W dorocznym rankingu osobistości świata biznesu magazynu Fortune CEO Apple Tim Cook zajął drugie miejsce. W tym roku pierwsze miejsce przyznano szefowi Google.

Larry Page jest założycielem Google, ale na stanowisku CEO zasiada dopiero od 4 kwietnia 2011 roku. Zastąpił wtedy Erica Schmidta. Magazyn Fortune swoją decyzję uzasadnia ambicją Page’a. Nawet na okładce okrzyknięty został najambitniejszym CEO we wszechświecie. Związane jest to z planami Google’a i wchodzeniem firmy na zupełnie nowe obszary biznesu.

Na drugim miejscu znalazł się szef Apple’a. Fortune zauważa, że Tim Cook miał niełatwe zadanie zastępując legendę. Po czasie widać jednak, że prowadzi firmę dobrze, akcje nadal pną się w górę, podobnie jak wyniki sprzedaży. Magazyn pozytywnie ocenia także ruchy personalne w zarządzie oraz odważną decyzję o zakupie Beats Audio. Pod kierownictwem Tima Cooka Apple dalej strzeże swoich tajemnic, jest jednak trochę bardziej otwarte. W podsumowaniu nie mogło zabraknąć odniesienia do ostatniego coming outu. Tim Cook jest pierwszym homoseksualnym CEO na liście Fortune 500.

Tim Cook już raz znalazł się na drugim miejscu na liście Fortune. Było to w 2012 roku, wtedy pierwsze miejsce zajął Elon Musk. W zeszłym roku Cook znalazł się na dalszej pozycji, ale za to Angela Ahrendts została uplasowana na czwartym miejscu, wtedy jako odchodząca CEO Burberry.

Cała pierwsza 10 prezentuje się następująco:

  1. Larry Page, Google
  2. Tim Cook, Apple
  3. John Martin, Gilead Sciences
  4. Montgomery Moran i Steve Ells, Chipotle
  5. Denise Ramos, ITT
  6. Robert Iger, Disney
  7. Ken Hicks, Foot Locker
  8. Mary Dillon, Ulta Beauty
  9. George Scangos, Biogen
  10. Jack Ma, Alibaba

Pełną listę wraz z uzasadnieniami można znaleźć na stronie magazynu Fortune..

Źródło: 9to5mac