Do premiery nowych modeli iPhone'ów zostały cztery miesiące i choć nie powinny się one wizualnie różnić od tych obecnych, to jednak nie przeszkadza to projektantom, którzy przedstawiają swoje własne wizje tych urządzeń.

Wśród nich najbardziej znanym jest Martin Hajek, który ma na swoim koncie masę realistycznych wizji przyszłych produktów Apple. Część okazała się bardzo bliska rzeczywistości - tak było z obecnymi modelami iPhone'ów, jak i najnowszym MacBookiem z 12-calowym wyświetlaczem Retina. Tym razem Hajek stworzył dla niemieckiego Computer Bild grafiki przedstawiające iPhone'a z większym ekranem ze zintegrowanym przyciskiem Home i czytnikiem linii papilarnych Touch ID.

alt text

alt text

alt text

Wspomnieć wypada, że Apple od lat pracuje nad ekranami, które m.in. za pomocą odpowiednich punktowych wibracji, mają imitować wypukłości np. przycisków. Jak dotąd jednak tego typu rozwiązania nie trafiły do żadnego urządzenia dostępnego na rynku. Osobną kwestią jest też to, jak sprawdzałoby się to w praktyce.

alt text

iPhone w wizji Hajka posiadać ma też podświetlane logo na tylnej ścianie obudowy - rzecz niepraktyczna, a biorąc pod uwagę rezygnację z tego elementu w najnowszym MacBooku, także mało prawdopodobna. Zyskał także aparat z dwoma obiektywami - pojawienie się tego elementu w tym projekcie to z pewnością efekt niedawnego przejęcia przez Apple firmy LINX.

Źródło: iClarified za Computer Bild