Komentarze alex Usuń wszystkie komentarze

SMS-y kontra iMessage - Samsung znowu bierze Apple na cel

@Jacek S., to się fachowo klasizm nazywa.

Dropbox wprowadza ograniczenia dla darmowych kont

@mr_pit jest to opcja dosyć głupio umieszczona, średnio widoczna i trafiłem przypadkiem, gdy chciałem jakiś plik udostępnić, ale to "zwolnij miejsce" działa screenshot: https://1drv.ms/u/s!Arm3ErZoew3Rk4Ze7x2KeJIZxT2GvA

Dropbox wprowadza ograniczenia dla darmowych kont

@Bezzo omagad! genialne! dodam, że onedrive oferuje już na macach opcje migawek plików.

Myst 25th Anniversary Collection trafi również na macOS

I GOG to wspiera! to świetna wiadomość. Do dziś mam na płytkach Myst 3 (w wersji windowsowej), ale nigdzie nie szło znaleźć wersji cyfrowej. Jak GOG to wypuści w swoim sklepie to się chyba skuszę.

BZ WBK o wprowadzeniu Apple Pay

Bo to za kadencji Tuska zamknięto Ostrowin.

Lungo - bezsenność na Macu

Takich appek jest na pęczki w MAS, sam akurat używam darmowego amphetamine i tez ładnie działa :)

Apple musi zapłacić fundacji Uniwersytetu Wisconsin 506 milionów dolarów

Hah, nie do końca musiałem szukać na szczęście :) ale bez bicia się przyznam, ze nazwisko Flecka mi uleciało i musiałem przeszukać współpracowników Rudolfa Weigla!

Apple musi zapłacić fundacji Uniwersytetu Wisconsin 506 milionów dolarów

Oj, oskarżenia o kradzież pomysłów były nieraz wręcz spektakularne. Wojna jaka rozpętała się o rachunek różniczkowy między Newtonem, a Leibnizem; problemy z pierwszeństwem opisania mechanizmów ewolucji między Darwinem a Wallacem. Nie są to może przykłady per se technologiczne, ale w obu przypadkach te badania fundamentalne w dużym stopniu zaważyły na rozwoju technologicznym. Inna sprawa, ze obrona patentów hasłem "nikomu nie chciałoby się nic wymyślać" tez jest słaba, biorąc pod uwagę np. Szczepionkę Salka przeciw polio, albo badania nad chorobami zakaźnymi prowadzone podczas okupacji przez Ludwiga Flecka.

Na tych urządzeniach zainstalujesz iOS 11

Ale mini 2 i mini 3 różni chyba tylko TouchID, czy się mylę?

Logitech Flow – nowe myszki i system przenoszenia plików między komputerami

W kwestii klawiatury mógłbym pomóc: ostatnio korzystam z logitech k380 - klawiatura bluetooth, można podłączyć do trzech urządzeń i przełączać się szybko między nimi za pomocą odpowiednich klawiszy (f1-f3). Wiem, że firma ma kilka takich modeli; mnie akurat wystarcza wersja mniejsza bez bloku numerycznego, ale są chyba też większe modele. I naprawdę sprawnie to działa (korzystam między MBA i iPadem).

Jest jeszcze rozwiązanie softowe, co się nazywa synergy - można działać jedną myszką i klawiaturą między różnymi systemami (https://symless.com/synergy), ale z tego nigdy nie korzystałem tylko i wyłącznie ostatnio usłyszałem.

OverSight – sprawdź, czy ktoś kontroluje kamerę i mikrofon Twojego Maca

Jak sobie pomyślę, że jakieś NSA mnie podsłuchuje przez mikrofon, to mam nadzieję, że dobrze im się słucha Arki Satana.

Apple prezentuje iOS 10

Na Verge napisali, że w wersji deweloperskiej jest jednak opcja usuwania części aplikacji (http://www.theverge.com/2016/6/13/11923112/apple-ios-10-delete-stock-apps), także może zachowają tę opcję do konsumenckiego wydania ;)

Potencjalny problem bezpieczeństwa danych w 1Password

Zazwyczaj flash pojawia się jeszcze przy odtwarzaniu wideo, jeśli to jest case, to w ustawieniach safari można włączyć menu programowanie, a potem wymusić rozpoznawanie przeglądarki jako safari z iOSa. Większość materiałów wideo zaczyna wtedy magicznie działać. Jeśli flash służy do czego innego, to faktycznie pozostaje chrome.

Donald Trump krytykuje Apple

Mnie też ten zlepek słów jakoś dziwnie wygląda.

Pracownicy Apple coraz bardziej różnorodni - raport EEO-1

Oczywiście można deprecjonować te ruchy poprzez wskazanie, że to działania PR-owe, czy działania dające dodatkowe fundusze (nie wiem czy w USA są jakieś dotacje wynikające z wprowadzania takiej polityki równościowe, chociaż to kraj paradoksów). Natomiast jeśli działania takich firm są nastawione na tak krótkoterminowy zysk, to, no cóż, jest to po prostu zwykła nieodpowiedzialność i ichni problem. Efekty i tak są pozytywne w większej skali (tutaj mogę wskazać bardzo pozytywny przykład Kanady, której premier nie miał problemu w znalezieniu specjalistów na ministrów wśród grup ludzi nie-białych i nie-mężczyzn).

Pracownicy Apple coraz bardziej różnorodni - raport EEO-1

Ponieważ kwestia ta jest bardziej złożona. Za twoim rozumowaniem stoi fałszywe założenie, że w zbiorze osób, które nie spełniają pewnych kryteriów drugorzędnych (w kwestii koloru skóry, płci, orientacji lub innych) nie ma również takich osób, które spełniają kryteria kompetencji lub spełniają je gorzej niż inni ludzie o jakichś cechach drugorzędnych. I w podobnie uprzedzony sposób potrafią myśleć kadrowcy. W związku z tym, parytety/kwoty stanowią całkiem skuteczny mechanizm równościowy, ponieważ ograniczają bias wynikający z przyjmowanych stereotypów. Ale pod warunkiem (!), że faktycznie poszukuje się osób kompetentnych. I w tym kontekście mogę dodać odnośnie list wyborczych: jest na nich wiele miernot niezależnie od płci (i znam tylko jedną partię w Polsce, która kwestię parytetów potraktowała na serio).

Pracownicy Apple coraz bardziej różnorodni - raport EEO-1

Ponieważ zarządzanie kadrami częstokroć bazuje na bardzo brzydkich rasistowskich, seksistowskich i homofobicznych stereotypach (wskazane w wielu badaniach, np.: http://goo.gl/55zaMh). W związku z tym wprowadza się parytety/kwoty w zatrudnianiu ludzi, aby ograniczyć szkodliwe stereotypy i mimowolną segregację.

Rok z iPadem Air 2, czyli kilka myśli o przydatności tabletu Apple

A dodam ze tradycyjny czytnik ebooków w formatach ePub zupełnie się nie sprawdza, bo nie ma jak cytowań zrobić do określonej strony. Wszystko poza pdfami to męka.

Rok z iPadem Air 2, czyli kilka myśli o przydatności tabletu Apple

jako osoba w podobnej niedoli doktoranckiej sam miałem problem ze znalezieniem jakiegoś sensownego celu dla iPada (tyle ze mini 2). No i skończył w sumie jako urządzenie do czytania literatury (papers na iOS) oraz urządzenie zapasowe do szybkich poprawek tekstów, prezentacji do referatów i notatnik z treściami do omówienia ze studentami. Zwłaszcza Papers się dobrze spisuje.

Facebook pracuje nad aplikacją Messenger na OS X

Już się nie da, wyłączyli dostęp przez XMPP (tzn. ponoć u niektórych jeszcze działa, mnie przestało tuż przed świetami).

Moje sposoby na produktywność - dobór aplikacji dla iOS i OS X

Brakuje SelfControl #MustHave (appka blokuje listę stron i serwisów internetowych na określony czas; nie idzie jej wyłączyć, resetowanie kompa na nią nie wpływa, chciałbym ją mieć na iOS).

Facebook pracuje nad aplikacją Messenger na OS X

Wolałbym żeby po prostu nie uwalili XMPP, szło wtedy podpiąć pod Wiadomości konto i śmigało.