WhatsApp rok po przejęciu przez Facebooka wciąż jest rozwijany jako niezależna aplikacja. Wersja dla iOS doczekała się właśnie ważnej aktualizacji - połączeń głosowych.

Z WhatsApp miesięcznie aktywnie korzysta ponad 800 milionów osób na całym świecie. Do tej pory był to komunikator skupiony na wiadomościach tekstowych, który w wielu krajach kompletnie wyparł SMSy. Teraz do aplikacji wprowadzono funkcję wykonywania połączeń głosowych. Tym samym Facebook ma globalnego konkurenta dla Skype’a i FaceTime Audio.

Połączenia głosowe przez WhatsApp do innych użytkowników aplikacji są darmowe. Płacimy jedynie zgodnie z naszym planem taryfowym za użyte dane lub korzystamy z sieci WiFi.

Nie wszyscy użytkownicy od momentu zaktualizowania aplikacji będą mieli dostęp do tej funkcji. Stopniowo będzie ona pojawiała się u kolejnych osób, tak jak to się dzieje z wieloma innymi nowymi funkcjami w innych rozwiązaniach Facebooka.

Rozmowy głosowe w WhatsApp należy raczej traktować jako ciekawe uzupełnienie komunikatora. Funkcja ta może stać się popularna, ale tylko w wybranych regionach świata. W Polsce WhatsApp nie zdobył na razie większej popularności.

Źródło: Forbes