ING Bank Śląski oferuje swoim klientom bardzo dobre aplikacje mobilne. Wydana już kilka lat temu aplikacja dla klientów indywidualnych oferowała nie tylko wiele przydatnych funkcji, ale także cieszyła oko bardzo ładnym interfejsem. Podobnie rzecz się ma z aplikacją dla klientów indywidualnych na iPada i tablety z Androidem. Od dwóch lat ING Bank Śląski oferuje także aplikację bankowości mobilnej dla firm. Wczoraj doczekała się ona zupełnie nowej wersji.

Podczas prezentacji nowej wersji aplikacji wiceprezes zarządu ING Banku Śląsiego - Michał Bolesławski - zwrócił uwagę na to, jak osobiste przyzwyczajenia konsumentów związane z bankowością mobilną przenoszą się na sposób ich pracy w firmie. To właśnie one były w dużym stopniu motorem napędzającym prace nad nową wersją tej aplikacji.

Osobiste przyzwyczajenia i nawyki konsumentów przenoszą się również na sposób, w jaki działają w firmie. Wprowadzając nową aplikację mobilną, chcemy spełniać oczekiwania naszych klientów i wyznaczać nowe trendy na rynku. Postanowiliśmy przebudować dotychczasową bankowość internetową ING BusinessOnLine tak, aby razem z aplikacją mobilną ING BusinessMobile stanowiły jeden nowoczesny system – ING Business, który będzie bardziej dopasowany do zmieniających się potrzeb i zachowań użytkowników oraz urządzeń, z których korzystają klienci dzięki zastosowaniu technologii RWD. Nowa aplikacja mobilna jest pierwszym krokiem w tym kierunku.

alt text

Nowa aplikacja oferuje wszystkie funkcje, których oczekiwali klienci korporacyjni, oraz nowy płaski interfejs zgodny z panującymi obecnie trendami, dostosowany do rozdzielczości iPhone'ów 6 i 6 Plus. Program oferuje teraz prostsze i szybsze logowanie (planowana jest w przyszłości możliwość logowania z wykorzystaniem czytnika linii papilarnych TouchID) oraz równie szybki podgląd kont na rachunkach czy podpisywanie zleceń. Zdaniem ING są to dwie najczęściej wykonywane czynności przez klientów korporacyjnych. Menu nowej wersji aplikacji może być także dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

alt text

Prace nad nowym interfejsem użytkownika, wyeksponowaniem w nim jednych funkcji programu koszem innych, a także testy bezpieczeństwa nowej aplikacji trwały około roku. ING Bank Śląski szczyci się zarówno wyglądem i funkcjami swojej aplikacji, jak i poziomem bezpieczeństwa tak w tej, jak i poprzednich wersjach programu dla klientów korporacyjnych dostępnego w App Store od 2013 roku. To za jego pomocą dokonano przelewu w wysokości powyżej 70 milionów złotych.

alt text

Nowa wersja aplikacji bankowości mobilnej dla firm nie tylko posiada interfejs dostosowany do rozdzielczości nowych iPhone'ów, jest także w pełni natywna - napisana została w Objective-C.

ING Bank Śląski przygotował także natywną aplikację dla Androida, jest też także przygotowana na jej podstawie wersja dla smartfonów BlackBerry.

Wydawać by się mogło, że przygotowanie natywnej aplikacji dla iPhone'a to gra nie warta świeczki, biorąc pod uwagę kilkuprocentowy udział iOS w rynku urządzeń mobilnych w Polsce. Okazuje się, że około 55% klientów korporacyjnych ING Banku Śląskiego korzysta właśnie z urządzeń z iOS.

INGBusiness dla iPhone'a w App Store za darmo:

INGBusiness - Pobierz z App Store

O nowej aplikacji rozmawialiśmy wczoraj z Radkiem Zalewskim oraz Adamem Walendziewskim z Wydziału Produktów Bankowości Elektronicznej.

MyApple Daily w iTunes Store