Już 12 kwietnia premiera piątego sezonu Gry o Tron. Wtedy też wystartuje nowa usługa HBO NOW. Na razie będzie dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i na urządzenia Apple. Szef HBO wyjaśnia dlaczego.

HBO NOW jest pierwszą usługą tego kanału premium dostępną niezależnie od operatora telewizji kablowej, satelitarnej czy dostawcy internetu. HBO NOW startuje jednak tylko w Stanach Zjednoczonych, w Polsce HBO planuje jedynie dalej częściowo uwalniać usługę HBO GO.

alt text

Richard Plepler CEO HBO w rozmowie z CNBC wyjaśnił, dlaczego firma na partnera swojej usługi wybrała Apple. Okazuje się, że 60% użytkowników HBO GO korzysta z iOS i MacBooków. Dlatego też nowa oferta w pierwszej kolejności została skierowana do posiadaczy sprzętu Apple. Dopiero za trzy miesiące HBO NOW pojawi się na innych platformach.

CEO HBO potwierdza tym samym, że użytkownicy sprzętu Apple są aktywniejsi od tych korzystających z innych systemów. W Stanach Zjednoczonych iOS ma też bardzo duże udziały rynkowe. Patrząc z tej perspektywy jest to jak najbardziej słuszna decyzja.

Kontrowersje może budzić jedynie fakt, że HBO uwolniło użytkowników od konieczności płacenia operatorom, a jednocześnie i tak postawiło zaoferować HBO NOW wyłącznie na sprzęt Apple.

Źródło: MacRumors