinno i zwykle budzi obawy ich rodziców: jakie strony przeglądają, z kim się kontaktują, pod jakie numery dzwonią, jakie treści trafiają do nich za pośrednictwem wiadomości tekstowych czy w poczcie e-mail?

Ogromne znaczenie w pozwoleniu dziecku czy nastolatkowi na korzystanie ze smartfona ma oczywiście zaufanie. Co jednak, jeśli zostało ono nadużyte? Odpowiedzią może być aplikacja Mobipast , pozwalająca na dokładne monitorowanie iPhone'a, iPada czy smartfonów lub tabletów z Androidem. Dzięki niej można podejrzeć na mapie miejsca, w których bywa pociecha, historię przeglądanych stron w Safari, listę odebranych i wykonanych połączeń, zapisanych kontaktów, SMS-ów, wiadomości iMessage, a także tych wysłanych za pośrednictwem popularnych komunikatorów jak Facebook Messenger, Whatsapp, Viber, Google Hangouts czy Yahoo Messenger. Program wyposażony jest też w keyloggera, pozwala także podejrzeć rodzicowi kod odblokowujący urządzenie.

Dzięki Mobipast rodzic nie musi nawet fizycznie brać do ręki iPhone'a czy iPada swojego dziecka, by podejrzeć jego aktywność. Może podglądać je na swoim iPhonie lub iPadzie (czy smartfonie lub tablecie z systemem Android). Wyjątkiem jest instalacja samego programu. Ta wymaga wprowadzenia zarówno urządzenia dziecka, jak i rodzica, w tryb Jailbreak.

Korzystanie ze wszystkich dostępnych w aplikacji funkcji kosztuje 29,99 dolarów na 30 dni. W darmowej testowej wersji rodzice mają nielimitowany dostęp do podglądu miejsc na mapie, listy kontaktów, historii odwiedzonych stron. Mogą też podejrzeć kod odblokowujący urządzenie.

Jak zapewniają twórcy aplikacji, dane przechwytywane przez Mobipast zainstalowaną na telefonie dziecka są szyfrowane i przesyłane bezpośrednio przez e-mail na konto rodzica, z pominięciem jakichkolwiek serwerów.

Więcej o programie dowiecie się na stronie mobipast.com