Technologia Force Touch zadebiutowała w Apple Watch oraz nowym MacBooku. Pojawiła się też w odświeżonym gładziku MacBooków Pro. Teraz ma trafić do iPhone’ów, ale Apple wciąż rozważa sposób jej zastosowania.

Foce Touch to technologia, w której liczy się już nie tylko sam dotyk, ale też jego siła. W zależności od tego jak mocno dotykamy ekranu lub gładzika, to wywołujemy inne funkcje. Na przykład czytając e-mail na Apple Watch mocniej naciskając na ekran otrzymujemy menu zarządzania wiadomością.

Według raportów Tajwańskich dostawców części do urządzeń Apple, firma rozważa w tej chwili dwa różne sposoby wykorzystania technologii Force Touch w kolejnej generacji iPhone’ów. Czujniki siły dotyku mają być umieszczone bezpośrednio pomiędzy przednią szybą, a panelem dotykowym, albo między panelem dotykowym, a warstwą podświetlającą ekran.

Druga opcja wydaje się najbardziej prawdopodobna. Według ekspertów, w tym przypadku czujniki te nie będą zakłócały działania samego panelu dotykowego.

Dla nas ważniejsze niż samo ulokowanie czujników będzie ich zastosowanie. Czy iOS 9 dostanie nowy interfejs rodem z Apple Watch?

Źródło: CultOfMac