W serwisie Geekbench pojawiła się specyfikacja urządzenia oznaczonego jako iPhone8,2. Za niemal pewne możemy więc uznać, że pod tą nazwą skrywa się iPhone 6s Plus, którego premiery spodziewamy się już w przyszłym miesiącu - 9 września.

Smartfon charakteryzuje się według testu benchmarkowego 2 GB pamięci RAM, trzyrdzeniowym procesorem ARM z zegarem o częstotliwości taktowania wynoszącej 1,51 GHz oraz wynikiem 1811 w teście operacji jednowątkowych i 4577 w teście operacji wielowątkowych.

Choć nie możemy mieć całkowitej pewności co do wiarygodności tych danych, to wszystko wskazuje na to, że znajdą one odbicie w rzeczywistości. Warto również porównać wyżej opisaną specyfikację techniczną z tą, która charakteryzuje iPhone'a 6. Nadchodzący model będzie prawdopodobnie posiadał dwa razy więcej pamięci RAM, układ A9 z trzecim rdzeniem i o 0,11 GHz szybszym taktowaniem procesora. Ponadto urządzenie uzyskało prawie 200 punktów więcej w teście operacji jednowątkowych i 1700 więcej w teście operacji wielowątkowych.

Więcej informacji o nowym iPhonie znajdziecie w naszym artykule poświęconym statystykom Fiksu.

Artykuł dostępny także po hiszpańsku → Así será el iPhone 6s

Źródło: Tablety.pl za Geekbench