Angela Ahrendts, która w zeszłym roku przyszła z Burberry na stanowisko wiceprezes Apple odpowiedzialnej za sieć sprzedaży, zdradziła po części termin premiery Apple Watch.

Ci, którzy liczyli na premierę smart zegarka już w styczniu przyszłego roku, mogą być zawiedzeni. W liście do pracowników Apple Store zaznaczyła, że właśnie rozpoczął się sezon zakupowy przed świętami Bożego Narodzenia, a później Chińskim Nowym Rokiem. W tym czasie pracownicy mają się skupić na sprzedaży obecnych produktów.

Dopiero po tym sprzedażowym maratonie przyjdzie czas na premierę Apple Watch. Zegarek ma zadebiutować na wiosnę, czyli możemy się go spodziewać najwcześniej na przełomie marca i kwietnia. Ta data wydaje się o tyle prawdopodobna, że w podobnym okresie debiutowały pierwsze trzy generacje iPadów.

Chiński Nowy Rok przypada 19 lutego, więc do tej daty z pewnością nie ujrzymy zegarka Apple. Na pocieszenie należy dodać, że kalendarzowa wiosna kończy się 21 czerwca. Do tego czasu Apple Watch powinien pojawić się na półkach. Pozostaje jeszcze pytanie w jakich krajach będzie dystrybuowany od samego początku.

Źródło: 9To5mac