Adaptacja iOS 8 jest wolniejsza od poprzednich wersji systemu. Jednak w ostatnich tygodniach znów znaczna grupa użytkowników zdecydowała się go zainstalować.

Jeszcze 13 października iOS 8 był zainstalowany wyłącznie na 48% urządzeń mobilnych Apple. Dane z 27 października mówiły o 52%. Najnowsze informacje ze strony wsparcia dla deweloperów wskazują, że już 56% użytkowników aktywnie korzystających z iOS posiada system w wersji 8.

alt text

Wzrost o 8 punktów procentowych w ciągu niecałego miesiąca to zapewne zasługa pojawienia się wersji 8.1. Użytkownicy dostali kolejne monity o dostępnej aktualizacji. Część zapewne zdecydowała się na aktualizację licząc na większą stabilność niż wersji 8.0. Jeszcze innych mógł zachęcić mailing jaki rozesłało Apple.

W porównaniu do Androida, wynik iOS 8 po niecałych dwóch miesiącach od premiery jest bardzo dobry. Jednocześnie jednak ciężko jest do przesiadki przekonać wszystkich użytkowników. W końcu z założenia na iOS 7 powinni zostać jedynie posiadacze nie wspieranego już iPhone’a 4. Być może iOS 8.1.1, który ma przynieść poprawę stabilności na iPhone 4S i iPadzie 2 zachęci kolejnych użytkowników do przesiadki na nową wersję.

Źródło: Macrumors