Apple to firma, która z pewnością ma tylu sympatyków, co wrogów. Ci pierwsi nie tylko używają jej produktów, ale czynnie uczestniczą np. w premierach nowych urządzeń. Drudzy aktywni są przede wszystkim w internecie, gdzie żółć można wylewać mniej lub bardziej anonimowo.

Powstają także strony żerujące na tej czy innej niechęci, czy wręcz bezmyślnej nienawiści. W tym celu powstało nawet specjalne nowe rozszerzenie - sucks, którym zarządza firma Vox Populi (głos ludu), a dzięki któremu już za 2,5 tysiąca dolarów rocznie można będzie tworzyć domeny o bardzo jasnym przekazie. Hejterzy Apple obejdą się jednak smakiem. Domena Apple.sucks została już zarejestrowana i wykupiona przez samo Apple. Firma z Cupertino nie jest jedyna, która w ten sposób chroni swój wizerunek, zrobiło tak też kilka innych przedsiębiorstw. Swoją domenę z tym rozszerzeniem miał także wykupić już aktor Kevin Spacey.

Osobną kwestią jest to, czy Vox Populi zamierza zarabiać na hejterach tej czy innej marki, czy raczej na samych przedsiębiorstwach i osobach publicznych, które nie będą chciały dopuścić do tego, by tego typu domena znalazła się w rękach jakiegoś nienawistnika.

Źródło: Cult Of Mac za Lex Indicium