Gdy w 2012 roku Apple wprowadziło swój nowy model słuchawek, nastąpił duży skok jakościowy - w końcu można było "coś usłyszeć". Słuchawki idealnie nadają się do biegania, rozmów, a także słuchania podcastów. Jednak gdy do muzyki używam iPoda Video to zdecydowanie potrzebuję czegoś innego.

Pewnie gdybym zapytał z czym Wam się kojarzy firma BeyerDynamic, to większość niepotrafiłaby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie. Nic w tym dziwnego, skoro w większości sklepów dominują słuchawki takich firm jak Panasonic, AKG, Phillips czy Sony.

alt text

Gdy do moich rąk trafił topowy model słuchawek dokanałowych niemieckiej firmy, to nie wiedziałem czego się spodziewać, ponieważ wcześniej nie przepadałem za takimi słuchawkami. Jednak w końcu dałem sobie szansę na zmianę mojego podejścia. Na pierwszy rzut oka opakowanie nie wyróżnia się niczym na tle konkurencji. Proste papierowe pudełko zawierające najważniejsze informacje. Sytuacja ulega zmianie gdy zajrzymy do wnętrza, ponieważ czeka tam na nas bogata gama akcesoriów. Producent do naszej dyspozycji oddał siedem silikonowych nakładek o różnych kształatach oraz tzw. piankę Comply T-400, dwa odpinane kable przeznaczone dla urządzeń z Androidem oraz iOS. Dodatkowo znajdziemy twarde etui do przenoszenia słuchawek, adapter służący do podłączenia "do nas" zewnętrznych słuchawek osoby, która jest obok a także klips, dzięki któremu możemy przyczepić kabel do ubrania.

alt text

Słuchawki zachwycją niezwykle eleganckim wyglądem. Od razu widać, że projektant postawił na klasyczny wygląd bez żadnych dziwacznych kształtów czy też ostrych krawędzi, skosów. Do wyprodukowania tych słuchawek został użyta niezwykle mocna metalowa obudowa, która jest zarazem bardzo lekka. Czarny kolor w połączeniu z błyszczącymi, srebrnymi, ryflowanymi pierścieniami nadaje słuchawkom bardzo atrakcyjny wygląd oraz ukazuje wysoką dbałość o szczegóły. Od głównego trzonu słuchawek odchodzi płaski, nieplączący się kabel dzięki któremu obsługa jest wygodna. W górnej części przewodu znajdziemy niezwykle delikatną lecz czytelną nazwę firmy wraz z logiem. Na środkowej części przewodu znajdziemy pilot służący do obsługi naszego smartfona. Moim zdaniem pilot jest za duży, przez co jego obsługa jest dość niewygodna ale jest to spowodowane przyzwyczajeniem do pilota, którego możemy znaleźć w słuchawkach firmy z Cupertino. Gdy poprosiłem osoby, niemające styczności z produktem Apple o przetestowanie tego pilota, usłyszałem, że jest niezwykle wygodny oraz idealnie leży w ręku, więc możliwe, że jest to spowodowane wcześniejszymi doświadczeniami.

alt text

Nie dla wyglądu kupujemy słuchawki, lecz dla osiągnięcia niezwykłych doznań, które będą z nich wypływały. Niezwykle wydajne, mocne, neodynowe przetworniki zapewniają niezwykle dobrą jakość dźwięku oraz według wielu osób dostarczają najlepszy dźwięk w swojej klasie cenowej. Słuchawki posiadają głeboki bas, czyste, średnie tony oraz przejrzystą górę. Bogata oferta wymiennych wkładek umożliwia idealne dopasowanie słuchawek do swojego ucha, dzięki czemu będą znakomicie izolowały od różego rodzaju hałasów z otoczenia. Wspomniane izolowanie testowałem na pokładzie 2 samolotów oraz 2 pociągów. Rzeczywiście w trakcie podróży starym pociągiem regionalnym czułem, że słuchawki bardzo dobrze izolują od otoczenia. Lecąc Bomardierem Q400 NG, który jest głośny niestety dochodziły do mnie minimalne dźwięki. Natomiast testując je w nowym wagonie IC oraz na pokładzie Embraera byłem zupełnie odcięty. Fajnym dodatkiem jest adapter, który umożliwia nam dzielenie się naszą muzyką z osobą, która siedzi obok nas i "podłaczy" się do nas. Nie jest to coś z czego będę korzystał nagminnie lecz warto to mieć gdy chcemy komuś pokazać naszą ulubioną piosenkę a nie chcemy aby ta osoba używała naszych wkładek.

alt text

Jeżeli szukacie słuchawek dokanałowych, które posiadają bogatą ofertę dodatków, wyglądają niezwykle elegancko a przede wszystkim grają bardzo dobrze, to jest to produkt dla Was. Dodatkowym atutem dla posiadaczy sprzętu ze staji Apple jest fakt, że produkt posiada certyfikat zgodności z produktami tej firmy (made for iPhone, iPod, iPad). W cenie 99€ możecie nabyć ciekawy produkt, wyprodukowany przez firmę specjalizującą się od kilkudziesięciu lat w produkowaniu akcesoriów muzycznych.

Twitter @zakino4