Gry logiczne to jeden z moich ulubionych gatunków. Nie muszą mieć dobrej grafiki, muzyki nie musi być wcale. Jednak ich autorów darzę nie mniejszym szacunkiem niż panów z EA czy Gameloftu. Dlaczego? Uważam, że wszyscy oni muszą poświęcić swojej produkcji sporo czasu i wysiłku, o ile rozbudowane gry w 3D wymagają setek godzin projektowania, tworzenia tekstur, nagrywania muzyki i dialogów, to wydawać by się mogło, że w przypadku gier logicznych wysiłek ten jest znikomy. I owszem, tytuły te nie odznaczają się zazwyczaj nowatorskimi rozwiązaniami graficznymi czy niespotykanym udźwiękowieniem. Jednak stworzenie produktu na wysokim poziomie jest co najmniej równie trudne, a to ze względu na to, że sercem każdej gry logicznej jest pomysł. Do App Store trafił właśnie Blicks - tytuł autorstwa naszego użytkownika, Patryka Zielińskiego, na MyApple bardziej znanego jako iShadow. Czy udało się mu stworzyć coś, co pochłonie graczom cenne godziny czasu?

Big 4a0bb0a1 0e0e 4bb6 be1a 82bef71143c7

Blicks opiera się na prostych zasadach - naszym zadaniem jest połączenie ze sobą przynajmniej trzech kulek tego samego koloru. Musimy się spieszyć, ponieważ wraz z postępem rozgrywki pojawiają się one coraz szybciej. Na dole ekranu wyznaczona jest strefa, w której owe kulki znaleźć się nie powinny. Jeżeli już dojdzie do takiej sytuacji, włącza się alarm, a po trzech sekundach gra obwieszcza nam przegraną. Wyjątkowym aspektem tej produkcji jest zastosowanie silnika fizycznego Box2D. Dzięki niemu obiekty przemieszczają się realistycznie, posiadają one określoną masę, bezwładność i prędkość. Najlepiej prezentuje to poniższy gameplay:

Po dłuższym czasie obcowania z grą muszę przyznać, że rzadko spotykam się z równie wciągającymi tytułami. Jest to bardzo udana pozycja, mimo prostej grafiki i mało rozbudowanego menu (chociaż nie widzę niczego, co jeszcze powinno się w nim znaleźć) potrafi zabrać na prawdę wiele czasu. Dodatkowym atutem jest połączenie gry z OpenFeint, dzięki czemu możemy rywalizować z graczami z całego świata.

Gra kosztuje 0.99$, możecie pobrać ją tutaj.

**Uwaga! Dzięki uprzejmości twórcy gry mamy 3 kody na pobranie Blicks działające w US App Store. Kody zostaną rozlosowane pomiędzy autorami najciekawszych komentarzy pod tym newsem. Konkurs trwa do 1. czerwca.

Konkurs zakończony, kody otrzymują:
Simek
pawelsz71
CukerMan

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, kody zostaną wysłane poprzez PW.**