W App Store nadal niewiele jest polskich aplikacji edukacyjnych. Jeżeli w ogóle ktoś decyduje się takową stworzyć, zazwyczaj pozwala nam ona na naukę języków obcych, głównie angielskiego. Nie jest to zresztą nic dziwnego, w końcu jego znajomość jest wymagana niemal na każdym kroku. Dziś mam przyjemność zaprezentować kolejną aplikację tego typu, mianowicie Trening Językowy autorstwa studia Jourist Verlags GmbH.

Tym, co odróżnia Trening Językowy od innych pozycji tego typu jest liczba dostępnych języków - jest ich aż 24, mianowicie angielski (brytyjski), angielski (amerykański), niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, portugalski, duński, holenderski, fiński, szwedzki, norweski, polski, czeski, słowacki, rosyjski, grecki, węgierski, turecki, chiński, japoński, koreański, arabski, hebrajski oraz tajski. Jak widać autorzy postawili na uniwersalność swojego produktu. Zapowiadają również aktualizacje, w których pojawią się kolejne języki.

Program zawiera w swojej bazie 2100 słówek oraz wyrażeń. Wydawać by się mogło, że to całkiem sporo, jednak ambitni użytkownicy nie będą potrzebowali wiele czasu na ich przyswojenie. Dla nich autorzy przygotowali możliwość treningu wymowy, który pozwoli na doszlifowanie nie tylko pisowni, ale również prawidłowego akcentowania. Jeżeli jesteśmy już przy wymowie, warto wspomnieć, że każde ze słówek możemy odtworzyć. Lektorzy odczytujące je brzmią dobrze, ale do ich odsłuchiwania polecam słuchawki - różnica jest zauważalna.

Aplikacja pozwala na dostosowanie poziomu trudności umiejętności użytkownika oraz dobrać potrzebny zakres słownictwa. Możemy pracować zarówno z całym dostępnym materiałem, jak i ograniczyć zakres tematów np. do przedstawiania się. Sami decydujemy o tym, w jakim stopniu opanowaliśmy dane słowo. Celem jest oczywiście osiągnięcie poziomu "bardzo dobry".

Trening Językowy to ciekawa propozycja zarówno dla tych, którzy zamierzają poprawić swoją wymowę, rozszerzyć zakres słownictwa, jak również dla osób, które dopiero zaczynają naukę języka. Aplikacja może przydać się również osobom, które wyjeżdżają za granicę i potrzebna jest im znajomość podstawowych zwrotów stosowanych w codziennych sytuacjach.

Aplikacja kosztuje $9.99, możecie pobrać ją tutaj.

**Uwaga! Dzięki uprzejmości twórców gry mamy dwa kody na pobranie Treningu Językowego działające w US App Store. Kody zostaną rozlosowane pomiędzy autorami najciekawszych komentarzy pod tym newsem. Konkurs trwa do 21. czerwca.

Konkurs zakończony, kody otrzymują iRafał oraz andig. Zwycięzcom gratulujemy, kody zostaną wysłane przez PW.**