*Od dłuższego czasu szukałem jakiegoś zastępstwa dla mojego uchwytu samochodowego do iPhone, który musiałem obsługiwać dwiema rękami by wsadzić lub wyciągnąć telefon.
*

Niedawno natrafiłem na produkt AirFrame firmy Kenu.
nazwa produktu nawiązuje do miejsca, w którym montujemy uchwyt. szare macki z tyłu uchwytu montujemy bowiem w kratce wentylacyjnej nawiewu/klimatyzacji w aucie. Rozwiązanie bardzo pomysłowe ale i praktyczne. Tak zamontowany uchwyt nie zasłania ani kawałka drogi a zamontowany w nim telefon jest w zasięgu ręki, gdybyśmy mieli coś na nim nacisnąć.

Sam uchwyt jest bardzo malutki, cienki oraz lekki, miejsce w którym montujemy iPhone lub inny telefon wyściełane jest po bokach miękką gumą która nie rysuje telefonu oraz solidnie go trzyma na wybojach. Wkładanie do niego telefonu oraz jego wyciąganie możemy wykonać jedną ręką, jeden z boków uchwytu jest jednocześnie zaciskiem który się odsuwa kiedy na niego napieramy, po wsadzeniu telefonu sam dopasowuje się do rozmiaru telefonu i ściska go w stabilnym uchwycie.

Jak chwali się producent, AirFrame pasuje do większości kratek wentylacyjnych, jest to zasługa dwóch rozmiarów szczelin pomiędzy szarymi "mackami", które wpychamy pomiędzy płytki w kratce, w moim przypadku cieńsza szpara pasuje idealnie i ciasno wchodzi w kratkę. Po zamontowaniu możemy obracać uchwyt by telefon był w pionie lub poziomie, macki możemy odpowiednio obrócić też przed wsadzeniem w kratę samochodu.

Kenu informuje że AirFrame pasuje do większości smartfonów z rozmiarem ekranu do 4,8". Oznacza to że jeżeli nasz iPhone siedzi w jakimś etui to AirFrame i tak go odpowiednio złapnie. Możemy być też spokojni o przyszłe modele iPhonów bo też powinien je obsłużyć, jeżeli tylko ekran a wraz z nim szerokość telefonu nie urośnie za mocno w przyszłych modelach (oby nie!).

AirFrame jest tak mały że mieści się w kieszeni, może też służyć jako podstawka do iPhone jeżeli z tyłu wsadzimy do niego np. kartę kredytową. Uchwyt kosztuje niecałe 100zł i można go kupic np. W Apple Online Store

Obserwuj @derosky