Według Ming-Chi Kuo - analityka KGI Securities, firma Foxconn odpowiedzialna będzie za produkcję większości nowej generacji iPhone'ów. Jako jedyna wytwarzać będzie także większe - 12,9 calowe - iPady. Kuo twierdzi, że oba te urządzenia wprowadzone zostaną na rynek już tej jesieni.

W notatce przygotowanej dla tajwańskiego serwisu China Post znaleźć można także informację dotyczącą struktury produkcji nowych smartfonów Apple'a. Podobnie jak w przypadku obecnych modeli, dwa nowe iPhone'y wyposażone będą w ekran o przekątnej 4,7 oraz 5,5 cala. Większe smartfony stanowić mają 2/3 wielkości produkcji wszystkich urządzeń. Oba modele wspierać będą technologię Force Touch.

Kuo twierdzi również, że Apple może pokazać nowy model iPhone'a już w sierpniu tego roku. Patrząc na daty poprzednich premier wydaje się to jednak mało prawdopodobne. Dotychczas odbywały się one w czerwcu lub we wrześniu. Wcześniejsza premiera mogłaby wpłynąć na polepszenie wyników finansowych Apple w czwartym, a szczególnie w pierwszym kwartale fiskalnym przyszłego roku.

Foxconn ma być również wyłącznym producentem nowej generacji iPadów, które zgodnie z realizowanym od pewnego czasu przez Apple harmonogramem, na rynku pojawią się w październiku lub w listopadzie.

Przewidywania Ming-Chi Kuo dotyczące funkcji sprzętowych produktów Apple często okazują się trafione. Inaczej jest z prognozami odnoszącymi się do terminów premier tych urządzeń. Na początku tego roku Kuo twierdził, że sprzedaż Apple Watcha rozpocznie się w marcu, co jak wiadomo było pomyłką. W ubiegłym roku pomylił się także w kwestii rozpoczęcia sprzedaży większego iPhone'a, które według niego miało mieć miejsce dopiero w 2015 roku. Jakby tego było mało, wczoraj KGI dokonała znacznej korekty prognozy dotyczącej wielkości sprzedaży Apple Watcha w 2015 roku.

Źródło: AppleInsider za ChinaPost