25 października dokonaliśmy aktualizacji MyApple do napisanego od podstaw silnika CMS. Przy okazji zaktualizowaliśmy silnik forum z vBulletin 4.x do 5.x.

Aktualizacja strony głównej przebiegła według planu chociaż jeszcze sporo pozostało do poprawy.

Aktualizacja silnika forum okazała się błędem - vBulletin 5 działał dużo gorzej niż vBulletin 4 i w związku z tym postanowiliśmy zrezygnować calkowicie z vBulletin i poszukać lepszego rozwiązania. Wybór padł na IP.Board. Migracja forum tak rozbudowanego jak MyApple (ponad 1.7mln postów i 180tys użytkowników) nie była łatwa i wiązała się z rozwiązaniem wielu problemów stąd prace migracyjne zajęły nam prawie miesiąc.

Jakość IP.Board jest nieporównywalnie lepsza od vBulletin więc pod względem szybkości i stabilności działania zrobiliśmy duży krok naprzód.

Jeśli chodzi o wygląd całego forum, to docelowo zostanie stworzony odpowiedni styl, tak aby wyglądało jak reszta serwisu MyApple.

W IP.Board doszło kilka ciekawych funkcji, a jedną z nich jest możliwość oznaczenia przez tworcę wątku "najlepszej odpowiedzi". Dzięki niej inni użytkownicy szybciej znajdą wątki i wpisy, w których użytkownik otrzymał pomocną odpowiedź.

Jest to jedna z największych aktualizacji w historii MyApple. Poprzednia taka aktualizacja miała miejsce w 2006 roku, kiedy to migrowaliśmy z phpBB na vBulletin, dlatego będziemy wdzięczni za wszelkie opinie na temat nowego silnika, a także za wyrozumiałość - zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy lubią zmiany jednak ta była konieczna.

Zapraszamy wszystkich na nowe forum MyApple.