Kilka osób widząc wyświetlacz mojego iPada (zdjęcie powyżej) myślało, że szybka jest pęknięta. Nie jest. To tylko tapeta. U wielu użytkowników iPadów, a zwłaszcza iPhone'ów skutkiem zetknięcia z podłożem taki wzór powstaje naturalnie. To dość kosztowny sposób ”ozdobienia” urządzenia, a do tego niepraktyczny. Przypadkowa próba stworzenia niepowtarzalnego wyglądu wyświetlacza nie jest zbyt bezpieczna dla samego iPada czy iPhone'a. Dla osób, które chcą równocześnie mieć jabłko i zjeść jabłko istnieje rozwiązanie.

Dla ochrony wyświetlacza przed uszkodzeniem najczęściej na jego powierzchni naklejamy stosowną folię. Aby mój wyświetlacz tylko symulował uszkodzenie sam takiej ochrony używam. Jest tylko jeden problem, folia jest przeźroczysta, a tapeta wygląda odpowiednio wyłącznie na ekranie bez ikon aplikacji.

Chcąc osiągnąć efekt rozbitej szybki na każdym z pulpitów zapewniając jednocześnie ochronę przed rzeczywistym uszkodzeniem możemy skorzystać z rozwiązania w postaci IPRANK CRACKED SCREEN STICKER.

Jest to zestaw sześciu foli, które możemy nakleić na wyświetlacz iUrządzeń. Ma dość charakterystyczny wzór, po naklejeniu jednej z nich, wyświetlacz będzie wyglądał na rozbity. Aktualnie w cenie 5,49$ do wyboru dostajemy po dwie naklejki dostosowane wymiarami odpowiednio do iPhone'a 5, 5S, 5C, 4, 4S oraz dwie większe na iPada 2, 3 i 4. Zabrakło tych przeznaczonych na najnowsze urządzenia firmy z Cupertino, jednak któż chciałby nawet w bezpieczny sposób ”zniszczyć" swojego iPhone'a 6/6 Plus czy iPada Air 2?

alt text

Już sama nazwa IPRANK CRACKED SCREEN STICKER wskazuje, w jakim celu możemy wykorzystać ten zestaw folii. „Prank” w języku angielskim oznacza żart, dowcip. Osobiście posiadam nadal iPada 3, w tym roku wymienię go na nowy model. Co zrobię z poprzednikiem? Sprzedam, ale gdy cena nie będzie mnie wystarczająco satysfakcjonować, to przed wysyłką nakleję na nim taką folię. To nie ”pająk" Sylwestra Wardęgi, ale nowy właściciel swoje targowanie okupi chwilą strachu.