Gry logiczne to jeden z moich ulubionych gatunków. Nie muszą mieć dobrej grafiki, muzyki nie musi być wcale. Jednak ich autorów darzę nie mniejszym szacunkiem niż panów z EA czy Gameloftu. Dlaczego? Uważam, że wszyscy oni muszą poświęcić swojej produkcji sporo czasu i wysiłku, o ile rozbudowane gry w 3D wymagają setek godzin projektowania, tworzenia tekstur, nagrywania muzyki i dialogów, to wydawać by się mogło, że w przypadku gier logicznych wysiłek ten jest znikomy. I owszem, tytuły te nie odznaczają się zazwyczaj nowatorskimi rozwiązaniami graficznymi czy niespotykanym udźwiękowieniem. Jednak stworzenie produktu na wysokim poziomie jest co najmniej równie trudne, a to ze względu na to, że sercem każdej gry logicznej jest pomysł. Do App Store trafił właśnie Blicks - tytuł autorstwa naszego użytkownika, Patryka Zielińskiego, na MyApple bardziej znanego jako iShadow. Czy udało się mu stworzyć coś, co pochłonie graczom cenne godziny czasu?

Blicks opiera się na prostych zasadach - naszym zadaniem jest połączenie ze sobą przynajmniej trzech kulek tego samego koloru. Musimy się spieszyć, ponieważ wraz z postępem rozgrywki pojawiają się one coraz szybciej. Na dole ekranu wyznaczona jest strefa, w której owe kulki znaleźć się nie powinny. Jeżeli już dojdzie do takiej sytuacji, włącza się alarm, a po trzech sekundach gra obwieszcza nam przegraną. Wyjątkowym aspektem tej produkcji jest zastosowanie silnika fizycznego Box2D. Dzięki niemu obiekty przemieszczają się realistycznie, posiadają one określoną masę, bezwładność i prędkość. Najlepiej prezentuje to poniższy gameplay:

Po dłuższym czasie obcowania z grą muszę przyznać, że rzadko spotykam się z równie wciągającymi tytułami. Jest to bardzo udana pozycja, mimo prostej grafiki i mało rozbudowanego menu (chociaż nie widzę niczego, co jeszcze powinno się w nim znaleźć) potrafi zabrać na prawdę wiele czasu. Dodatkowym atutem jest połączenie gry z OpenFeint, dzięki czemu możemy rywalizować z graczami z całego świata.

Gra kosztuje 0.99$, możecie pobrać ją tutaj.

**Uwaga! Dzięki uprzejmości twórcy gry mamy 3 kody na pobranie Blicks działające w US App Store. Kody zostaną rozlosowane pomiędzy autorami najciekawszych komentarzy pod tym newsem. Konkurs trwa do 1. czerwca.

Konkurs zakończony, kody otrzymują:
Simek
pawelsz71
CukerMan

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, kody zostaną wysłane poprzez PW.**