Od wczoraj w sklepach można kupić najnowszy produkt firmy Sony - Playstation TV. PS TV pozwala przesyłać sygnał wideo i audio dzięki wsparciu technologi DLNA. Co jednak w mojej ocenie najciekawsze, to możliwość korzystania z gier które kupiliśmy na systemy PS VITA, PSP, PS One Classics i Playstation Minis. Niewielkim kosztem otrzymujemy sprzęt, który zaspokoi gusta mniej wyrafinowanych graczy, a już bez wątpienia może być świetną rozrywką dla najmłodszych użytkowników.

alt text

Playstation TV współdziała ze sklepem Playstation Store gdzie możemy kupować kolejne gry do naszej kolekcji. Dla graczy ciekawą opcją jest także funkcja zdalnego przesyłania obrazu na inny odbiornik telewizora. Pozwala to prowadzić rozgrywkę na różnych odbiornikach telewizyjnych. Wystarczy, że Playstation 4 i Playstation TV są w zasięgu jednej sieci Wi-Fi, aby przenieść zabawę do innego pokoju. Razem z PS TV otrzymamy trzy gry Worms Revolution Extreme, Velocity Ultra i OlliOlli na dobry początek przygody w świecie mini-gier na dużym ekranie. Podczas gry możemy korzystać z kontrolerów DUALSHOCK 3 i DUALSHOCK 4. Playstation TV wyposażony jest w wyjście HDMI (480p, 720p oraz 1080i), ethernet, USB 2.0 oraz moduł Wi-Fi (802.11 b/g/n) i moduł Bluetooth.

alt text

Gdybym miał zobaczyć nową odsłonę Apple TV, to chciałbym żeby wyglądała ona jak Playstation TV. Integracja ATV z iTunes i możliwość kupowania gier oraz aplikacji pod „duży ekran” jest chyba najbardziej wyczekiwaną prze zemnie funkcją nowego produktu Apple. Do tego wygodny pad aby w pełni cieszyć się wirtualną rozrywką. Mam nadzieję, że inżynierowie z Cupertino podążą śladem Sony i przedstawią nam zbliżony produkt. Na korzyść PS TV przemawia również cena (419,00 zł) która jest zbliżona do Apple TV (399,00zł).

Witryna Playstation TV - https://www.playstation.com/pl-pl/explore/playstation-tv/

Cena - 419,00 zł.