We wtorek pojawiły się plotki dotyczące przesunięcia daty premiery nowego iPad'a nawet o kilka miesięcy.Według informacji do jakich dotarł serwis AppleInsider nowa wersja tabletu trafi do sprzedaży do kilku dni od premiery zapowiedzianej na 2. marca.

Według informatorów portalu AppleInsider, pracownicy Apple Store'ów przygotowywani są do przeprowadzenia premiery nowego urządzenia w w drugiej połowie nadchodzącego tygodnia. Niestety, do czasu ogłoszenia oficjalnej noty prasowej nie będziemy mieli pewności kiedy odświeżone tablety trafią na półki sklepowe. Istnieje także duża szansa na ogólnoświatową premierę tego urządzenia, mamy nadzieje, że tym razem nie będziemy musieli czekać kilku miesięcy aby zakupić ten produkt u oficjalnego, polskiego dystrybutora.

W ciągu roku iPad zamienił się ze sprzętu niszowego w jeden z głównych generatorów zysku giganta z Cupertino. Warto także zauważyć, że na rynku zaczną się pojawiać tablety innych marek, wyposażone głównie w Androida 3.0 Honeycomb. Mowa tutaj o takich modelach jak Motorola Xoom czy przedstawiony w Barcelonie na MWC HTC Flyer.

iPada pierwszej generacji można było kupić w wersjach WiFi lub Wi-Fi+3G, po marcowej premierze dostępny będzie także wariant WiFi+CDMA.

Jak pisaliśmy wczoraj, najnowsza wersja tabletu nie będzie wyposażona w slot kart SD ani wyświetlacz typu retina. Portal AppleInsider przygotował także zestawienie producentów określonych części dla nowego iPada:

Źródło