Dziś firma Synology poinformowała o upublicznieniu nowej wersji systemu DSM (DiskStation Manager) do swoich serwerów NAS. Dla użytkowników popularnych urządzeń do przechowywania danych to duża zmiana szczególnie w kwestii bezpieczeństwa. Synology wyciąga wnioski z głośnej sprawy związanej ze zdalnym blokowaniem serwerów i wyłudzania pieniędzy w zamian za odzyskanie danych. Wirus SynoLocker uczynił spory popłoch wśród posiadaczy serwerów tej firmy.

alt text

W nowej wersji 5.1 można będzie korzystać z kompleksowej ochrony świadczonej przez Security Advisor (Doradca do spraw zabezpieczeń), który będzie analizował hasła oraz ustawienia sieciowe podpowiadając najbardziej optymalne ich ustawienie. Dla osób korzystających z kilku usług w chmurze (OneDrive, Box, inne) będzie można synchronizować umieszczone w nich dane z naszym serewerem co pozwoli skupić w jednym miejscu rozsiane pliki po całym internecie. Miłym dodatkiem jest nowe narzędzie Note Station i DS note pozwalające tworzyć dokumenty i zapisywać je w naszej prywatnej chmurze. Notatki są również synchronizowane z kontem Evernote.

Oprogramowanie DSM 5.1 pobierzemy z http://www.synology.com/support/download.php Można również po zalogowaniu się do panelu administratora wykonać aktualizację bezpośrednio klikając: Panel sterowania / Aktualizacja i pzywracanie.

Jeśli nie znasz jeszcze serwerów Synology, zapraszam do przeczytania recenzji jednego z takich urządzeń - Synology DS214play


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na produkty marek: SPIGEN,  ZENS,  UAG,  RINGKE oraz KANEX.

Klikająć na w/w marki przeniesiesz się do promocyjnych produktów poszczególnych producentów.

Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: ma919 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 10% kupon ważny jest do 30 września 2019