Najnowsze plotki głoszą, że w iOS 9 zobaczymy aplikacje Dom. Obawiam się, że u mnie jak i u większości użytkowników zagości w tym samym folderze co iBooks, Zdrowie, Przypomnienia, Giełda i Apple Watch.

Apple każdego roku dodaje do iOS kolejne aplikacje, których nie możemy usunąć. Zwykle więc tworzymy folder, w którym lokujemy wszystkie te programy i praktycznie o nich zapominamy.

Osobiście bardzo cenie sobie natywne aplikacje Apple, głównie ze względu na ich integracje z system. Dlatego nie wyobrażam sobie porzucenia Safari, Maila, czy Kalendarza. Natomiast rzadko zaglądam w iBooks na iPhonie, Podcasty, Zdrowie, Przypomnienia. Aplikacja Passbook kurzy się, gdyż w moim przypadku użyteczna jest wyłącznie w czasie lotów. Z Muzyki korzystam sporadycznie, a do iTunes Store częściej zaglądałbym, gdyby był połączony z App Store.

alt text

Oczywiście wszystko zależy od użytkownika. Świetnie, że Apple przygotowuje kolejne aplikacje, które dla wielu mogą być przydatne. Z drugiej strony szkoda, że firma wciąż tak mało lobbuje za tym, aby uczynić część z nich bardziej użytecznymi. Może czas zatrudnić pracowników, którzy zachęcą lokalne kina i teatry do tworzenia passbooków.

Przede wszystkim Apple dziś nie daje nam wyboru, które programy chcemy posiadać na naszym iPhonie. Kiedyś część z tych aplikacji była dostępna z poziomu App Store, teraz jest preinstalowana. Dzięki temu firma zapewne liczy na większe zainteresowanie nimi, ale wielu z nas może to przeszkadzać. Skoro już są, to brakuje opcji ukrycia ich tak aby nie pojawiały się wśród pozostałych aplikacji.

Nie wierzę w to, że Home z miejsca stanie się użyteczny. Apple od roku wprowadza HomeKit i idzie to bardzo mozolnie. Automatyzacja domu nie jest już pieśnią odległej przyszłości, możemy ją wykonać na własną rękę kupując gotowe rozwiązania. Świetnie aby to wszystko działało z poziomu jednej aplikacji w iPhonie, zintegrowanej z Siri i Apple Watch. Prawdopodobnie właśnie to Apple zapowie na dniach, ale u mnie w domu to nie będzie działać jeszcze przez długie lata. Dlatego, chce mieć opcję ukrycia tej aplikacji, podobnie jak aplikacji do zarządzania Apple Watchem.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na akcesoria marki BASEUS.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: baseus819 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

10% kupon ważny jest do 20 sierpnia 2019