Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Air 13'' 2013 - opinie/testy użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
475 odpowiedzi w tym temacie

#1 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 01 lipca 2013 - 21:41

Jako że MacBook Air to bardzo popularny komputer postanowiłem założyć ten wątek. Wersja 11'' ma swój oddzielny temat także model 13'' powinien posiadać własny. (Ew należałoby zrobić jeden wspólny). Zapraszam do dyskusji i wyrażania opinii na temat w/w MacBook'a Air 13'' [2013].

#2 Gardor

Gardor
  • 36 postów

Napisano 09 lipca 2013 - 20:59

Ja wczoraj kupiłem mojego pierwszego maca i jest nim air 13" . Zastanawiałem się czy jest on mi potrzebny ponieważ mam ipada , ipka 5 i della na windowsie 7 który poszedł teraz do szafy i pewnie już tam zostanie. Ciesze się ze w końcu go kupiłem jest przepiękny i ta płynność coś pięknego . Nie mam żadnych problemów z wifi jak się wybudza mac od razu wifi jest na nic nie muszę czekać . Nie wrócę już nigdy do windowsa ;D
  • witek321 lubi to

#3 ygrene

ygrene
  • 35 postów

Napisano 10 lipca 2013 - 07:57

Ja kupiłem swojego Air'a 2 tygodnie temu, ale niestety trafiłem egzemplarz z defektem. Czekam na nowy sprzęt, który będzie u mnie pewnie za jakieś 2 tygodnie. Defekt polegał na tym, że po otwarciu matrycy pod kątem 90st. zawias z lewej strony odsunięty był od części z klawiaturą o 1mm, a z prawej ok 2mm. W Pro pewnie bym tego szybko nie zauważył, ale Air ma gumę po obwodzie i przy normalnej pracy przyciągała ta guma wzrok (z lewej była niżej, a z prawej wyżej). Cały czas się zaprzyjaźniam z makiem. Możliwe, że zostanie u mnie na długi czas.

#4 dmxzor

dmxzor
  • 234 postów

Napisano 10 lipca 2013 - 17:24

Ja od kilku dni mam 13" 256 GB z ramem 8GB i nigdy nie używałem bardziej mobilnego i płynnego systemu. Korzystam jeszcze z Windowsa na drugim laptopie, ale pod koniec lipca idzie w odstawkę i moim jedynym komputerem będzie Mac <3. Bez żadnych wad. Wi-fi wstaje razem z komputerem zanim zdążę do końca go otworzyć..:D Coś pięknego.. no i ten czas na baterii.. Jak najbardziej na TAK.

#5 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 10 lipca 2013 - 17:27

Tak czytam jak każdy jest zachwycony nowym Airem że poważnie się zastanawiam nad jego kupnem. Miałbym prośbę do posiadaczy najnowszego modelu, może ktoś sprawdzić jak sprawuje się HD5000 w grach. Np. Diablo III.

#6 Gość_oneghost_*

Gość_oneghost_*

Napisano 10 lipca 2013 - 17:50

Zobacz to: Apple MacBook Air 13" Mid 2013 Haswell Review - YouTube
Właśnie Diablo III testuje tu ta pani :)
21-25 fps, głośno chodzą wiatraki.
Po zmniejszeniu ustawień 40-41 fps

#7 me.who

me.who
  • 5 postów

Napisano 11 lipca 2013 - 07:29

Cześć, Kłania się nowy zarejestrowany a przy okazji zainteresowany zakupem MBA 13'' 2013 ;-) Poszperałem już trochę w necie odnośnie upatrzonego modelu i przeczytałem, że dostawca matryc do w/w modelu jest Samsung lub LG. Samsungi mają zdecydowanie lepsze odwzorowanie barw itp. Macie jakiś sposób na rozpoznanie np po nr seryjnym, partii itp czy dany model ma konkretną matrycę? ;) Pozdro, Michu

#8 lulek.

lulek.
  • 1 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 11 lipca 2013 - 12:25

Tydzień temu kupiłem swojego pierwszego maca to i trzeba by się tu przywitać ;) Wybrałem nową 13" 128GB, 8GB ram i i5. Pierwszy kontakt z OS X - jestem zachwycony :D Na stacjonarnym PC mam win 7 i zdecydowanie pójdzie w odstawkę. Pracuję głównie na lightroomie i mimo że wybrałem MBA z i5 zamiast i7 to wciąż szybkość pracy jest niesamowita. Na starym blaszaku z C2D i 6GB ramu nie mam szans osiągnąć takiej wydajności w lightroomie (no ale to też wiadomo zasługa SSD). Również jak koledzy wyżej nie zauważyłem żadnych defektów z WiFi - na dwóch różnych routerach (livebox orange i jakiś dlink) łączy natychmiast i ani razu przez tydzień nie zerwało w trakcie pracy połączenia. Coś czuję że MBA jest moim pierwszym sprzętem apple ale nie ostatnim :D

#9 me.who

me.who
  • 5 postów

Napisano 11 lipca 2013 - 13:55

Cześć lulek ;) Widzę dzisiaj dzień debiutów. Ja zastanawiam się pomiędzy 4GB a 8GB. Wiem że wersje 4GB będą w promocyjnych cenach na otwarciu Premium Resellera u mnie w mieście, a 8GB najprawdopodobniej nie... w związku z tym różnica w cenie będzie sięgała ok. 850zł ;) Oczywiście, podzielę się w najbliższym czasie wrażeniami - zgodnie z tytułem :)

#10 Jacek Zięba

Jacek Zięba

  • 625 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 lipca 2013 - 22:45

Cześć lulek ;)

Widzę dzisiaj dzień debiutów. Ja zastanawiam się pomiędzy 4GB a 8GB. Wiem że wersje 4GB będą w promocyjnych cenach na otwarciu Premium Resellera u mnie w mieście, a 8GB najprawdopodobniej nie... w związku z tym różnica w cenie będzie sięgała ok. 850zł ;)

Oczywiście, podzielę się w najbliższym czasie wrażeniami - zgodnie z tytułem :)


I jak, czy opłaca się brać wersję 8GB?

#11 pHarel

pHarel
  • 93 postów
  • SkądNoordwijkerhout, Zuid-Holland, Netherlands

Napisano 15 lipca 2013 - 07:50

Jesli nie będziesz robil nic wymagajacego chyba nie warto tyle dokladac.

#12 dmxzor

dmxzor
  • 234 postów

Napisano 15 lipca 2013 - 19:36

Ja tam dołożyłem.. Potem dużo łatwiej sprzedać.. Wolę to zrobić ze stratą 300-500 zł i od ręki niż potem się bujać z tym wszystkim w razie wymiany na nowszy model..

#13 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 15 lipca 2013 - 19:52

Jesli nie będziesz robil nic wymagajacego chyba nie warto tyle dokladac.


Z tym warto czy nie poczekajmy do premiery nowego OS X.

Moim zdaniem za 400zł warto i mieć bardziej przyszłościowy komputer na kilka najbliższych lat.

#14 szkodnikPL

szkodnikPL
  • 747 postów
  • SkądBiała Podlaska

Napisano 15 lipca 2013 - 20:46

Mam pytanie dla posiadaczy wersji z 8 GB ramu - możecie sprawdzić czy da radę w miarę komfortowo zmontować jakiś filmik w AVCHD w Full HD?

#15 BartiX

BartiX
  • 30 postów
  • SkądSieradz, Poland

Napisano 21 lipca 2013 - 16:38

Czy ktoś z kolegów/koleżanek z forum byłby tak uprzejmy i sprawdził osiągi swojego dysku - zwłaszcza interesuje mnie podstawowa wersja 128MB - chciałbym to skonfrontować z danymi z dysku 256 MB. W sobotę odbieram wersje z 128MB/8GB ale jeśli różnica w wydajności będzie znaczna to wstrzymam się ;] Z góry dziękuje za pomoc.

#16 michu26

michu26
  • 104 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 lipca 2013 - 18:48

hej Ja mam 4GB ramu i da się pobawić z AVCHD w Full HD ale szału nie ma ;-) czas czas potrzeba czasu hehehe

#17 dmxzor

dmxzor
  • 234 postów

Napisano 21 lipca 2013 - 21:00

Czy ktoś z kolegów/koleżanek z forum byłby tak uprzejmy i sprawdził osiągi swojego dysku - zwłaszcza interesuje mnie podstawowa wersja 128MB - chciałbym to skonfrontować z danymi z dysku 256 MB. W sobotę odbieram wersje z 128MB/8GB ale jeśli różnica w wydajności będzie znaczna to wstrzymam się ;]
Z góry dziękuje za pomoc.


MBA 2013 13" 256 GB | 8GB RAM


672,4 MB/s - ZAPIS

724,1 MB/s - ODCZYT


Proszę.:)

#18 BartiX

BartiX
  • 30 postów
  • SkądSieradz, Poland

Napisano 22 lipca 2013 - 21:04

A może ktoś z dyskiem 128GB spróbuje ?

#19 mgarbacz04

mgarbacz04
  • 49 postów
  • SkądMiasto Grzejników

Napisano 22 lipca 2013 - 22:37

MBA 2013 13'' 128GB 4GB RAM zapis - 429,8 MB/s odczyt -723,4 MB/s

#20 krzyche

krzyche
  • 3 postów

Napisano 23 lipca 2013 - 21:03

Panowie, proszę o poradę. Mam obecnie laptopa Dell Inspiron 8600 (to jest stary poczciwy Dell przywieziony jeszcze zza oceanu 10 lat temu :) Ale już powoli nie nadąża za nowymi programami i niestety z każdą aktualizacją systemu mam wrażenie działa coraz wolniej. Przymierzam się do zakupu MacBooka Air 13' w najprostszej konfiguracji. Boję się jednej rzeczy - czy przesiadka z 15.4' na 13.3' nie będzie dla mnie bolesna? Jakie są wasze wrażenia, może któryś z was właśnie przesiadł się na mniejszy laptop... Czy pulpit nie wydaje się za mały? Czy nie jest irytująca mniejsza przestrzeń robocza bądź mniejsze literki na ekranie? Laptopa wykorzystuję praktycznie codziennie. Chciałbym oglądać filmy, przeglądać net, odbierać pocztę, może zainstalować AutoCada. Od razu mówię, że na MacBooka Pro 15' mnie nie stać, więc jeśli nie 13.3' to w ogóle nie MacBook... ;(

#21 kdʘ

kdʘ
  • 257 postów
  • SkądJarosław

Napisano 24 lipca 2013 - 01:34

hej
Ja mam 4GB ramu i da się pobawić z AVCHD w Full HD ale szału nie ma ;-) czas czas potrzeba czasu hehehe


Po Twojej sygnaturze mam wrażenie, że masz na myślę wersję 2012... Wiem, że wydajność nie będzie jakoś specjalnie się różnić, ale jednak. ;P W sumie, ciekawe jak na tą zabawę wpłynąłby procesor i7.

#22 michaljts

michaljts
  • 8 postów

Napisano 25 lipca 2013 - 00:39

Hej :) Zamówiłem sobie pierwszego macbooka przez stronę Apple. Dodalem Pages, magic mouse i kablel ethernet. Przewidywany czas wysyłki to 1-3 dni, a dostawy miedzy 6-8 sierpnia. Jak to jest w praktyce? Jaki kurier to obsługuje? Niestety ale muszę jutro kupić bilety, i 8 sierpnia rano pasowaloby mi gdzieś polecieć, a chciałbym przed mieć swojego macbooka. Kupowałem przedtem iPada - ale w lokalnym iSpot.

#23 kusiek

kusiek
  • 832 postów

Napisano 25 lipca 2013 - 06:53

Kurier UPS lub TNT. Powinni się wyrobić przed 8. Zawsze podają trochę na wyrost.

#24 michaljts

michaljts
  • 8 postów

Napisano 26 lipca 2013 - 16:30

Dziękuję za odpowiedź. Okazało się, że cały proces trwa dłużej, ponieważ... dodałem Pages i robi się z tego komputer na zamówienie, i mogą czekać na Magic mouse i ethernet adapter. Deklarują wysyłkę 1-3 dni roboczych. Mieszczą się w tym czasie? To prawda? Z drugiej strony, małe pytanie. Skoro wysyłają do 3 dni roboczych, czemu dostawa im zajmuje do 7 dni?

#25 radoslaus

radoslaus
  • 107 postów

Napisano 26 lipca 2013 - 16:43

1-3 dni (dostawa do domu) masz tylko wtedy kiedy bierzesz podstawową wersję bez m.in. dodatkowego ramu, większego dysku itp. Jak dołożysz jakąś przejściówkę czy drukarkę to również wpadasz już w dłuższy okres który na papierze wynosi kilkanaście dni, w praktyce w około 10 powinni wyrobić się.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych