Do internetu wyciekły zdjęcia, na których najprawdopodobniej widać przedni panel następcy iPhone’a 4. Fotografia została ujawniona przez stronę _ iDealsChina_.

Ze zdjęcia wynika, że kolejny iPhone będzie wyposażony w wyraźnie większy ekran. Już wcześniej spekulowano na temat takiej ewentualności. Niestety, trudno jest ocenić (z racji braku obiektu odniesienia na zdjęciu) z jakiej wielkości zmianą będziemy mieli do czynienia. Ponadto wyświetlacz będzie sięgał niemal do samej krawędzi obu boków urządzenia (tzw. ekran edge-to-edge). Rozwiązanie to pozwoli na powiększenie ekranu bez konieczności zmiany gabarytów samego telefonu.

Poniżej zobaczyć możecie jak przypuszczalnie mógłby wyglądać iPhone z większym ekranem:

iDealsChina w przeszłości było dobrym źródłem informacji na temat nadchodzących urządzeń giganta z Cupertino. Doniesienia tego serwisu sprawdziły się w przypadku iPoda Nano (2008 rok) oraz iPhone’a 3G.

Kolejny iPhone, którego nazwa będzie najprawdopodobniej brzmieć „iPhone 5”, ma zostać zaprezentowany w czerwcu bieżącego roku. Według dotychczasowych plotek, będzie wyposażony w szybszy procesor A5 i wspierać zarówno system GSM, jaki i CDMA dzięki wbudowanemu układowi Qualcomm „Gobi” MDM6600.

Źródło: iDealsChina, 9to5Mac