W marcu 2011 roku zapraszamy Państwa na jednodniowe warsztaty poświęcone wykorzystaniu iPada w biznesie. Na spotkaniach postaramy się omówić wszystkie możliwe aspekty pracy z urządzeniem.

Zapraszamy zarówno obecnych posiadaczy iPadów, jak również wszystkich przyszłych użytkowników, rozważających zakup i wdrożenie iPada.

Proponowany program zajęć
Zaczniemy tradycyjnie, od krótkiego zaprezentowania najważniejszych funkcji iPada. Wyjaśnimy jak go skonfigurować, jak spersonalizować, oraz jak w tym wszystkim wykorzystać program iTunes, niejednokrotnie kojarzony jako tradycyjny odtwarzacz muzyczny. Pokażemy Wam jak stworzyć kopię zapasową zgromadzonych danych oraz jak odtworzyć dane z tejże kopii.

Następnie zajmiemy się tzw "App Storem", czyli sklepem z aplikacjami. Na przykładzie wybranych aplikacji przede wszystkim pokażemy Wam jak poszerzyć funkcjonalność iPada. Zademonstrujemy wybrane narzędzia, m.in. do edycji dokumentów Microsoft Office, plików CAD czy analiz biznesowych. Przedstawimy programy pozwalające na komunikację z systemami zarządzania relacjami z klientami CRM czy zintegrowanymi systemami SAP. Przyjrzymy się dostępnym czytnikom, wyjaśnimy czym jest format ePub i jak wykorzystać go do dystrybucji materiałów w formie elektronicznej.

Omówimy także zagadnienia związane z bezpieczeństwem zgromadzonych danych. Powiemy Wam jak zabezpieczyć dane przed niepowołanym dostępem, jak zdefiniować polityki haseł, ograniczenia i restrykcje, jak wgrać odpowiednie certyfikaty. Omówimy rodzaje profili konfiguracyjnych, oraz sposoby ich tworzenia i dystrybucji. Pokażemy Wam jak efektywnie wykorzystać profile konfiguracyjne do konfigurowania wybranych ustawień urządzenia, m.in. kont pocztowych, kalendarzy, dostępu do sieci bezprzewodowych czy sieci vpn. Wyjaśnimy jak wykorzystać profile konfiguracyjne oraz dostępne narzędzia do wdrożenia, zarządzania i monitorowania większej liczby urządzeń mobilnych iPhone i iPad w sieciach korporacyjnych.

Na koniec wspomnimy także o sposobach tworzenia i dystrybucji oprogramowania. Powiemy Wam jakie są wymagania wstępne, co trzeba zrobić, żeby zostać developerem oraz jakie są rodzaje programów deweloperskich. Wyjaśnimy co musicie zrobić, aby na potrzeby firmy czy korporacji przygotować i wdrożyć własna wewnętrzną aplikację, nie koniecznie dostępną w sklepie App Store.

Rejestracja
Osoby zainteresowane spokaniem proszone są o skontaktowanie się z Działem Szkoleń Cortland telefonicznie lub wysyłając e-mail. Cortland kwalifikuje uczestników w oparciu o kolejność zgłoszeń. Przyjmowanie zgłoszeń na spotkanie trwa do wyczerpania limitu miejsc na zajęciach. Cortland nie przewiduje możliwości częściowego uczestnictwa w spotkaniu. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn od niego niezależnych.

Opłaty
Warsztay są bezpłatne.

UWAGA! W tej chwili wolne miejsca są już tylko w Katowicach.

Termin
28 marca 2011
godzina 10-16
Hotel Qubus