Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air 13'' 2013 - opinie/testy użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
475 odpowiedzi w tym temacie

#51 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 19 sierpnia 2013 - 14:25

Co do AppleCare to można czasami trafić na forum lub Allegro okazję za 400-500 zł, co jest groszową sprawą w razie jakiejś ewentualnej awarii, już po gwarancji. A co do problemów z Haswellem, sądzę, że jak będzie to problem sprzętowe zostanie przeprowadzona jakaś akcja, tak jak np. z radeonami w iMakach 27".

#52 911T

911T
  • 153 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2013 - 14:40

Wlasnie sie przyemirzam do zakupu Aira 13 i mam pare pytan :) 1. Czy pod usb mozna podlaczyc bezprzewodowy internet? czy tylko mozna nim smigac poprzez wifi 2. Jak wygloda sciaganie wszelakich programow? czy mozna porpostu z neta z roznych stronek? 3. Ostatnie pytanie jesli mam dysk zewnetrzny obojetnie jakiej firmy przerzucanie zdiec filmow jest mozliwe? To by bylo na tyle :) Dzieki za odp ! Pozdrawiam Tomek

#53 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 19 sierpnia 2013 - 14:57

1. Rozumiem, że chodzi ci o internet mobilny. Można, o ile twój modem będzie obsługiwany. 2. Mac AppStore lub instalki w *.dmg. 3. Możliwe, ale w zależności od systemy plików będziesz mógł tylko odczytywać lub odczytywać i zapisywać. Najbardziej uniwersalny jest exFAT ale są z nim problemy pod Windowsem XP. Możesz skorzystać także z popularnego NTFS, do tego potrzebujesz specjalny program (odsyłam do Google) lub stary FAT32, ale przez jego ograniczenia wielkości plików wychodzi z użycia.

#54 911T

911T
  • 153 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 sierpnia 2013 - 15:09

1. Rozumiem, że chodzi ci o internet mobilny. Można, o ile twój modem będzie obsługiwany.

2. Mac AppStore lub instalki w *.dmg.

3. Możliwe, ale w zależności od systemy plików będziesz mógł tylko odczytywać lub odczytywać i zapisywać. Najbardziej uniwersalny jest exFAT ale są z nim problemy pod Windowsem XP. Możesz skorzystać także z popularnego NTFS, do tego potrzebujesz specjalny program (odsyłam do Google) lub stary FAT32, ale przez jego ograniczenia wielkości plików wychodzi z użycia.



Dzieki za odp! To moi pierwszy komputer z OS X ,i z tad moze te dziwne pytania.
Czyli nie bede w jakis sposob ograniczony, z tym laptopem z czego jestem zadowolny.

#55 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 sierpnia 2013 - 18:35

Ja bym się z MBA 2013 jak i każdym komputerem na Haswellu wstrzymał. Za dużo niejasności jest przy obecnych komputerach dotyczących problemów.
MBA jak i PC mają kłopoty w Wifi, nie wiem jak w MBA ale są kłopoty też z BT jak i dziwne zachowania z USB. Nie wiadomo czy intel nie uwalił czegoś sprzętowo. Byłoby dziwne gdyby OSX i Windows miały te same problemy i nie zostały by usunięte przez dość długi już czas.
Być może jest to też przyczyną dlaczego premier na Haswellu jest tak mało i wiele modeli jest zapowiedzianych ale nie wypuszczonych na rynek.


Oj tam, byle zawias nie wsiadł itp akcje które były we wcześniejszych modelach. 2012 był już chyba udanym modelem- czy źle mi się wydaję?

#56 OneManShow_w0w

OneManShow_w0w
  • 29 postów

Napisano 19 sierpnia 2013 - 18:38

Operator:
Co do tej edukacji, to jednak ty byś mógł częściej zacząć chodzić, pewnie do gimbazy, bo po poziomie wypowiedzi wnioskując, to raczej tam :/

Dzikipl:
To chyba trochę przesadzone stwierdzenie, że procesory są wadliwe. A nawet jeśli, to tak jak mówi dalszy rozmówca, wymienią je.

Łukasz Ignacyk:
A czy awaryjność tych komputerów jest dużo, skoro to polecasz?
Jakie wcześniejsze problemy występowały z Macami?
Dzięki za podrzucony artykuł!

No faktycznie, applecare do 13" za 450zł jest na allegro.

#57 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 sierpnia 2013 - 19:27

Czy ktoś posiadający MBA2013 ma problem z wifi?
Na stronie jest łatka jakby takowe problemy występowały. Poprawiają także problem głośności- samoczynna zmiana podczas oglądania video i migotanie ekranu.

Podaję linka w razie W:

MacBook Air (połowa 2013 roku): Rozwiązywanie problemów z połączeniami Wi-Fi

Ja żadnych problemów nie mam. Używam od kilku dni- 3 ładowanie dopiero.


Onemasnow. Sprzęt nie jest idealny. Pękała mi obudowa w białym macbooku- wada fabryczna która podlegała darmowej wymianie obudowy. Nie wiem jak to ostatecznie wyglądało w naszym kraju, bo mi zaśpiewali ponad 500zł. Później niby za darmo wymieniali.
W imacach był problem z matrycą. Ostatecznie kupiłem po premierze Macbooka Unibody który chodził ponad 3 lata i nic się działo. Później kupujący zadzwonił i pytał mnie czy mikrofon działał. Mi działał....
Mam nadzieję, że ten Air pociągnie 2 lata bez żadnego ALE. Jak dobije do 3 lat bez szwanku, to będzie gitara.

#58 OneManShow_w0w

OneManShow_w0w
  • 29 postów

Napisano 19 sierpnia 2013 - 20:16

To jest komputer "na dwa lata"? Raczej wolałbym go po 2-3 latach sprzedać, całkowicie na chodzie itd. Kurde, ale w sumie masz rację, jak się go będzie obciążać, będzie się grzał to może długo nie pociągnąć.. ajaja

#59 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 19 sierpnia 2013 - 20:41

2012 są udane, sam mam i nic mu zarzucić nie można, to co ma być działa. Ale Haswell to nie tylko procesory a cała otoczka chipsetowa. I coś jest na rzeczy, użytkownicy MBA2013 narzekają na wifi tak jak użytkownicy sony. Poprawek nie widać. Testowałem vaio na haswellu i poza wifi miał kłopoy z BT i dziwne, trudne do powtórzenia, kłopoty z USB, czasami myszki nie zobaczy (co się w innych nie zdarza), czasami coś nie zadziała. Vaio po wymianie na inną sztukę działał dobrze, na tych samych sterownikach. Nie byłbym taki pewny co do wymiany, dużo już tego poszło w świat. Myślę że intel stara się zrobić obejścia w sofcie. Wymiana sprzętu to ultra drogie i ostateczne posunięcie. W obecnym MBA jak i obecnych retinach brakuje mi wsparcia dla monitorów 4K. Zaczynają się pojawiać w dość ciekawych cenach i długo nie będzie trzeba czekać na modele dostępne dla każdego. Głupio brać obecnie MBA czy retinę która nie obsługuje 4K jak najnowsze PC po hdmi już dają radę.

#60 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 19 sierpnia 2013 - 20:50

Nie oszukujmy się, ale 4K długo jeszcze nie będzie wykorzystywane przez przeciętnego Kowalskiego. Jedynie garstka osób będzie z tego korzystała

#61 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 19 sierpnia 2013 - 20:53

Nie oszukujmy się, ale 4K długo jeszcze nie będzie wykorzystywane przez przeciętnego Kowalskiego. Jedynie garstka osób będzie z tego korzystała


Jeszcze mniej osób będzie na to stać, jeżeli chce ktoś obsługę rozdzielczości 4K niech nie myśli o Airze za 5000zł tylko Mac'u Pro.

#62 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2013 - 21:30

Dadzą akceleracje sprzętową i 4K bez zająknięcia odpali nawet iPhone.
Tak już było: http://myapple.pl/ne...macbookach.html

#63 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 19 sierpnia 2013 - 21:32

Dadzą akceleracje sprzętową i 4K bez zająknięcia odpali nawet iPhone.
Tak już było: http://myapple.pl/ne...macbookach.html


Raczej nie :)

#64 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2013 - 21:35

O ile format 4K zyska na popularności to będzie kwestia czasu. Jednak równie dobrze 4K może wegetować jak TV 3D.

#65 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 19 sierpnia 2013 - 21:40

Osobiście nie wróżę 4K przyszłości i czeka go taki sam los jak wspomniane przez rybaka TV 3D. Przeciętny użytkownik będzie zadowolony z 1080p. Koszty zabiją 4K. Moze garstka profesjonalistów się skusi.

#66 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 19 sierpnia 2013 - 21:40

O ile format 4K zyska na popularności to będzie kwestia czasu. Jednak równie dobrze 4K może wegetować jak TV 3D.


Nie znam się zbytnio ale gdy patrze jak klatkuje 15'' rMBP z GF650 jestem zaniepokojony.

#67 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 19 sierpnia 2013 - 21:55

Oj tam, byle zawias nie wsiadł itp akcje które były we wcześniejszych modelach. 2012 był już chyba udanym modelem- czy źle mi się wydaję?

Tak, przy redesignie poprawili zawiasy.

A czy awaryjność tych komputerów jest dużo, skoro to polecasz?
Jakie wcześniejsze problemy występowały z Macami?

Air od 2 lat jest jednym z bardziej niezawodnych Maków.
Starsze miewały problemy, podobnie jak starsze MacBooki Pro oraz sttarsze iMaki sprzed kilku lat.
Ale obecne uchodzą za jedne z najbardziej niezawodnych komputerów na rynku.
U konkurencji często awaryjność wzrosła w ostatnich latach.

Ale Haswell to nie tylko procesory a cała otoczka chipsetowa. I coś jest na rzeczy, użytkownicy MBA2013 narzekają na wifi tak jak użytkownicy sony. Poprawek nie widać. Testowałem vaio na haswellu i poza wifi miał kłopoy z BT i dziwne, trudne do powtórzenia, kłopoty z USB, czasami myszki nie zobaczy (co się w innych nie zdarza), czasami coś nie zadziała. Vaio po wymianie na inną sztukę działał dobrze, na tych samych sterownikach.

Pytanie tylko czy problem nie jest po stronie starych niekompatybilnych routerów i akcesoriów.

#68 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 sierpnia 2013 - 22:13

To jest komputer "na dwa lata"? Raczej wolałbym go po 2-3 latach sprzedać, całkowicie na chodzie itd.

Kurde, ale w sumie masz rację, jak się go będzie obciążać, będzie się grzał to może długo nie pociągnąć.. ajaja



Pożyjemy zobaczymy ;) Unibody 3 lata-ponad i jak nowy ;) Elektronika- może paść po miesiącu, a może działać 5 lat bez zająknięcia.

dziki- ja problemów z wifi nie mam. Pytałem, zobaczymy co napiszą inni.

#69 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 19 sierpnia 2013 - 22:49

Witam,

troche offtopic na temat 4K,

post #28

Pozdrawiam

GAMA007

#70 BartiX

BartiX
  • 30 postów
  • SkądSieradz, Poland

Napisano 19 sierpnia 2013 - 23:02

Potwierdzam żadnych problemów używam od miesiąca (5 cykli ładowania) sprawdzałem na paru routerach ( testuje i szukam optymalnego rozwiązania pod 802.11 AC ). Wady - lekko brudząca się klawiaturka i brak delete :) (pod kątem widzać palcowania :P na klawiaturze). Z ciekawość odpaliłem Diablo III ii dopiero wtedy usłyszałem wentylator. To moja pierwsza maszyna z OS po blisko 15 latach z okienkami M$ ( no i jeszcze czasy dosa czy amigowego workbencha :). Szukałem alternatywy dla MS próbowałem Androida ale MacOS naprawdę urzekł mnie. A sprzęt - naprawdę top topów - przedłużenie gwarancji dokupię - chociażby dla spokoju ducha. Jest na to czas roku do zakupu aira.

#71 kdʘ

kdʘ
  • 257 postów
  • SkądJarosław

Napisano 19 sierpnia 2013 - 23:27

Czy Air nie ma problemów z LiveBoxem 2.0? Skoro już tak piszecie o tych routerach. :)

#72 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 20 sierpnia 2013 - 07:03

Pytanie tylko czy problem nie jest po stronie starych niekompatybilnych routerów i akcesoriów.


Moja sztuka gryzła się z każdym routerem jaki miałem. Routery są dobre i nic nie zmienia że niektóre są stare.
Haswellowe wifi czy to w wersji z ac (MBA) czy tylko n (vaio) mają problemy. Na szczęście wifi to karta na płycie, ale USB już nie.
Intel confirms USB bug in 'Haswell' chipset | Business Tech - CNET News

A pewnie jest tego jeszcze więcej.

Co do 4K, dlaczego wszyscy to łączą a filmami 4K. Dla mnie 4K to jedynie monitor wysokiej rozdzielczości, świetny do tekstu, zdjęć, jak retina w MBPr.

ASUS' 31.5-inch PQ321 4K monitor gets reviewed: pricey, but luscious

Jak za nowość chcą 3500$ to dobrze rokuje.

Pracuję na monitorze 27" z rozdzielczością 2560x1440 czyli blisko do retiny, pod W7 ze skalowaniem i bez na MBA płynność jest zawsze. Nie wiem jak sprawdzić na OSX bo chyba nie da mu się wymusić skalowania na zewnętrznym monitorze. Pewnie Apple musi poprawić wydajność skalowania.

#73 zuziaka

zuziaka
  • 17 postów
  • SkądPoland

Napisano 20 sierpnia 2013 - 17:34

Testował ktoś szczegółowo MBA 2013 z zewnętrznym monitorem? W rozdzielczości wyższej niż 1920x1080? Jak z podłączeniem do telewizora fullHD? Intel HD5000 i inne podzespoły radzą sobie z takimi rozdzielczościami? Mowa o filmach w 1080. Dzięki

#74 Razle

Razle
  • 184 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 sierpnia 2013 - 19:25

Na pewno dadzą sobie radę, nawet o wiele starsze HD3000 już sobie radzą ;)

#75 xylometazolin

xylometazolin
  • 16 postów

Napisano 21 sierpnia 2013 - 10:25

Od kilkunastu dni jestem posiadaczem MB 13" i poki co wszystko wyglada jak to mowia "osom", ale jedna sprawa nie daje mi spokoju i nie moge znalezc jednoznacznej odpowiedzi. Otoz korzystam z MBA dosc intensywnie i caly czas pracuje na baterii i tutaj pojawia sie pytanie czy w domu lepiej pracowac na zasilaczu czy na wspomnianej baterii? I jak duza ilosc cyklow ladowania ma sie do pojemnosci, bo raz ludzie pisza ze im wiecej ladowan tym lepiej a raz odwrotnie, czy ktos kompetentny moglby wypowiedziec sie w tej sprawie? P.S Przepraszam, ale nie mam w pracy zainstalowanego polskiego ukladu klawiatury, stad brak polskich znakow.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych