Apple udostępniło deweloperom trzecią odsłonę wersji Beta systemu iOS 4.3. Build nosi oznaczenie 8F5166b.

Jak zwykle, rozesłano wersje dla: iPada, iPhone’a 4 i 3GS, iPoda Touch trzeciej i czwartej generacji. Zupełnie osobna odsłona została także przygotowana dla najnowszego Apple TV. Wcześniejszy build 8F5153d został udostępniony blisko dwa tygodnie temu.

iOS 4.3 wprowadza wiele nowości z funkcją przenośnego hotspotu na czele. Poza tym rozbudowane zostaną możliwości AirPlay, a użytkownicy iPadów zyskają możliwość wyboru funkcji spełnianej przez przełącznik na boku urządzenia.

Serwis App Advice zauważył, że najnowszy build oferuje możliwość usunięcia z poziomu urządzenia aplikacji, która wciąż się pobiera. Jak się jednak okazuje, funkcjonalność taka była już dostępna w poprzednich betach iOS 4.3, lecz nikt tego nie dostrzegł. Niemniej jednak, z całą pewnością wielu użytkowników doceni tę drobną nowość.

Wraz z iOS 4.3 najprawdopodobniej zadebiutuje również wbudowana funkcja płatnego subskrybowania zawartości z App Store (np. kolejnych numerów czasopisma). Przypomnijmy, że już jutro odbędzie się konferencja, na której zaprezentowane zostaną wszystkie detale nt. The Daily, czyli dedykowanej iPadowi elektronicznej gazety. Wbudowana płatna subskrypcja bez wątpienia zostanie wykorzystana w przypadku_ The Daily_, co pozwala sądzić, że iOS 4.3 zostanie udostępniony w finalnej wersji już niebawem.

Komentarze w temacie na forum: https://myapple.pl/iphone-ipod-touch/166240-ios-4\_3-beta.html

Źródło: MacRumors, 9to5Mac