W Nowym Jorku odbyła się dzisiaj konferencja firmy Acer. Firma zaprezentowała całe portfolio nowych produktów, od tabletów po Chromebooki.

CEO Acera przedstawił strategię firmy na ten rok, która zakłada umocnienie pozycji na rynku komputerów, dalsze wzrosty i rozwój dywizji smartfonowej oraz ekspansje rozwiązań dla biznesu, w tym także usług w chmurze. Warto zaznaczyć, że tajwański producent każdego dnia sprzedaje 100 tysięcy swoich produktów.

Dziennikarze zgromadzeni w Nowym Jorku mieli okazję zobaczyć wiele nowych urządzeń Acera. Biorąc pod uwagę wszelkie wariacje, premierą miało ponad czterdzieści produktów, które pojawią się na rynku przed wrześniem tego roku. Większość z nich będzie promowana przy okazji akcji „Back to School”.

alt text

Acer jako pierwsza firma zaprezentował całą rodzinę urządzeń opartych o system Windows 10. Mowa tu o komputerach all-in-one, laptopach, hybrydach, tabletach, smartfonach, a nawet urządzeniu noszonym powstałym przy współpracy z Microsoftem.

alt text

Firma współpracuje nie tylko z Microsoftem, ale też z Google. Wspólnie z gigantem z Mountain View przygotowała 15-calowego Chromebooka stworzonego z myślą o sektorze edukacyjnym. Sprzęt zostanie wyposażony w procesor Intel i5 i ekran o rozdzielczości Full HD. Urządzenie ma być wydaje, a zarazem tanie i w pewien sposób ograniczone za sprawą systemu Chrome OS. Ponadto w ofercie edukacyjnej znalazła się kolejna generacja tabletów Iconia - Tab 10 oraz One 8 oparte o system Android.

alt text

To nie koniec nowości. K138ST to niezwykle mały projektor wraz z wbudowanymi głośnikami DTS. Widziałem poprzednią wersję tego urządzenia w akcji i byłem pod wrażeniem jakości obrazu i jasności w stosunku do innych projektorów niewielkich rozmiarów.

alt text

Zgodnie z przyjętą strategią, wśród nowości nie mogło zabraknąć także smartfonów. Liquid X2 to telefon zaprojektowany z myślą o ludziach dużo podróżujących w sprawach zawodowych. Urządzenie ma potężny akumulator i wspiera aż trzy karty SIM.

alt text

Acer zaprezentował także swoje urządzenia noszone. Nie będą to zegarki, ale trzy różne sportowe opaski. Leap Fit, Leap Curve oraz Leap Active. Posiadają one wyświetlacz o przekątnej wynoszącej jedne cal oraz wiele czujników, które pozwalają monitorować naszą aktywność. Podobnie jak w przypadku Apple, także u Acera do wyboru będzie szereg różnych pasków, tak aby każdy dopasował sprzęt do swojego stylu.

W trzecim kwartale tego roku firma zaoferuje też całą serię nowych urządzeń stworzonych z myślą o graczach. Sztandarowym produktem będzie komputer stacjonarny Predator Desktop. Jego uzupełnieniem ma stać się zakrzywiony monitor wykorzystujący technologię Nvidia G-Sync. Osoby, które chcą grać na nowych laptopach Acera pod koniec tego roku, otrzymają taką możliwość za sprawą potężnych 15 i 17-calowych notebooków z serii Predator. Nowością jest również tablet dla graczy, którego jednym z wyróżników będą aż cztery głośniki.

Przez nieco ponad godzinę Acer prezentował produkty, którymi objął prawie każdy segment współczesnego rynku elektroniki użytkowej. Portfolio producenta jest naprawdę szerokie. Wkrótce postaram się sprawdzić, czy nowe produkty tajwańskiego producenta będą w stanie przypasować użytkownikom sprzętu Apple.