Wczorajszy błąd grafików i administracji internetowego sklepu Apple w postaci, którzy umieścili na stronie nowej stacji dokującej obrazek umocowanego w niej iPhone'a 5c wyposażonego w przycisk Home z czytnikiem linii papilarnych Touch ID, wywołał dyskusję na temat przyszłości 4-calowego modelu iPhone'a. Czy Apple pozostawi w ofercie iPhone'a 5s? Czy może przygotowuje zupełnie nowy model .

Jedna i druga opcja jest równie prawdopodobna. Z pewnością we wrześniu Apple będzie miało jeszcze spore zapasy iPhone'ów 5s i czynne linie , które bez zbędnych dodatkowych wydatków pozwolą na kontynuowanie produkcji. Pozostawienie w sprzedaży iPhone'a 5s nie jest do końca dobrym rozwiązaniem.

Apple intensywnie promuje swoją platformę płatności mobilnych Apple Pay. Jest ona jednak wspierana tylko przez iPhone'y 6 i 6 Plus. iPhone 5s, a tym bardziej dostępny w ofercie, nie posiadający czytnika Touch ID iPhone 5c nie pozwalają na korzystania z płatności zbliżeniowych. To właśnie potrzeba poszerzenia dostępności Apple Pay może być powodem wypuszczenia na rynek nowego telefonu.

Oczywiście nie będzie to w pełni nowa konstrukcja. Może być to iPhone 5s wyposażony dodatkowo w moduł NFC i zapakowany w plastikową obudowę - taką samą, jak w przypadku iPhone'a 5c.

Oczywiście obrazek, który wczoraj się pojawił to tylko błąd grafików. Z drugiej jednak strony, może Apple w ten sposób chciało rozpalić na nowo spekulacje wokół 4-calowego modelu prowokując taki "kontrolowany wyciek". O tym rozmawiamy w dzisiejszym odcinku MyApple Daily.

MyApple Daily w iTunes Store