Minęło dopiero kilka dni od wydania deweloperskiej wersji OS X Lion, a już teraz internet przepełniony jest informacjami na temat nowego systemu Apple. Oto kolejna garść informacji na temat Liona.

Nowy system oferuje funkcję przechwytywania podpisu. Wystarczy napisać na białej kartce dowolny wyraz a następnie umieścić go przed wbudowaną w komputer kamerą. Konieczne jest używanie czarnego długopisu, ponieważ tylko wtedy rezultat jest dobry. Funkcja ta działa bardzo sprawnie i szybko.

Back to my Mac ma umożliwiać połączenie się przez internet z innym komputerem Mac i współdzielenie z nim plików lub ekranu. Co ważne, funkcja ta jest dostępna nie tylko dla użytkowników MobileMe, ale również wszystkich osób, które posiadają darmowe Apple ID.

Apple umieściło w Lionie aplikację Podcast Publisher. Pozwala ona na nagrywanie nieograniczonej liczby podcastów, zarówno audio, jak i wideo. Możliwe jest również przechwytywanie obrazu z Maca. Aplikacja umożliwia przycinanie nagrań na wzór iMovie przeznaczonego dla iOS.

W nowym OS X brakuje programu Front Row. Aplikacja ta posiada duży interfejs, który idealnie sprawdza się przy podłączeniu komputera do telewizora i sterowanie nim z większej odległości. Jest to zła informacja, ponieważ Apple nie zaimplementowało w systemie programu zbliżonego funkcjami do Front Row. Możliwe, że firma postawiła na obsługę multimediów na dużych ekranach jedynie za pomocą Apple TV.

Źródło: 9 to 5 Mac