Komentarze Grzegorz Stępień Usuń wszystkie komentarze

MacGadka #190 – Mieszacz only i wyszukiwarka kasztanów

Panowie! Był już jeden przypadek z debiutem układu procesorowego w iPadzie. A4 był najpierw w oryginalnym iPadzie, a potem dopiero w iPhonie 4.

MacGadka #184 – Pół promila biliona

@Michał Masłowski OK. Dzięki za odpowiedź. I jeszcze tak, w nawiązaniu do tytułu odcinka - https://www.youtube.com/channel/UCIfI7Yo22SMKp5PraztHM6w/videos - bo Miłosz chyba nie spotyka się z tą formą zbyt często - "ćwierć miliona subów". ;-) Także, jak widać, używa się tej formy nie tylko w MacGadce i na stoisku mięsnym. ;-)

MacGadka #184 – Pół promila biliona

Panowie, te nazwy kolorów w iPhonie SE (podobnie jak wcześniej w 11 i jeszcze wcześniej w XR) celowo są takie uproszczone. To prostsze modele i mają mieć też prostsze nazwy kolorów. Te bardziej premium modele, mają też kolory premium. To są takie drobiazgi, ale właśnie bardzo ważne. Kupujesz model tańszy to masz kolor biały i czarny do wyboru. W droższym, lepszym - jest to już kolor premium - srebrny, złoty, gwiezdna szarość, nocna zieleń... Dodatkowo, w tych najprostszych modelach (teraz SE, wcześniej 5c) oprócz prostych nazw kolorów, jest jeszcze jeden drobiazg, pokazujący, że to nie jest model najwyższy w ofercie - narzędzie do wyjmowania tacy karty SIM. Tutaj jest to proste narzędzie, wykonane z odpowiednio wygiętego drucika. W modelach droższych - premium - narzędzie też premium - wykonane z jednego kawałka, z ciekłego metalu...

Druga sprawa. 3D Touch. Definitywny koniec tej technologii... W Apple Watch mamy Force Touch - inna nazwa, troszkę inne działanie. Podobnie w gładzikach. Natomiast 3D Touch - definitywnie pożegnaliśmy.

No i na koniec jeszcze, sprawa białego/czarnego frontu w iPhone'ach. W modelach z aparatami TrueDepth (obsługującymi m.in. Face ID) front jest czarny ze względów estetycznych - biały front miałby mnóstwo czarnych czujników z przodu - to by źle wyglądało. Kamera podczerwona, oświetlacz podczerwieni, rzutnik punktów i jeszcze aparat foto - na małym fragmencie nad ekranem upchanych mnóstwo elementów. A w czerni przedniego panelu można je ukryć. Ramka biała wyglądałaby super, ale te czujniki zepsułyby wszystko. Natomiast SE ma czarny front, aby w czasach bezramkowców, ukryć ramki. Przy wyłączonym ekranie ich nie widać - czarna tafla - identycznie jak w bezramkowcach z TrueDepth. Przy ekranie włączonym - też można to ukryć, włączając w iOS tryb ciemny.

To chyba wszystkie moje uwagi do odcinka na dzisiaj. Dziękuję za uwagę. A generalnie, dobra robota, Panowie. ;-) MacGadka nigdy nie zginie! Słucham Was od pierwszego odcinka - od Szarlotki. Nagrywajcie częściej trochę, w miarę możliwości, OFC. Pozdrawiam z Warszawy i życzę zdrowia i powodzenia. (L)

MacGadka #184 – Pół promila biliona

Michał, to nie jest drugi kwartał przecież, to jest kwartał... żartuję! W czasach zarazy dużo ludzi we Wroclavii, czy pustki? Pozdrawiam z Warszawy. (L)

MacGadka #175 – Jakie ćwierć tysiąca?

@liroyek Ekrany OLED znajdują się w modelach iPhone X, XS, XS Max, 11 Pro oraz 11 Pro Max. W pozostałych modelach znajdują się ekrany LCD.

Nowe iPhone'y cieszą się większym zainteresowaniem niż zakładano

@Sebosz Jakieś pół Europy nie ma na swoich stronach Apple nawet informacji o nowych produktach. Dla Słowacji, Słowenii, Rumunii, Chorwacji, Czarnogóry, Grecji i dla wielu innych, najnowsze iPhone'y to XR oraz XS.

Nowe iPhone'y cieszą się większym zainteresowaniem niż zakładano

@Krzysztof P. Skoro są klienci i to w niemałej liczbie to znaczy, że jednak towar jest wart ustalonej kwoty. Zdecydowanie!

Nowe iPhone'y cieszą się większym zainteresowaniem niż zakładano

@Sebosz Po pierwsze, to premiera światowa nie jest "we wszystkich krajach jednocześnie". Jest mniej więcej tak, jak było w ostatnich latach... Polska i Czechy dołączyły do premiery światowej i to chyba tyle zmian. Takie kraje jak np. Rosja, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Chorwacja, Grecja muszą czekać... A na przykład z Ukrainy Apple jakiś czas temu się wycofało całkowicie. Zatem raczej spore kolejki będą w polskich sklepach w piątek. Pół Europy przyjedzie na zakupy. Podobnie jak w 2011 roku po iPada 2.

P.S. LICZBA krajów, a nie ILOŚĆ. Pozdrawiam.

Nowe iPhone'y cieszą się większym zainteresowaniem niż zakładano

@kubaht W artykule mowa o dostępności modeli Pro.

Smartfon z baterią o pojemności 18000 mAh

Błąd merytoryczny w powyższym tekście! Grubość tego telefoniku to 30 mm, a nie około 18! Cztery iPhone'y!!! Dramat!!!

Aplikacja fotograficzna Obscura 2 już dostępna w App Store

Nazwa tragiczna dla znających język polski.

MacGadka #153 – Gdzie jest Adam i co z Gerdą?

Zegarki Apple mają chipy oznaczone literą S, a nie W.

MacGadka #153 – Gdzie jest Adam i co z Gerdą?

"Żyj kolorowiej" to było hasło promujące iPhone'a 5c!

MacGadka #148 – A ile to jest pół godziny?

Nie wymawiajcie frazy "Hej, Siri" w czasie nagrania... ;-)

iOS najbezpieczniejszym systemem mobilnym według Nokii

Z tekstu wynika, że Lumie były na rynku przed iPhonem. Pierwsze zdanie nagłówka.

MacGadka #139 – Nie przeprosili, bo nie musieli!

SZEŚĆ GODZIN?! Jak?! Naprawdę?! S.Z.E.Ś.Ć.? Sam tego chciałem - wiem!!! ;-)

MacGadka #132 – postęp kosztuje

Coś tam nagrywają gruszki, coś tam nagrywają... ;-)

MacGadka #132 – postęp kosztuje

Otóż to. Jak ktoś chce Teleexpress to niech włączy... O! Chyba właśnie wpadłem na genialny pomysł... ;-) "MacExpress", "iExpress", "Apple Express"... Hmm... ;-)

MacGadka #132 – postęp kosztuje

Pięknie! Prawie cztery godziny! Jesteście wspaniali! :-) Ale odsłuch jutro... Dobranoc. ;-)

MacGadka #131 – Miłosz, wychodź z jaskini!

MacGadka Mini! ;-)

Kulisy powstania Barów Geniuszy w salonach firmowych Apple

Jak zobaczyłem ten tytuł to miałem też taki komentarz napisać, ale widzę, że nie ja pierwszy.

Apple bada sprawę wadliwego iPhone'a

"Orginał"?

Android oraz iOS z 99,6% udziału w rynku smartfonów

Zmieńcie grafikę, bo obraża moje uczucia religijne!

Nowy kampus Apple w Minecrafcie

Rewelacja!