*Procesor A7, zaprezentowany w tym roku jest niemałą rewolucją na rynku. Czy Apple nadal ma mało i chce znacząco przebić to osiągnięcie?
*

Obecnie większość procesorów do urządzeń mobilnych firmy z Cupertino pochodzi z fabryk Samsunga, który ma przez to wcześniejszy wgląd na planowane do wdrożenia technologie. Jako, że obie korporacje ze sobą rywalizują, nie jest to wygodna sytuacja dla jednej ze stron.

Krążą pogłoski, że Apple w sekrecie planuje wybudować własną fabrykę za kwotę 10 miliardów dolarów. Inne źródła donoszą z kolei, że ok 60-70% zamówień przejmie Tajwańska firma TSMC, a pozostała część przypadać będzie dalej Samsungowi.

Jeśli plotki na temat nowego układu się potwierdzą, to szykuje się kolejny duży wzrost wydajności i równocześnie energooszczędności, ponieważ miałby zostać oparty na technologii 14 nm (obecnie A7 oparty jest na 28 nm). Czyżby miał znaleźć zastosowanie w iPadzie Pro? Pojawiają się tylko pewne wątpliwości związane ze współpracą z TSMC, które w przeszłości jeszcze nigdy nie produkowało chipów dla Apple.

Źrodło: _ Cult of Mac_