Choć w Mac App Store i na platformie Steam znajdziemy pokaźną bibliotekę gier dla systemu OS X, a narzędzie CrossOver pozwala uruchomić na Macu również niektóre tytuły dedykowane Windowsowi, to nadal panuje powszechne przekonanie, iż komputery Apple nie nadają się dla graczy. I jest w tym sporo racji, gdyż laptopy firmy Apple nigdy nie posiadały kart graficznych dedykowanych uruchamianiu na nich bardziej wymagających gier. Rozwiązaniem tego problemu może zostać wkrótce zewnętrzna karta graficzna Bull.box, na powstanie której zbierane są fundusze w ramach kampanii na Kickstarterze.

Bull.box dzięki dokonywaniu skomplikowanych obliczeń i szybszemu renderowaniu grafiki, pozwoli przekształcić laptop z logo nadgryzionego jabłka w pełnoprawny komputer do gier. Urządzenie jest łatwe w użyciu, wystarczy podpiąć je do jednego z portów w naszym laptopie, zainstalować sterowniki i można rozpocząć intensywne wykorzystywanie dodatkowej mocy obliczeniowej.

Urządzenie wyposażono w procesory graficzne Nvidii w kilku wersjach, począwszy od GTX 960, a na GTX 980 Ti kończąc. Poszczególne modele różnią się także pod względem posiadanych przez nie typów złącz. Do wyboru mamy - Thunderbolt 2 wraz z Mini DisplayPort 1.2 oraz Thunderbolt 3 z USB typu C i Mini DisplayPort 1.3. Całość zamknięto w niewielkiej obudowie z anodyzowanego aluminium z podświetlanym na czerwony kolor logo producenta na froncie.

Aby projekt zewnętrznej karty graficznej dla komputerów Mac odniósł sukces, jego autorzy potrzebują 99 tysięcy funtów brytyjskich. W tym momencie w ramach serwisu Kickstarter udało się im zebrać kwotę ponad 11 tysięcy, jednak do zakończenia pozostało jeszcze 27 dni. Jeżeli projekt spotka się z zainteresowaniem, pierwsze egzemplarze tego urządzenia trafią do graczy w kwietniu przyszłego roku.

Za Bull.box w poszczególnych wersjach zapłacimy:

• z procesorem Nvidia GTX 960, złączem Thunderbolt 2 i Mini Display Port 1.2 - 399£ • z procesorem Nvidia GTX 960, złączem Thunderbolt 3/USB typ C i Mini Display Port 1.3 - 449£ • z procesorem Nvidia GTX 970, złączem Thunderbolt 2 i Mini Display Port 1.2 - 549£ • z procesorem Nvidia GTX 970, złączem Thunderbolt 3/USB typu C i Mini Display Port 1.3 - 549£ • z procesorem Nvidia GTX 980, złączem Thunderbolt 2 i Mini Display Port 1.2 - 799£ • z procesorem Nvidia GTX 980, złączem Thunderbolt 3/USB typu C i Mini Display Port 1.3 - 799£ • z procesorem Nvidia GTX 980 Ti, złączem Thunderbolt 3/USB typu C i Mini Display Port 1.3 - 999£

Dostępna jest także specjalna limitowana do pięciu egzemplarzy, wersja Bull.boxa pozłacana 24-karatowym kruszcem z procesorem Nvidia GTX 980 Ti, złączem Thunderbolt 3 i Mini Display Port 1.3 za jedyne 4499£. Niezależnie od wybranego modelu należy się zastanowić, czy przy tym poziomie cen na Macu rzeczywiście nie da się grać, czy granie jest raczej zbyt drogie.

Źródło: Kickstarter

Aktualizacja: Kilka godzin temu, na 26 dni przed końcem akcji i po zebraniu 11627£, twórcy projektu Bull.Box, odwołali jego finansowanie w ramach platformy Kickstarter.

Artykuł dostępny także po hiszpańsku: Bull.box - tarjeta gráfica externa permitirá jugar en Mac