Komentarze derpr Usuń wszystkie komentarze

Apple zaprasza na konferencję 10 września

@Cukierek Jak "dwa nowe designy" ajfona 5s i 5c

Apple zaprasza na konferencję 10 września

@Tomzik87 O tym samym pomyślałem. Ale biorąc pod uwagę gdzie ta firma jest dziś to przez pół godziny będą opowiadać o emejzingu trzeciego aparatu i o tym jak ładowanie w drugą stronę zmieni twoje życie.

Apple walczy z nieautoryzowaną wymianą baterii w iPhone'ach

Z jednej strony ta polityka apple jest zrozumiała - nieumiejętnie wymieniona bateria lub złej jakości zamiennik może się zapalić a potem jest wielka afera we wszystkich mediach bo jeden iphone wybuchł, z którą musi walczyć producent. Z drugiej strony cena wymiany baterii w oficjalnym serwisie jest skandaliczna i nie ma co się dziwić, że ludzie szukają tańszych alternatyw. Tak jak powiedział @Michał Grubcio - gdyby na stałe obniżyli cenę wymiany baterii to problem by się sam rozwiązał.

Apple walczy z nieautoryzowaną wymianą baterii w iPhone'ach

@kozjukent Jeśli wymieniasz telefon maksymalnie co 2 lata to faktycznie problemu nie ma, jednak od czasów 6s jest w sumie lipa - 7 i 8 to w zasadzie ten sam telefon tylko bez gniazda słuchawkowego, a X(s) jest horrendalnie drogi, w sumie brzydki a Xr po prostu za duży, więc tkwię przy tym starym modelu i problemy z baterią zaczynam już mieć.

ASRM Shot on iPhone - reklamy Apple inne niż wszystkie

@S.W.Gar No strasznie wkurza

Apple udostępniło oficjalną wersję systemu iOS 12.4

@Gutierrez Witamy w świecie CDNów i stopniowych rolloutów

Nowy przewodowy pad Rotor Riot ze złączem Lightning w ofercie Apple

Trochę ich porypało z tą ceną. Jeśli od iOS13 będzie można podłączyć pad od PS4 (190zł) i Xbox One (170zł) to kto kupi PRZEWODOWY pad za 230? Nie mówiąc już o tym, że nie można nawet podłączyć do niego (lub wraz z nim) słuchawek.

Nowy przewodowy pad Rotor Riot ze złączem Lightning w ofercie Apple

@lupusrex pubg nie wspiera padów

Apple po cichu zaktualizowało macOS by usunąć lukę stworzoną przez aplikację Zoom

Jest taki malutki programik od objective-see, nazywa się oversight i wywala powiadomienie za każdym razem jak jakiś program chce użyć kamery albo mikrofonu. W ogóle kilka fajnych rzeczy ma ten deweloper - program do wykrywania ransomwaru (ostrzega jak coś próbuje szyfrować pliki), program do wykrywania i blokowania persystentnych procesów, narzędzie do wykrywania keyloggerów a nawet firewalla.

Apple TV czwartej generacji to teraz Apple TV HD

@gosteklbn Masz rację, dopiero teraz sprawdziłem ile to kosztuje. Przy różnicy w cenie (700 a 850) rzeczywiście nie ma sensu kupować modelu HD. W przypadku chromecasta różnica w cenie między modelem hd a 4k była ogromna, więc tańszy model był uzasadniony.

Apple TV czwartej generacji to teraz Apple TV HD

@much Wtedy by było jęczenie że skok na kasę bo wycofali tańszy model i wymuszają kupowanie drogiego, gdzie wiele osób nie ma telewizora 4k.

Użytkownik Reddita stworzył web player dla Apple Music. Działa świetnie

@Yurek90 C&D - A cease and desist letter is a document sent to an individual or business to stop purportedly illegal activity ("cease") and not to restart it ("desist").

Hey Siri, Ok Google - asystent Google w sprzęcie mobilnym Apple

@merkowski myślałem, że pytasz ogólnie o asystenty głosowe. Google assistant na ios jest bezużyteczny skoro i tak trzeba odblokować telefon a w interakcje z systemem wejść nie umie

Hey Siri, Ok Google - asystent Google w sprzęcie mobilnym Apple

@b.milewski ustawiasz budzik bez otwierania oczu jak sobie tuż przed zaśnięciem przypomnisz, dyktujesz smsy i ustawiasz nawigację prowadząc samochód nie puszczając kierownicy, ustawiasz minutnik albo przeliczasz szklanki na gramy mając uświnione ręce robiąc coś w kuchni, pytasz telefon o pogodę w trakcie ubierania się. Możliwości są tak naprawdę ograniczone tylko przez Twoją wyobraźnię

Najnowsze doniesienia związane z przyszłorocznymi iPhone'ami

@vivo78 Czemu ciulać klientów? To, że nie da się modelu kupić nie zmienia faktu, że jeszcze długo będzie dostawać aktualizacje. Po co mają dalej sprzedawać zeszłoroczny model który prawie nie różni się od tegorocznego?

Jak wyświetlić pełną witrynę internetową w Safari na iOS

Działa tylko na stronach, które na potrzeby przeglądarek mobilnych ładują inny styl i nie przekierowują na nowy adres. Strony, które zmieniają swój wygląd w zależności od wielkości okna przeglądarki (np allegro, cinemacity) nie reagują na żądanie pełnej witryny. Łatwo to sprawdzić na desktopie zmniejszając okno przeglądarki.

Odnowione kolorowe iPhone'y

@croc Ja sobie nie wyobrażam używać telefonu w etui, kojarzy mi się to z pilotem do telewizora w worku. Mój dwuletni telefon nie jest jakoś widocznie porysowany, więc to raczej kwestia dbania o sprzęt.

App Store vs. Sklep Play: Apple niemal dubluje konkurencję

Ale ja nie dyskutuję z liczbami tylko z Twoją tezą.

Nie musimy płacić więcej za aplikacje, ale płacimy i to jest nasza świadoma decyzja. Zaraz rozwinę. Android nie ma żadnych zabezpieczeń antypirackich, co w praktyce oznacza, że jeśli aplikacja jest za droga (przy czym dla wielu "płatna" = "za droga"), to ludzie ją po prostu ukradną. Deweloperzy apek na androida już dawno to zauważyli (polecam poczytać gorzkie żale twórcy Dead Trigger), więc zamiast oferować aplikacje za $0.99 wrzucają do nich mnóstwo reklam i trackerów i wystawiają je w sklepie za darmo. Dodatkowo dochodzi kwestia tej wspomnianej jakości sklepu, ale pod innym względem - jeśli zrobisz świetną grę, wystawisz ją w sklepie play za $0.99 i stanie się hitem, to w ciągu kilku dni w sklepie pojawi się jej 10 klonów, które będą darmowe ale z reklamami i sprzedaż spadnie Ci na pysk. Google kompletnie nie dba o deweloperów i wydawców w tej kwestii, więc deweloperzy wolą wrzucić apkę za "darmo" i zarobić cokolwiek na reklamach, niż wrzucić ją płatną i pozwolić zarobić innym.

I tu przechodzimy do mojej tezy - płacimy za aplikacje bo je kupujemy. Gdyby apka nie była warta swojej ceny to nikt by za nią złamanego grosza nie dał. Nie potrzebujemy kolejnego Monument Valley, ani nowych skórek do Fortnite'a. Gdyby nikt za aplikacje nie płacił, to wszystkie byłyby darmowe, ale skoro ludzie chcą kupować to trudno się dziwić twórcom, że chcą je sprzedawać. No i ja zdecydowanie preferuję zapłacić raz za aplikację, niż dostawać co rundę gry reklamę albo mieć w niej limity czasowe, które mogę tymczasowo obejść płacąc. Jest to dużo bardziej przyjazny model finansowania, do tego stopnia, że nawet Nintendo ostatnio uznało że nie robią więcej gier freemium bo to nieuczciwe wobec graczy. No i w ogóle, wyznaję taką głupią, prawacką postawę, że za produkty się płaci.

Do tego jeszcze dochodzi aspekt ekonomiczny - jak ktoś wydał 3-5 tysięcy za telefon to łatwiej go namówić do kupienia gierki za 9.99 niż kogoś, kto "dostał" telefon za złotówkę u operatora.

No i wspomniany już wcześniej fortnite - ta gra generuje chore przychody, a nie ma jej w sklepie Play (i nie będzie), myślę że to też znacząco wpływa na wynik.

App Store vs. Sklep Play: Apple niemal dubluje konkurencję

@vcxz Czytanie ze zrozumieniem mocno. Nie więcej płacimy tylko więcej kupujemy.

Ciekawy koncept systemu iOS 13

No to jedziemy po kolei:

1) blokowanie apek - po co? Telefon i tak powinien być zablokowany bo zawiera mnóstwo prywatnych danych, a jeśli zostaną wprowadzone profile użytkownika (patrz punkt 9) to będzie to miało jeszcze mniej sensu

2) praca w oknach na tablecie - jezus maria, może od razu windowsa tam zainstalujmy. Do "małych" apek takich jak kalendarz czy kalkulator dużo lepiej sprawdza się ten panel wysuwany z boku (zapomniałem nazwy - slide cośtam?) niż pływające okno, które w kółko trzeba przesuwać, żeby nie zasłaniało tego, nad czym aktualnie pracujemy

3) Split screen w ajfonie - no to by mogło być fajne, zwłaszcza przy olbrzymich ekranach bieżących modeli, wciąż - żadna nowość, na iPadach to jest

4) Notatki na pulpicie - tu mam mieszane uczucia. Z jednej strony jest to bardzo funkcjonalne, z drugiej - wygląda paskudnie. Chyba jednak wolałbym odpowiedni widget, albo przypięcie powiadomienia na ekranie blokady

5) Skróty - widzę jakiś bardzo wąski obszar zastosowań, ale widzę też ekrany telefonów mniej zaawansowanych użytkowników, którzy przypadkiem stworzyli 40 skrótów i nie umieją ich usunąć

6) Dark mode - no cóż, ten tryb powinien być przynajmniej odkąd stosują amoledy, plotki też o tym mówią już od ios 10

7) Always-on display to taki standard w lepszych androidach, plotki też mówiły że w Xs będzie. Nie mam, nie znam się, nie wypowiem się o praktyczności

8) Pasek boczny z macOS to w zasadzie połączenie ekranu widgetów, powiadomień i centrum sterowania w jedno. Osobiście preferuję mieć powiadomienia w jednym, widgety w drugim (a najchętniej nigdzie) a szybkie ustawienia w osobnym miejscu, ale miło by było mieć wybór

9) Konta użytkowników. To chyba jedyna rzecz, której naprawdę brakuje w iOS dla iPada. Telefon jest przedmiotem osobistym, ale tablet pełni dziś rolę takiego domowego komputera i brak tej funkcji to wielka bolączka iPadów.

Ogólnie koleś ameryki nie odkrył, wziął trochę ficzerów androida, trochę ipada, trochę maka i zmontował film. Myślę, że z pokazanych tu rzeczy zobaczymy tylko dark mode i może always-on display. Chociaż bardzo bym chciał zobaczyć profile użytkowników na ipadzie. Najlepiej żeby ryjID sam rozpoznawał kto wziął urządzenie i uruchamiał odpowiedni profil.

Ciekawy koncept systemu iOS 13

@Yurek90 Raczej skontaktują się z nim i każą usunąć filmik i oddać to, co na nim zarobił, bo bez zezwolenia wykorzystał wizerunek ich urządzeń i nazwy ich produktów. Dodatkowo (to już naciągane) mogą go oskarżyć o działanie na szkodę firmy poprzez wprowadzanie jej klientów w błąd odnośnie tego, jak będzie wyglądać iOS 13.

Wizja Maca Touch z dotykowym ekranem i klawiaturą niczym Surface'a Studio

@Krzysztof Kopeć Cintiq to nie komputer a sam wyświetlacz z wbudowanym tabletem, do którego wciąż potrzebny jest komputer. Do stworzenia czegoś, co będzie w stanie z nim konkurować potrzebowaliby raczej współpracy z wacomem, bo grafik przyzwyczajony do tego tabletu nie przerzuci się na ekran z gorszym stylusem i gorszym gamutem.

Przyjęcie iOS 11 na poziomie 85%

@Janusz MB Możesz rozwinąć tę myśl?