Wprowadzenie nowych wielkości ekranów, a więc rozdzielczości, oraz nowej wersji systemu iOS przynoszącej sporo nowości wiązało się z wymogiem aktualizacji niemal wszystkich aplikacji, z których korzystam. Oczywiście różnie z tym bywa, mam jednak wrażenie, że tym razem deweloperzy zareagowali szybciej niż w przypadku wprowadzania iPhone'a 5. Aktualizacji doczekał się właśnie kolejny z moich ulubionych programów - najlepszy moim zdaniem odbiornik podcastów dla iOS - Instacast.

alt text

Aktualizacja przyniosła przede wszystkim wsparcie dla większych ekranów iPhone'ów 6 i 6 Plus - wszystko wyświetla się teraz ostro, bez rozmyć będących skutkiem przeskalowywania w górę grafik przygotowanych pod rozdzielczość iPhone'ów 5/5s/5c.

Poprawa wyglądu interfejsu nie ogranicza się tylko do większych ekranów w nowych iPhone'ach. Program zyskał nowy odtwarzacz multimediów dający bezpośredni dostęp do rozdziałów, zakładek i do następnej pozycji w kolejce odtwarzania. W każdej chwili można go zminimalizować do paska Now Playing przesuwając odtwarzacz w dół ekranu.

alt text

Sam pasek Now Playing także uległ zmianie, dodano w nim przycisk odtwarzania/pauzy, co ułatwia korzystanie z programu.

alt text

Kolejną nowością w wyglądzie Instacast jest tryb nocny, dostępny jednak za dodatkową opłatą w wysokości 0,89 € - przypomnę że sam program w podstawowej i moim zdaniem w pełni funkcjonalnej wersji dostępny jest obecnie za darmo. Tryb nocny aktywuje się automatycznie względem godzin wschodów i zachodów słońca lub ręcznie, poprzez potrząśniecie iPhonem lub iPadem.

alt text

To oczywiście tylko niektóre nowości jakie pojawiły się z najnowszą aktualizacją. Doszły także takie funkcje jak możliwość sortowania odcinków po dacie publikacji, dacie ostatniego odtworzenia, pobrania itp., możliwość wyszukiwania bezpośrednio w podcastach i odcinkach. Poprawiono także współpracę z dedykowaną chmurą - Instacast Cloud (przez którą następuje synchronizacja). Dodano m.in. możliwość skorzystania z 1Password podczas logowania.

Instacast dla iPhone'a i iPada w App Store za darmo:

Instacast dla iOS - Pobierz z App Store