Wraz z prezentacją wiosennej kolekcji szwedzka sieć Hannes & Mauritz, czyli popularne sklepy odzieżowe H&M, uruchomiła w Polsce sklep internetowy. Jest też aplikacja na iPhone’a.

Zakupy w centrach handlowych jedni uwielbiają, inni nienawidzą. Niektórzy na nie też po prostu nie mają czasu. Dlatego wybawieniem są e-zakupy. W sieci kupimy praktycznie wszystko i to z dostawą do domu. Jeśli chodzi o odzież, to prym tutaj wiedzie Zalando, a teraz w Polsce jest też możliwość kupowania online w jednej z największych „sieciówek” jaką jest H&M. Zakupów możemy dokonywać przez stronę internetową na komputerze czy iPadzie, natomiast bardzo wygodną opcją jest skorzystanie z aplikacji na iPhonie.

alt text

Stali czytelnicy wiedzą, że korzystam z iPhone’a 6 Plus, jego rozmiary sprawiają, że jest naprawdę wygodny. Dlatego nie widzę przeszkód, aby nawet ciuchy kupować z poziomu smartfona.

alt text

Aplikacja H&M to właściwie strona internetowa, taki sam wygląd i funkcjonalność dostaniemy też wchodząc z Safari. W tym przypadku nie jest to nic złego, ponieważ obie wersje są naprawdę szybkie i dostosowane do telefonów. Interfejs jest przemyślany, bez trudu dostaniemy się do interesującej nas kategorii produktowej, łatwo też podejrzymy różne wersje danego produktu, na przykład inny wariant kolorystyczny. Cały czas mamy też informacje o dostępności danej rzeczy w magazynie i szybki wybór rozmiaru.

alt text

Dla mnie największą bolączką jest konieczność rejestracji. Oczywiście chodzi o zatrzymanie klienta i ułatwienie procesu przy kolejnych zakupach, jednak chciałbym mieć też opcje jednorazowej transakcji. Poza tym skoro jest już wersja na iPhone’a to można było pokusić się także o wersję dla iPada.

alt text

Najważniejsze, że coraz więcej firm dostrzega m-commerce. Telefony towarzyszą nam w każdej chwili i możliwość dokonywania zakupów bezpośrednio z nich jest niezwykle wygodne. Teraz koszulę możemy kupić siedząc w pociągu, autobusie, czy wygodnie na kanapie. Albo też będąc w sklepie, gdy akurat nie ma naszego rozmiaru, ale jest on w głównym magazynie.

Aplikacja H&M jest dostępna w App Store

H&M - Pobierz z App Store