Apple zatrudnia nowych pracowników na różnych szczeblach. Pozyskuje ekspertów w swoich branżach. W lutym do firmy z Cupertino przeszedł jeden z szefów Dolby.

Mike Rockwell pełniący w firmie Dolby do tej pory rolę Executive Vice President, Advenced Technology Group - co można przetłumaczyć jako wiceprezes do spraw zaawansowanych technologii, przeszedł do Apple.

Jego konkretne stanowisko w firmie z Cupertino nie jest znane, ale został on zatrudniony celem prac nad podniesieniem jakości dźwięku i obrazu w przyszłych produktach Apple. Jego odpowiedzialność może więc obejmować zarówno rozwiązania związane z udoskonaleniem dźwięku w iPhone’ach, jak i obrazem w kolejnej generacji iMaków, albo też zagadnieniami związanymi ze streamingiem wideo, czy oprogramowaniem dla profesjonalistów.

W swojej ostatniej pracy Rockwell odpowiadał w dużej mierze za Dolby Vision, czyli sekcję firmy zajmującej się poprawą jakości obrazu ale brał też udział w innych projektach. Samo Doby kojarzy się ludziom z systemami dźwięku, jak Dolby Digital czy Dolby Atmos.

Rockwell dołącza do innych znamienitych ekspertów od audio i wideo, którzy przeszli do Apple w ostatnich latach. W 2011 roku firma zatrudniła Thomasona Holmana z THX, a w 2014 roku inżynierów wyspecjalizowanych w sprzęcie audio: Dana Massie i Petera Eastty’ego.

Można oczekiwać od Apple zaawansowanych prac nad nowymi produktami audio, szczególnie pod szyldem Beats Electronics, ale też nowych technologii wyświetlania w ekranach Maków i urządzeń z iOS.

Źródło: 9to5mac