Wydany we wrześniu iOS 8 trafił już do ponad 50% urządzeń mobilnych Apple’a. Adaptacja nowego systemu nie idzie jednak tak szybko, jak poprzednich wersji. Nic więc dziwnego, że Apple stara się do tego zachęcić.

Część użytkowników otrzymała już e-maile od Apple zachęcające do aktualizacji systemu na iOS 8. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, firma stara się na bieżąco rozsyłać mailingi ze swoją ofertą. Tutaj też e-mail dla subskrybentów zawiera opis nowych funkcji i linki odsyłające do szerszych informacji.

To co ciekawe, to podpowiedź dotycząca możliwości dokonania aktualizacji z poziomu iTunes zainstalowanego na komputerze. Apple informuje, że jeśli nie mamy 5 GB wolnego miejsca na iPhonie, iPadzie lub iPodzie Touch to możemy skorzystać właśnie z tej opcji, która wymaga znacznie mniej wolnej przestrzeni w pamięci urządzenia.

alt text

Taka informacja, podawana bezpośrednio przez Apple, to cenna wskazówka, która tak właściwie powinna pojawić się w formie komunikatu już przy niepowodzeniu instalacji Over-the-air. Wyjątkowo duża ilość wolnego miejsca niezbędna do dokonania aktualizacji sprawiła najprawdopodobniej, że wiele osób zrezygnowało z niej, nie chcąc usuwać danych ze swojego telefonu czy tabletu. Jednocześnie nie wiedziały lub zapomniały one o alternatywnym rozwiązaniu.

Być może ten mailng sprawi, że adaptacja iOS 8 znowu nabierze rozpędu.

Źródło: Macrumors