Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

HyperMegaNet UG: sprzedaż Hackintosha w UE jest legalna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

#51 klakier

klakier

    The Man That Walks Alone


  • 1 327 postów
  • SkądPiła, Poland

Napisano 08 lutego 2009 - 15:31

ja sie wypowiem szybko i zwiezle ... od kiedy apple przeszlo na intele samo sie prosilo o takie motywy :) wkroczylo na teren gdzie jest PC i masa Taniego sprzetu :) mnie ta sytuacja smieszy i to solidnie i nie powiem nie jestem zaskoczony kiedy niedlugo w sklepach pojawia sie w PL kompy z leopardem ... apple samo jest sobie winne :)

#52 Iseeutoo

Iseeutoo
  • 433 postów
  • SkądSea Side

Napisano 08 lutego 2009 - 15:31

A ja się założę, że zamiast skupiać się na sprzęcie, Apple popracuje nad czymś, co zabezpieczy system przed wgrywaniem go na PC - i my na tym stracimy, bo zamiast coraz bardziej dbać o sprzęt, teraz będą wydawać kasę na zabezpieczenia.

---- Dodano 08-02-2009 o godzinie 10:20 ----
poza tym ceny nie do końca są atrakcyjne...


Wyobraź sobie że nie ma zupełnie takiej opcji :) aby apple pozbyło się HA potrzeba zmiany architektury na którą będą mieli wyłączność jak to było w przypadku PPC.

#53 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 08 lutego 2009 - 15:31

Odnosilo sie to do plyty z linku i stwierdzenia ze wyjdzie taniej...

Mac Pro to najtansza stacja robocza na Xeonach w LGA771/LGA1333, wystarczy zerknac ile kosztuje np. Dell z serii Precision, czy jakies HP Workstation na dwoch xeonach...


Pokaż mi najpierw płytę z EFI to będziemy dalej rozmawiać. Nie interesują mnie jakies fake/emu EFI.

#54 Iseeutoo

Iseeutoo
  • 433 postów
  • SkądSea Side

Napisano 08 lutego 2009 - 15:55

A gdyby wykorzystac takie cos?;)
Płyta INTEL D5400XS socket 771 NOWA WAWA BCM (540894735) - Aukcje internetowe Allegro


Dobrze kombinujesz...świetna płyta główna lecz nie udało mi się doszukać jaki ma ICH a to jest bardzo istotne podczas budowania maszyny pod OS X.

---- Dodano 08-02-2009 o godzinie 15:59 ----

Można pisać dalej o tym, ale sensu nie ma. Firma krzak nie jest w stanie nijak zagrozić Apple... Co najwyżej będzie paru typków co kupi takie kompy, a po roku czy 2, system odmówi współpracy, bo coś tam Apple doda, choćby z numerami seryjnymi swoich komputerów i koniec konkurencji... Innymi słowami jest 1000000000000000 sposobów, by zdławić firmy krzak :).


Jaaasne :) wiesz jaki SN używa mój HA? MacPro 3,1 :) ze strony programowej nic Apple zrobić nie może jedyne rozwiązanie to spora różnica w zbieżności architektur.

#55 TomekO

TomekO
  • 71 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 16:01

Cieszy mnie inicjatywa, bo zawsze powtarzam, że makklony będą powodowały, że maki będą musiały być lepsze. Ciekawi mnie, czy Apple pozwie firmę - ja szczerze w to wątpię, bo wątpię, że mieliby szansę wygrać, a lepiej mieć możliwość straszenia pozwem, niż odrzucony pozew. Co do samych komputerów - szczerze powiedziawszy patrząc na ceny widzę tylko jedną jaskółkę - "odpowiednik" cenowy iMaka 24 cale z Quadem i dużymi dyskami (no i oczywiście porządny monitor w cenie, zamiast marnej matrycy w iMaku). Mac Mini opłaca się bardziej od ich najtańszej konfiguracji (oni tam mają Pentium Dual Core - nawet miniak ma C2D), iMac 20 cali jest porównywalny, jak ktoś chce Maka Pro, to kupi Maka Pro... Sądzę, że gdy Apple w końcu wprowadzi czterordzeniówki do iMaków (a czas już najwyższy) i da rozsądne opcje dużych dysków, to z takimi cenami ta firemka nie ma w zasadzie czego szukać.

#56 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 08 lutego 2009 - 16:06

Dobrze kombinujesz...świetna płyta główna lecz nie udało mi się doszukać jaki ma ICH a to jest bardzo istotne podczas budowania maszyny pod OS X...


Marvell 88SE6121 controller
Intel 6321ESB ICH

szukajcie, a znajdziecie.

#57 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 lutego 2009 - 17:01

znajomy ma w pracy PC który służy do montowania wideo i ma podzespoły dokładnie takie same jak MP, procesory są nawet bardzo podobne - dwa xeony, ale troszkę inne niż w MP. Jak się okazało wydał na takiego PC o 3tysiące więcej, a system jaki dostał nie jest nawet x64... żałosne. Wracając do EULA, używam ArchiCAD 10 Edu, ale Edu polega na tym, że EULA zabrania mi stosowania ArchiCAD do zastosowań komercyjnych + mam na wydruku mały napis "Wersja Edukacyjna" Jak łatwo się domyślić bez problemu pozbędę się dopisku z wydrukowanego projektu. Teraz mam pytanie do Dirka Blößl, a w zasadzie to wniosek mój jest taki, że kupując wersję edukacyjną AutoCAD lub ArchiCAD mogę jej używać do celów zarobkowych, bo przecież EULA w UE nie prawa do życia... czy dobry wniosek wyciągam? Bo jeśli tak, to mogę oszczędzić sporo kasy. Wersja box AutoCAD kosztuje 23tys zł, wersją edukacyjna to kwestia symbolicznej kwoty... z ArchiCAD podobnie, z tym,*że wersja edukacyjna jest za darmo.

#58 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2009 - 17:39

.
(...)Moim zdaniem WIELKIM BLEDEM byla zmiana platformy na Intela(...)


Podpisuje się pod tym, platforma POWERPC była i jest dużo bardziej rozwojowa. Teraz procesory bazujące na na PowerPc lub POWER prześcigają Intela

#59 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 08 lutego 2009 - 18:24

Tak, zgada się.
Ale już inaczej jest z wersją z jednym quadem. Tu już nie jest tak atrakcyjnie.


Porownujemy platforme pro - zeby bylo uczciwie - plyta na P45 nie bedzie plyta na i5400, zwykle pamieci ddr2 nie sa pamieciami fbdimm, core2 Quad nie jest tym samym co Xeon...
Do tego nie zapominajmy ze Mac Pro ma az 4 sloty na karte graficzna, a wraz z wprowadzeniem OpenCL komputery te beda mialy jeszcze duzo wieksze mozliwosci. Siedze w komputerach juz kilkanascie lat, nikt nie przekona mnie ze jest cos lepszego na dzien dzisiejszy niz mac pro za te pieniadze. Jest to sprzet bezkompromisowy, Ci co kupili pierwsza serie prawie 3 lata temu nadal maja wypasiony sprzet o wielkich mozliwosciach... Ci co kupili teraz nowa serie tez moga liczyc na to, ze jeszcze dlugi okres czasu beda mieli solidny sprzet do pracy, przewyzszajacy wydajnoscia i stabilnoscia cokolwiek innego w tym segmencie cenowym... Lepszy bylby tylko wtedy, gdyby byl na PowerPC :)

#60 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 08 lutego 2009 - 18:51

Porownujemy platforme pro - zeby bylo uczciwie - plyta na P45 nie bedzie plyta na i5400, zwykle pamieci ddr2 nie sa pamieciami fbdimm, core2 Quad nie jest tym samym co Xeon...
Do tego nie zapominajmy ze Mac Pro ma az 4 sloty na karte graficzna, a wraz z wprowadzeniem OpenCL komputery te beda mialy jeszcze duzo wieksze mozliwosci. Siedze w komputerach juz kilkanascie lat, nikt nie przekona mnie ze jest cos lepszego na dzien dzisiejszy niz mac pro za te pieniadze. Jest to sprzet bezkompromisowy, Ci co kupili pierwsza serie prawie 3 lata temu nadal maja wypasiony sprzet o wielkich mozliwosciach... Ci co kupili teraz nowa serie tez moga liczyc na to, ze jeszcze dlugi okres czasu beda mieli solidny sprzet do pracy, przewyzszajacy wydajnoscia i stabilnoscia cokolwiek innego w tym segmencie cenowym... Lepszy bylby tylko wtedy, gdyby byl na PowerPC :)


Core Quad jest tym samym Xeonem, tylko Xeon tym się różni, że może współpracować drugim takim samym prockiem, a CQ nie. Ilość cache, tranzystorów, wydajność jest ta sama.
Pamięci ECC są faktycznie stabilniejsze, ale to się liczy tylko przy obliczeniach trwających tygodniami, miesiącami.
W krótkich obliczeniach liczy się szybkość magistrali. A w na takiej P45 można zastosować pamięci 1066MHz, które w końcowym, krótkotrwałym efekcie będą szybsze.
Właśnie dlatego pisałem, że porównując jedno procesorowe komputery, Mac Pro nie wychodzi tak dobrze.
No i jeszcze, przynajmniej na razie mało jest programów wykorzystujących 4 rdzenie.
Dlatego Dual Core z wyższym zegarem będzie szybszy od Quada z niższym.

#61 BiM Service

BiM Service

    user_jgora

  • 972 postów
  • SkądJelenia Góra

Napisano 08 lutego 2009 - 19:04

Core Quad jest tym samym Xeonem, tylko Xeon tym się różni, że może współpracować drugim takim samym prockiem, a CQ nie. Ilość cache, tranzystorów, wydajność jest ta sama.
Pamięci ECC są faktycznie stabilniejsze, ale to się liczy tylko przy obliczeniach trwających tygodniami, miesiącami.
W krótkich obliczeniach liczy się szybkość magistrali. A w na takiej P45 można zastosować pamięci 1066MHz, które w końcowym, krótkotrwałym efekcie będą szybsze.
Właśnie dlatego pisałem, że porównując jedno procesorowe komputery, Mac Pro nie wychodzi tak dobrze.
No i jeszcze, przynajmniej na razie mało jest programów wykorzystujących 4 rdzenie.
Dlatego Dual Core z wyższym zegarem będzie szybszy od Quada z niższym.


Komputer kupuje sie na kilka lat, przynajmniej jesli mowa o macu. Pamieci FBDIMM to nie tylko korekcja bledow, to takze buforowanie danych miedzy pamiecia a jej kontrolerem itd, roznica jednak jest, tym bardziej ze maca pro nie uzywamy jako maszyna biurowa i jakosc ma dla nas bardzo duze znaczenie. Ja patrzac na Maca Pro nie widze tylko komputera na juz, ale doceniam jego mozliwosci na przyszlosc... Masz racje, malo jest na dzien dzisiejszy aplikacji korzystajacych z 4 a co dopiero mowic o 8 rdzeniach, ale to sie zmieni, w 10.6 wlasnie nacisk polozony jest na wykorzystanie maszyn wieloprocerosowych, tym bardziej ze intel jasno stawia sprawe jesli chodzi o rozwoj - bedzie szedl w kierunku ilosci rdzeni a nie GHz, za 5 lat standardem moga byc 64 rdzenie...

#62 giku

giku
  • 250 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 19:42

O jak sie ciesze :) nareszcie mocny desktop z monitorem, ktory sobie wybiore.

#63 dsy

dsy
  • 633 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2009 - 19:43

Ja jestem szcześliwym posiadaczem takiego maca pro. I jak przychodzę do domu to widzę różnicę w wydajności na korzyść maca. W pracy mam stacje graficzną della, która jest na xp 32bitowym. Nie chce pisać jak to działa :)

#64 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2009 - 20:04

Hm, co do stacji tzw. PRO to Mac Pro jest (porównując ceny w Polsce) na takim samym lub niższym poziomie jak PCty firmy BOX ..

#65 Dreadmond

Dreadmond
  • 553 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 22:42

Jestem ciekaw jak daleko zajdą hackintoshe ;-)
Juz kiedys mowilem, ze najwiekszym błędem Apple byl Intel. Ekspansja, mnozenie zyskow kosztem klientow. Tak to juz jest w zyciu.

Krzyczą na wszystkie strony świata jaki to OSX jest popularny - marketshare pnie sie w gore jak rakieta..., ale jak się blizej przyjzymy to realna wartosc makow to jakies 5-6%. Reszta to hackintoshe. Nie ma co. Taka prawda. A ta prawda Apple w oczy kole. Widac albo zagonili sie w kozi róg, albo to było celowe. Na pewno Stevie Wonder juz to dawno obmyslał. :lol:

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Kryzys juz ogarnia caly swiat. Upadaja firmy, sa zwolnienia, panstwa sie zadluzaja na potęge, ale sprzet apple ludziska kupują. Oślepienie jablkiem, czy jak?? Przeciez to istna glupota wydawac na komputer $2k w takich czasach. Mimo to ludzi nic nie obchodzi... wydaja kase... Az pewnego dnia obudzą się z ręką w nocniku. :D Te wszystkie openmaki pro mega wypasione stacje mini macki pro openy przyciagnią klientow - szczegolnie teraz. Takie moje zdanie.

A tak poza nawiasem: Testujecie Windows 7 ?? :-)
Śmieszne jest, ze beta Windowsa 7 od 2 tygodni ( tyle czasu mam) nie zawiesila mi sie ani raz. Nawet RAZ!! Leo siadl mi dzisiaj juz 3 razy... Ironia?? :lol:
IE8 smiga jak wichura, kiedy moje safari z powodu flasha zawiesza mi sie srednio kilka razy na godzine... Ironio... słodka ironio... Pomóż rzesz... ;-)

#66 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 08 lutego 2009 - 22:57

hmmm - Dreadmond- nie masz ty chłopie szczęścia do maków - proponuję przesiadkę na windę nie będzie się*zawieszać*nie będzie ironii. A co do hakintoszy - jestem za, 3 X TAK dla hakintoszy. mam zamiar nawet takiego sobie nabyć. Uważam to za moje prawo - tak samo jak mogę sobie skąstruować*każdy saochód z silnikiem i częściami jakimi mi się*tylko podoba. Uważam nawet że taka maszyna będzie chodzić*idealnie i bezproblemowo. pozdrawiam klaus

#67 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 08 lutego 2009 - 22:59

... Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Kryzys juz ogarnia caly swiat. Upadaja firmy, sa zwolnienia, panstwa sie zadluzaja na potęge, ale sprzet apple ludziska kupują. Oślepienie jablkiem, czy jak?? ...


Jak to co?
CUD!

#68 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 lutego 2009 - 23:01

znajomy ma w pracy PC który służy do montowania wideo i ma podzespoły dokładnie takie same jak MP, procesory są nawet bardzo podobne - dwa xeony, ale troszkę inne niż w MP.

Właśnie o "BOX" mi chodziło - nie dość,*że droższy, to jeszcze duuuuuużo mniej wydajny, kupili go do firmy tylko dlatego, że jakieś pierdoły od nVidii OSX nie wspiera.

Ja jestem szcześliwym posiadaczem takiego maca pro. I jak przychodzę do domu to widzę różnicę w wydajności na korzyść maca. W pracy mam stacje graficzną della, która jest na xp 32bitowym. Nie chce pisać jak to działa

ja po obejrzeniu działania tego "BOX" (ogólnie piękny komputer...) też widzę na "+" Mac Pro (też mają - renderuje filmy, bo windows jest parodią do takich celów).

Iro, napisałeś, że w długich operacjach jest lepszy fbdimm i to prawda, ale jak ktoś kupuje MP, to chyba nie do gier... ?? Przy renderingu filmów, który trwa dość sporo, to jednak MP wypada bardzo dobrze z tym ramem.

---- Dodano 08-02-2009 o godzinie 23:03 ----
klaus, jak kupisz merola, a ktoś da Ci dobry silnik od bmw, to będziesz narzekać, że chyba ten silnik nie jest stworzony do tego samochodu, bo nie działa tak jak byś chciał.

dreadmond - NC

#69 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 08 lutego 2009 - 23:13

virgin71 - ponieważ moją pasją są motocykle - zresztą jedyną. powiem tak - wszystkie moje motocykle zawsze poprawiałem - bo było trzeba. i zawsze było lepiej. i tylko dlatego było lepiej że mam do dyspozycji x firm które produkują akcesoria i elementy o wiele lepsze niż fabryka - zawsze są tańsze niż w serwisie danej marki. i tak samo będzie z hakintoszami bo przecież można złożyć pc za 3 tys. i za 10 tys. złotych - wszystko trzeba przemyśleć i się znać. a po 15 latach pracy codziennej na apple - nie ma co się*łudzić że będzie taniej - prędzej firma padnie. i co z tego że mam imac zielonego 233 działa - ale za wolno. ktoś powie że moje motocykle te zabytkowe także są za wolne - ale tutaj jestem kolekcjonerem - 1 na 1000 motocyklistów więc niech będzie 1 na 1000 użytkowników co se dla kolekcji zostawią stare rozwiązania. 20 na 1000 co lubią mieć oryginały z jabcem ja chcę być wśród tych 979 co tani i sprawnie pracują i się bawią . pozdr klaus

#70 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 lutego 2009 - 23:16

Dreadmond, co Ty robisz, że Leoś zawiesza Ci się 3 razy dziennie? :o Pytam, bo nie jest przeca żadnym nowum, że problem zwykle tkwi między kompem a oparciem krzesła ;)

#71 giku

giku
  • 250 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 23:25

Jestem ciekaw jak daleko zajdą hackintoshe ;-)
Juz kiedys mowilem, ze najwiekszym błędem Apple byl Intel. Ekspansja, mnozenie zyskow kosztem klientow. Tak to juz jest w zyciu.


A mozesz podac jakas alternatywe dla wydajnego procesora ?
Apple mialo wiele zlych posuniec, ale to akurat bylo bardzo dobre.
Proponuje poczytac troche, zdobyc wiedze na temat procesorow ich wydajnosci, a potem pisac.

#72 mantis30

mantis30
  • 1 386 postów
  • Płeć:
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 lutego 2009 - 23:27

bo przecież można złożyć pc za 3 tys. i za 10 tys. złotych - wszystko trzeba przemyśleć i się znać.
a po 15 latach pracy codziennej na apple - nie ma co się*łudzić że będzie taniej - prędzej firma padnie.


A czy ktoś, jeśli go stać, kupi droższy komputer to oznacza, że jest głupim snobem? Głupotą jest IMHO przedkładanie ceny jako najważniejszego kryterium. Gdy pracowalem jeszcze w firmie komputerowej śmiech mnie ogarniał gdy w specyfikacjach do przetargu czytałem, że "cena stanowi 100% kryterium wyboru" a potem okazywało się jaki szmelc takowy klient sam na własne życzenie zakupił :D

i co z tego że mam imac zielonego 233 działa - ale za wolno.


Wow! Ty się powinieneś*cieszyć! 10-letni komputer i wciąż sprawny, działa wolno ale skoro go używasz widać, że przetrwał próbę*czasu. Ciekawe jakby wypadł dziesięcioletni pecet? ;)

#73 emigrant

emigrant
  • 2 397 postów
  • SkądBiałystokNew York-Bklyn

Napisano 08 lutego 2009 - 23:33

@Dreadmond A czemu ma źle działać? Przecież to Vista z nowym paintem ;), a tak poważnie mimo kryzysu ludzie nawet muszą kupować sprzęt, bo żeby nie kupowali byłoby jeszcze gorzej i drożej, zrobiłaby się mechanizm łańcuchowy czy jak to się nazywa, nie ma klient pieniędzy, nie kupi towaru to firma nie będzie miała pieniędzy żeby coś wyprodukować czy dystrybuować, jak firma nie ma pieniędzy to fabryki nie będą miały czym zapłacić dla pracowników co robią podzespoły bo nie będzie zbytu, itd. Więc mimo kryzysu całe szczęście, że ludzie nadal kupują sprzęt i nie tylko. Temat już był wałkowany w TV, wypowiadali się ekonomiści i ładnie to opisali, ja mogłem coś namieszać. Może jakiś ekonomista tutaj się wypowie. :). Właśnie trochę tego efektem są zwolnienia i upadające firmy i tu trochę koło się zamyka bo skąd ma wziąć ktoś pieniądze na sprzęt skoro został zwolniony, ale prawdopodobnie tych zwolnionych(co nie kupują teraz sprzętu) jest mniej niż tych co kupują. Jeszcze wracając do Windows 7, cóż to za dziwny zbieg okoliczności, że obie firmy pracują równolegle nad dopracowanym systemem? Apple nad Snow Leo a M$ nad W7. Czyżby jedni drugich się boją i wypada coś w końcu pokazać dobrego? W sumie dobrze, z korzyścią dla nas. Przejście Apple na intela na pewno było celowe, maksymalizacja zysków nawet kosztem tego, że ktoś będzie na macu używał windowsa. Bez przyczyny nie został defaultowo wdrożony boot camp do systemu. Pewnie Apple to za bardzo nie interesuje, ważne by ktoś kupił sprzęt. Na pewno umożliwienie instalacji windowsa na macu poprzez przejście na x86 dało im większy przyrost dochodowy bo de facto kupując maca i tak mamy tam preinstalowanego OSX-a, za którego zapłaciliśmy bo jego cena systemu została wliczona w koszta całego sprzętu. Czy przejście na x86 to wstąpienie w bagno bo będą klony? Moim zdaniem nie. Kto ma kupić Mac to i tak kupi Maca koniec kropka. Nie sądzę, że klony zabiorą część*rynku dla Apple, te klony to raczej ciekawostka niż jakaś poważna dystrybucja na skale masową.

#74 giku

giku
  • 250 postów

Napisano 08 lutego 2009 - 23:39

Apple przeszlo na intela, poniewaz IBM'owski powerPC zostal daleko w tle.

#75 fraDiavolo

fraDiavolo
  • 528 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2009 - 23:41

A co do hakintoszy - jestem za, 3 X TAK dla hakintoszy.
mam zamiar nawet takiego sobie nabyć. Uważam to za moje prawo - tak samo jak mogę sobie skąstruować*każdy saochód z silnikiem i częściami jakimi mi się*tylko podoba.
Uważam nawet że taka maszyna będzie chodzić*idealnie i bezproblemowo.



Popieram!

Ja sam, jak zechcę, to zainstaluję Leoparda na pralce automatycznej. Może nawet działać niestabilnie i wirować pranie w drugą stronę; nikomu nic do tego. :lol:

A McStefan niech mnie za to pozywa do sądu, wyzywa na pojedynek albo nawet nasyła chłopców z miasta. Oficjalnie oświadczam, że mam go gdzieś razem z jego zamordystyczną eulą i nie dam się zastraszyć. Bo kupiona przeze mnie płyta z systemem jest tylko moja i zrobię z nią, co mi się żywnie podoba.

McStefan może sobie tylko pluć w brodę, że przeszedł na Intele i zaczął składać zwykłe pecety. Jak to się mówi: "Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało…". Choć z drugiej strony, już na tym swoje zarobił: duża część posiadaczy Macintoshy nigdy nie kupiłaby ich, gdyby nadal były na platformie PPC. W tym ja.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych