Komentarze longmanus Usuń wszystkie komentarze

Transcend HUB5C

200 zł za huba USB, tylko dlatego że ktoś zamiast USB-A 3.1, przylutował wtyczkę USB-C ??, sorry red. nacz., imo dowcip sezonu.

No hate, wręcz odwrotnie, gdybym zobaczył dopisek "tekst powstał przy współpracy firmy Transcend" zrozumiał bym Twój zachwyt. Ale bez tego dopisku - jakoś mi trudno, macie przyzwoity sklep, nie rzucajcie na niego cienia takim overpriced 💩. Aby nie być gołosłownym, Kingston Nucleum, też PD 60W + HDMI 1.4 w dokładnie tej samej cenie, czyli 199 zł (bezapelacyjnie ładniejszy i bardziej pasujący do estetyki Mac'a).

Tak, jakby ktoś chciał uparcie porównywać, to Kingston ma USB-C w standardzie 3.1 (5 Gb/s), biorąc pod uwagę ilość urządzeń (poza Display Port 4K@60Hz) potrzebujących 10 Gb/s... (porównanie miało by to sens - gdyby którykolwiek z hubów miał DP via USB-C, bo on wymaga 3.2 i 10 Gb/s, poza tym 5 Gb/s nawet zewnętrzne dyski SSD NVMe "ogarnie", innych urządzeń wymagających 10Gb/s - poza DP 4k @60Hz nie znam). Reasumując, ja wybieram Kingstona. Dlaczego ?, większe zaufanie do marki, HDMI 1.4, estetyka.

kingston-Nucleum

Mapy Apple z informacjami o transporcie publicznym na Islandii

Chyba sobię pójdę z myapple na następny rok, kiedyś byliście zabawniejsi i mieliście bardziej otwarte horyzonty myślowe. Miłego życia i powodzenia, do napisania na święta w grudniu ( zauważyliście, że coraz mniej ludzi, stara się być miłymi dla siebie ?, przy nich moje trollowanie (jego forma), to objaw wysokiej kultury i dowcipu). Cóż, dałem Wam szansę, skoro dalej uważacie za stosowne moderować mnie, pozostaje mi życzyć miłego życia. The End

Odświeżony komputer iMac w wynikach Geekbench

@wieslawo that's true 👍 i brawo, dla ciebie za wnioski, dla nich za umiejętności.

Odświeżony komputer iMac w wynikach Geekbench

@wieslawo Ofc win-win, zwyczajowo - dla Apple 🙂. Pierwszy win to sprzedaż własnych SoC, drugi win - to sprzedaż softu, który "nie pójdzie" na niczym innym. Mogę ich nie lubić, uważać za nie etycznych, ale do k....y nędzy - to korporacja, a w zarządzaniu i "dojeniu" są genialni - uważam tak od zawsze.

Mapy Apple z informacjami o transporcie publicznym na Islandii

@kozjukent Jak nie lubisz jędzy, to wykosztuj się na wycieczkę 😉. Choć bardziej polecał bym Japonię i restaurację z dołu tabeli rankingu - mam na myśli - z tych tanich knajp, które przyrządzają rybę fugu 😉.

Mapy Apple z informacjami o transporcie publicznym na Islandii

Mam nadzieję, że restauracje podające Kæstur hákarl są zaznaczone czerwonym X 🙂. Tak, wiem co piszę, miałem okazję czuć (a lubię sery pleśniowe), nie odważyłem się spróbować, przyznaję, pękłem 😬.

  • Kæstur hákarl – sfermentowany rekin

Wyobraźcie sobie jeden z bardzo śmierdziących francuskich serów. Potem spotęgujcie ten zapach 10 razy, dodajcie trochę kwaśnego odoru i wyjdzie coś podobnego do zapachu Hákarl. Pychota.

Kuchnia islandzka szczyci się Hákarlem. Jest to narodowa potrawa Islandii, przyrządzona z mięsa rekina poddanego specjalnemu procesowi fermentacji poprzez zagrzebanie go pod ziemią, a następnie suszenie przez 4-5 miesięcy. Świeże mięso rekina zawiera szkodliwe dla człowieka kwasy i nie nadaje się do spożycia, natomiast po tych wszystkich zabiegach jest bezpieczne do konsumpcji (jeśli ktoś jest w stanie w ogóle do niej przystąpić).

Odświeżony komputer iMac w wynikach Geekbench

@Sawalas Napisałem to gdzieś ?. Aczkolwiek prawdą jest - tak, dokładnie tak uważam - btw, skoro Apple uważa, iż warto się podpierać w testach swoich SoC Arm A12x, benchmarkiem Geekbench (który sam określa siebie, bench cross-platform - x86 vs Arm, to gdzie widzisz problem 🙂 ?).

I tak, to również (jak słusznie zauważyłeś), tylko moja opinia. Poczekajmy Mr Kojak na rozwój tej historii, ja stawiam 100€ - że za 3 lata udławisz się tą opinią i swoim lizakiem 😁. E.O.T.

Moduł MPX Radeon Pro W5500X do komputera Mac Pro w ofercie Apple

@sfinks Nagrodą za docenienie dowcipu, jest rozwiązanie twojego pytania, W5500 ma 1408 jednostek cieniujących, W5500X 1536, tak - W5500X jest lepsza 🙂, reszta bez zmian. W5500 ma imo lepsze wyjścia video (2x8K) bo ma 4x DP, W5500X ma 2x HDMI i 2x DP (HDMI w przeciwieństwie do DP, nie da się łączyć - dwa kable do jednego monitora, dlatego W5500X może obsłużyć tylko jeden Pro Display XDR - via 2x DP ). Patrząc z mojego punktu widzenia (znanego tu drzewiej trolla Windowsa 🙂), nie bez znaczenia jest forma karty - mam na myśli fakt - po wymianie, z bazowego Radeona Pro 580X z 8 GB GDDR5 - możesz sobie zrobić podstawkę/ogranicznik pod książki (MPX), a w wypadku "normalnego" formatu karty (nie MPX), jest ona w pełni funkcjonalnym produktem.

Tak szczerze ?, to dziwi mnie jej cena, mam na myśli 3K, dlaczego ? - bo dopłata przy konfigurowaniu nowego sprzętu to 1000 zł, biorąc poprawkę na fakt - iż bazowy w Mac Pro - RADEON RX 580 z 8 GB GDDR5 to 1000 zł, to 1000 zł w tych 3000 zł - jest niczym innym jak żerowaniem na ludziach nie mających innego wyjścia, znaczy - MPX or nothing. Peace & love ☮️ , longmanus.

  • p.s. Robię to bardziej dla "beki" i z nudów, niż "I hate Apple" - umiem znaleźć też pozytywne strony ich sprzętu (jak widać powyżej), lecz lubię też "wtykać kij w mrowisko" i się pospierać, taka natura 🙃. Twoje re. było na tyle sensowne, iż bezapelacyjnie zasługiwało na odpowiedź.

the-biggest-thing

Odświeżony komputer iMac w wynikach Geekbench

@Sawalas Bo przepisywali z x86 Windows na x86 macOS (programy na Power PC miały odpowiedniki na x86). A teraz przyjacielu, będą przepisywali z x86 na Arm, jeśli nie widzisz różnicy, cóż - to (tylko) twoja opinia.

Odświeżony komputer iMac w wynikach Geekbench

Dobrze, ja wcale nie przeczę - tylko życzę MacUserom doczekania dnia, kiedy deweloperzy przepiszą cały potrzebny soft na MacArm, będzie on chodził 2x szybciej niż na x86, oraz nie będzie kosztował x4 ceny tego na x86 😉. Nikt myślący nie wierzy w czary, mam na myśli " Apple włoży do czegoś Arm'y, żeby MacUserzy mieli lepiej." 😂. Apple włoży do czegoś Arm'y - by MacUserzy mieli drożej, oraz by ich bardziej związać z platformą. The End (p.s. zobacz moją wstawkę w artykule o W5500X, imo zabawna 😎)

Moduł MPX Radeon Pro W5500X do komputera Mac Pro w ofercie Apple

3K = $399.99 ?, good conversion rate... 😂

Fire-Shot-Capture-073-AMD-Radeon-Pro-W5500-100-506095-8-GB-128-bit-GDDR6-PCI-Express-4-0-x16-www-new

Digital Resolution ⇧ - 4 @ 1920x1080 (2k), 4 @ 3840x2160 (4K), 2 @ 5120x2880 (5k), 2 @ 7680x4320 (8K)

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzy redakcja MyApple

True red. nacz. K.K., kolejny rok za nami :-/. Co Wam powiem..., a kupcie sobie wszyscy w 2020 to co poniżej, więcej dobrego serca taki PC-towy troll jak ja, okazać Makowcom nie umie 😋😁.

Konferencja Apple będzie dostępna w serwisie YouTube

@McTom

Coż, w zależności od mojej fantazji, będziesz musiał skorzystać ze swoich praw do edycji postów, rady jw. 🙂

Konferencja Apple będzie dostępna w serwisie YouTube

@McTom

Awansowałeś na moderatora ?, bo pisać do mnie 'zapraszamy' tudzież cokolwiek narzucać może ktoś kto reprezentuje myapple.pl czyli Krystian Kozerawski i jego koledzy, a tobie mój przyjacielu w zamian za zbędną radę, mogę co najwyżej życzyć miłego dnia i zmiany obiektu zainteresowań.

China Labor Watch krytykuje Apple i Foxconn za łamanie prawa przy produkcji iPhone'a 11

@Szemot

Mam pytanie panie Sz., rejestrujesz niekiedy co piszesz/wklejasz, czy tak po prostu copy/paste, bez użycia kombinacji ręka/oko/mózg ?, oczywiście jest kryterium, precyzując "ważne że pro Apple !". Napisałeś/wkleiłeś powyżej cytat z 'artykułu', w którym pracownik Foxconn twierdzi, iż robotnik zarabia u nich na okresie próbnym 306 dolarów za 40 godzinny tydzień pracy, zaś po okresie próbnym 402 dolary, czyli ponad 1600 dolarów miesięcznie. Nie wydaje ci się dziwnym (pytanie retoryczne, proszę nie odpowiadaj), że w kraju w którym robotnik wykwalifikowany zarabia średnio 1200~1400 zł, na dodatek w fabryce która słynie z 'kręcenia' pracowników, ten sam robotnik zarabia ponad 6000 zł ... #pytamdlakolegi

China Labor Watch krytykuje Apple i Foxconn za łamanie prawa przy produkcji iPhone'a 11

"Apple odrzuciło większość z zarzutów. Przyznało jedynie, że faktycznie w ostatnim okresie liczba zatrudnionych pracowników tymczasowych była znacznie wyższa niż określają to przepisy. Firma ma pracować teraz nad szybkim rozwiązaniem tego problemu." Oj tam, to chińska wersja Apple Care+, napewno każdy ma AW4 na nadgarstku i dane zdrowotne spływają do sewera Foxconn. Poniższy filmik jest częścią kpiny z Apple (m.in. jak słychać - czasu i warunków pracy), nakręcono go w 2012 roku. Jak to było ? "Firma ma pracować teraz nad szybkim rozwiązaniem tego problemu.", uff... no to już wszystko dobrze Tim.

"In 2012, 150 workers gathered on a rooftop and threatened to jump. They were promised improvements and talked down by management; they had, essentially, wielded the threat of killing themselves as a bargaining tool. In 2016, a smaller group did it again. Just a month before we spoke, Xu says, seven or eight workers gathered on a rooftop and threatened to jump unless they were paid the wages they were due, which had apparently been withheld. Eventually, Xu says, Foxconn agreed to pay the wages and the workers were talked down."

https://www.youtube.com/watch?v=Hnkx6Dvrzac

Nagrane iPhone'em: Droga św. Jakuba

@Filip454

Sony 8-301W, 1961. Steve Jobs miał 6 lat, mógł na nim oglądać kreskówki 🙂

https://i.ibb.co/DbZPdkY/Sony-8-301-W-1961.png

Jeśli chodzi o Xperie, to się w pełni zgadzamy, sam mam w szufladzie Xperia Ray (III kwartał 2011 r.), CMOS Exmor R robi zadziwiająco dobre zdjęcia, ma HD Voice, 1.00 GHz procesor, 512MB RAM (miała te same 'flaki" co flagowa Xperia ARC), jako jeden z pierwszych telefonów na rynku dostała Androida 4.0.4, wszystko działa do dzisiaj, trzy dni standby na oryginalnej baterii, sprawdziłem z ciekawości ostatnio kiedy ją naładowałem z litości.

Konferencja Apple będzie dostępna w serwisie YouTube

@Marcin Jan

a. Odpowiedziałem na komentarz, b.Ciężko nazwać moje posty żalami, c. Wybacz że nie podyskutuję dłużej, ale pouczanie mnie o "wymowności" przez kogoś robiącego tyle błędów ortograficznych co ty w komentarzach, uważam ża słaby żart 🙂 E.O.T.

Tegoroczne iPhone'y z innym położeniem logo na tylnej części urządzenia

@Dorianek3

Nie rozumiesz (jak zakładam) tej funkcji, telefon może służyć za pad/ładowarkę Qi np. do AirPods (bateria w pudełku ma 398 mAh), które ci tego akumulatora nie zjedzą, a w podróży wygodne. Dla przykładu na zdjęciu - Galaxy S10 i Galaxy Buds czyli odpowiednik AirPods od Samsunga.

Poza tym, '5000tys' to 5000 tysięcy, czyli pięć milionów, sprzęt Apple jest drogi, ale nie zakładam by tyle kosztował nowy iPhone (nawet Pro) 🙂.

https://i.ibb.co/FwhGL31/s10-gbuds.png

Nagrane iPhone'em: Droga św. Jakuba

To coś co Samsung kompletnie zawala, mam na myśli tą formę promocji. Zrobienie paru filmów Galaxy S10/S10+ (które umówmy się, nie mają się czego wstydzić), czy konkursu na fotografie w stylu "Shot on iPhone" to żadne pieniądze. Tym bardziej w czasach kiedy wszystko dzieje się online, a ludzie skórę by oddali dla "fejmu", więc nawet nie trzeba fundować żadnych drogich nagród, wystarczy wydać ładny album/oficjalne konto na Instagramie i Facebooku, tylko ciągnąć to przez lata i nagłośnić. W pierwszym roku mieli by 1.000.000 ludzi, w drugim 5 mln., tylko ktoś musiał by się tym poważnie zająć.

Huawei kupił sobie 'Lewego' to i Samsunga stać na np. jego żonę - która cmoknęła by w policzek na gali zwycięzcę. Mówi się o 'fanbojach' Apple (bo są), ale to imo akurat dla firmy komplement (oraz duże brawa dla działu marketingu). Reklama to coś, za co zawsze ich podziwiałem (serio piszę, już to kiedyś tutaj pisałem), umiejętność trwałego związania ze sobą klienta, nie tyle tylko za pomocą ceny sprzętu (bo to umówmy się, nie jest domena Apple 🙂), cyferkami czy nawet jakością techniczną, ale właśnie stworzenie spójnej społeczności klientów - z czymś co się nazywa brandem, a po polsku po prostu marką.

Sony kiedyś to umiało, mogli 'lecieć na opinii' wyrobionej przez lata niezawodności ich sprzętu, wyrobionej począwszy jeszcze od starych Trinitronów, Walkmana, czy płyt CD. Panowie samuraje na własną prośbę sami sobie zawalili rynek i utopili brand (na telefonach rok do roku bardzo grubo tracą).

Jak można (dla przykładu) robić matryce aparatów dla wszystkich flagowców (włącznie z iPhone Xs który ma matrycę CMOS na bazie Exmor IMX 333 z modyfikacjami Apple), przez lata używano tylko matryc bezpośrednio produkcji Sony, Apple pisało do nich soft. Jednocześnie nie umieć (przez kilka lat) napisać software do swoich własnych - poza tym dobrych - telefonów/aparatów ? (piszę nie o 'potknięciach', tylko lipie na poziomie ewidentnych błędów). Kilka flagowców które wypuścili zrobiło z marki 'kiszkę', do tego parę innych błędów np. trzymanie się (za długo) lekko przestarzałego designu (japoński konserwatyzm) i po brandzie, a szkoda bo bardzo lubiłem serię Xperia za wykonanie i ich nakładkę na Androida, poza tym nie lubię jak się coś marnuje.

Przyszłoroczne iPhone'y ze zmienionym designem i kilkoma nowymi funkcjami

@Szemot

ad. 1

Nie Szemot, iPhone X to iPhone 10 (tak twierdzi Apple), iPhone Xs to iPhone 10s (tak twierdzi Apple), więc teraz będzie iPhone 11, (jak twierdzą wszyscy https://9to5mac.com/guides/iphone-11/ , https://www.cnet.com/news/iphone-11-pro-11r-max-price-specs-features-we-expect-tuesday-apple-event-live/ , https://www.gsmarena.com/apple_iphone_11-9848.php , https://www.google.com/search?q=iPhone+11 - poza ofc Tobą 🙂).

ad. 2

Opinie są jak dupa, każdy ma własną 🙂. Jak twierdzi sjp.pl - opinia to "przekonanie o czymś, pogląd na jakąś sprawę", co jakby zamyka tą sofistyczną zagadkę. E.O.T.

Przyszłoroczne iPhone'y ze zmienionym designem i kilkoma nowymi funkcjami

@Szemot

Spokojnie, Apple sobie z 5G poradzi, skoro najbardziej etyczny i uczciwy producent na świecie 'dorobił' LTE w telefonie który nigdy go nie miał (iPhone 4s), to i z 5G da sobie radę, w końcu to tylko ikonka w iOS... 😁.

https://i.ibb.co/JB8dbRW/i-Phone-4-S-Verizon-LTE.jpg

https://s3.gifyu.com/images/tmobile.gif

"Samsung sells 2 million 5G smartphones so far, projects 4 million by year's end"