Znajomość języków obcych to w tej chwili podstawa wykształcenia. Sam angielski przestaje już wystarczać, coraz więcej osób chcąc poprawić swoje kwalifikacje decyduje się na naukę kolejnego języka. Z uwagi na brak czasu często sięgamy po rozmaite programy - dobry pomysłem może być seria Hello Word na iPhone, w tym konkretnym przypadku wersja do nauki języka hiszpańskiego.

Hello Word Deluxe Polish Spanish jest świetnym programem dla każdej osoby, która chce szlifować swoją znajomość języka hiszpańskiego. Aplikacja przeznaczona jest zarówno dla osób, które dopiero zaczną swoją przygodę z tym językiem, jak i dla tych, którzy uczyli się już go wcześniej. W Hello Word dodano bardzo przydatną opcję tworzenia profili, stąd też z programu na jednym iPhone może korzystać kilka osób i nie będą one miały problemów ze sprawdzaniem swoich postępów czy rozpoczynania od ostatnio przeglądanych słówek.

Jak wygląda sama nauka? Najpierw wybieramy interesujący nas poziom trudności nauki - Początkujący, Średniozaawansowany lub Zaawanasowany. Potem w głównym menu mamy do dyspozycji 15 kategorii (Dom, Czas, Edukacja, Praca, itp.) po wybraniu których przechodzimy do właściwej części programu - nauki słówek. Nauka przebiega w następujących trybach:
* Quiz - dostajemy losowo wybrane słówka do których spośród trzech definicji musimy wybrać tą właściwą. Możemy również skorzystać z podpowiedzi po hiszpańsku (stracimy wtedy punkty skuteczności).
* Wpisz słowo - po prostu wpisujemy na klawiaturze hiszańską wersję słowa podanego przez program. Hello Word automatycznie sprawdza każdą literkę, także od razu mamy informację, czy dobrze wpisujemy nasze tłumaczenie. Poza tym jest też możliwość wysłuchania wymowy tego słowa - wtedy już wystarczy napisać to, co usłyszeliśmy.
* Puzzle - gra w stylu popularnej "szubienicy". Dostajemy słówko, które mamy przetłumaczyć na język polski i wybieramy litery, które naszym zdaniem w tym tłumaczeniu występują. Jeżeli litera występuje w słowie kilka razy to zostanie odkryta w tych wszystkich miejscach. Możemy pomylić się cztery razy.
* Karty - na górze ekranu mamy polskie słowo, pod spodem zakryte polskie tłumaczenie. Pamiętam jak sam kiedyś uczyłem się niemieckich słówek, kartką przykrywałem polskie tłumaczenia i powoli ją odchylając sprawdzałem czy je wszystkie pamiętam. Ten tryb działa mniej więcej w podobny sposób, klikamy przycisk Odpowiedz i "kartka" się odsłania. Dodatkowo lektor może przeczytać to słowo po hiszpańsku.
* Karty suwane - tryb bardzo podobny do poprzedniego, z tą różnicą, że tutaj słówka są od razu odkryte. Nie musimy więc nic zgadywać, po prostu przewijamy palcem słówka jak okładki w trybie Cover Flow i staramy się wszystko zapamiętać.

Główne cechy programu:
[LIST]
*]Łącznie w aplikacji do nauki zestaw 4400 słówek,

*]30 kategorii językowych po ok. 100 słów oraz definicji w każdej kategorii,

*]Czas, Człowiek, Dom, Dźwięki, Edukacja, Ekonomia, Geografia, Inżynieria, Kosmetyka, Kultura, Militaria, Nauka, Odzież, Pieniądze, Pogoda, Praca, Prawo, Przyroda, Rozrywka, Społeczeństwo, Sport, Święta, Technika, Transport, Turystyka, Zakupy, Zdrowie, Zwierzęta, Życie, Żywienie

*]Wymowa hiszpańskiego,

*]5 form naukii: „Quiz”, „Wpisz słowo”, „Puzzle”, „Karty” oraz „Karty suwane”,

*]Możliwość tworzenia własnych zestawów słówek (na http://www.helloword.eu)

*]Import zestawów słówek przygotowanych przez innych użytkowników,

*]Każde słówko zaopatrzone w definicje zarówno w języku hiszpańskim jak i polskim,

*]Możliwość nauki w „trybach”: normalnym oraz odwróconym co pozwala na naukę słówek zarówno przez
*]Polskojęzyczne jak i Hiszpańskojęzyczne osoby,

*]Zapamiętywanie postępów w nauce,

*]Przyznawanie punktów za dobre wyniki i możliwość publikacji wyników zarówno w aplikacji jak i w
*]internecie na stronie helloword.eu,

*]Ciągły podgląd na aktualną skuteczność naszej nauki wyrażoną w %,

*]Bieżący podgląd wyników naszych oraz innych użytkowników bezpośrednio w aplikacji korzystając z
*]połączenia wi-fi lub np.:GPRS,

*]Nauka przez kilka osób na jednym urządzeniu (iPhone, iPod, iPad) dzięki funkcji zakładania kont dla
*]dowolnej ilości użytkowników w aplikacji,

*]Osobna konfiguracja dla każdego użytkownika,

*]Ostatnia najważniejsza cecha programu to łatwość i prostota nauki oraz obsługi!
[/LIST]
Interfejs programu został przygotowany w językach: polski, angielski, niemiecki, francuski, hiszpański

Warto też dodać, że opisywana przez nas wcześniej wersja do nauki języka angielskiego również doczekała się edycji Deluxe - nie musimy już oddzielnie kupować poszczególnych 3 wersji zaawansowania nauki.

Program Hello Word Deluxe Polish Spanish kosztuje 3,99€ i można go pobrać stąd:
http://itunes.apple.com/us/app/hello-word-deluxe-polish-spanish/id371973410?mt=8

Wersja do nauki języka angielskiego dostępna tutaj:
http://itunes.apple.com/pl/app/hello-word-deluxe-polish-english/id371973843?mt=8

Uwaga! Specjalnie dla czytelników MyApple mamy 5 kodów promocyjnych umożliwiających darmowe ściągnięcie z US App Store Hello Word Deluxe w wersji polsko-hiszpańskiej oraz 3 na wersję polsko-angielską. Kody zostaną rozlosowane 2 czerwca wśród wszystkich komentujących.