Rzeczy nowsze wypierają rzeczy starsze - prawda stara jak świat. Mimo, że po prezentacji iPhone'a 4 wartość starszych modeli na Allegro nie drgnęła ani odrobinę, to jednak postanowili zareagować polscy operatorzy. Orange właśnie poinformowało nas o obniżkach na modele 3G i 3GS.

Przykładowo iPhone 3GS 16GB w ofercie abonamentowej z planem taryfowym Pantera jest teraz o 400 zł tańszy. W cenę wliczonych jest 500 minut do wszystkich sieci wymienne na SMS-y i, co chyba najważniejsze w przypadku telefonu Apple, pakiet 1 GB na transmisję danych przez Internet. Z umową na 24 miesiące 3GS kosztuje teraz 99 zł, a z umową na 36 miesięcy 1 zł. Z oferty mogą korzystać zarówno nowi klienci, jak też przedłużający umowę. Więcej informacji tutaj: Pantera iPhone - Orange.pl

Obniżki nie ominęły też oferty dla firm. W większości konfiguracji abonamentu Optymalny 900 i Optymalny 900 z Internetem iPhone 3G i 3GS kosztują teraz 1,22 zł z VAT. Więcej o iPhone w ofercie dla firm tutaj: Plan Optymalny - Orange.pl

Póki co nie mamy żadnych oficjalnych informacji w sprawie dostępności nowego iPhone 4 na polskim rynku. Operatorzy zaopatrują się już jednak w karty MicroSIM, także przynajmniej specyficzny standard telefonu Apple nie będzie problemem. Prawda jest taka, że iPhone nie był i nie będzie towarem tanim i łatwo dostępnym, tym bardziej cieszą więc każde każde obniżki jego ceny w Polsce.

A Waszym zdaniem opłaca się teraz taniej kupić 3G lub 3GS u któregoś z operatorów bądź na Allegro, czy lepiej czekać i dołożyć, pewnie sporo, do nowego modelu?

Aktualizacja: wygląda na to, że cenniki w linkach podanych przez Orange nie zostały jeszcze uaktualnione.

Źródło: Orange