Jak zapowiadało, tak zrobiło - Rovio zdecydowało się na finansowanie projektów ciekawych gier w ramach projektu Rovio Stars. Po Icebreaker (recenzja TUTAJ) w App Store pojawiła się kolejna gra dla iPhone'a i iPada - Tiny Thief, o przygodach pewnego tytułowego małego złodziejaszka.

Tiny Thief to gra logiczna, w której rozwiązujemy łamigłówki zawarte w poszczególnych planszach. Zasady są proste, musimy wykraść wszystkie zadane przedmioty (przy okazji odkrywając także inne, ukryte tu i ówdzie) omijając strażników, urzędników, sprzedawców czy inne osoby, które pilnują takich czy innych przedmiotów. Musimy więc pozostać cały czas w ukryciu, skradając się za ich plecami, czy szukając schronienia w beczkach.

Początkowo zadania są proste. Później w celu zdobycia zadanego przedmiotu musimy wykorzystać inne obiekty, a nawet osoby, czy zwierzęta, jakie znajdują się na planszy.

Raz będziemy musieli rozsypać cukierki, które skuszą łasego na słodycze szeryfa do beczki, z której już nie będzie mógł się uwolnić. Innym razem będziemy musieli wykraść marchewkę, którą poczęstujemy osła, po którego grzbiecie i wiszącej fladze wespniemy się na szczyt jakiegoś budynku.

Tiny Thief ma bardzo ładną rysunkową grafikę, a i powiązane z każdą łamigłówką historie, przedstawione w postaci komiksów, wyglądają całkiem ładnie.

Gra się równie przyjemnie na iPadzie jak i na iPhone. Sterowanie jest banalnie proste. Stukamy w miejsce, w które chcemy się udać. W przypadku drabin, flag, lin, po których musimy przejść, czy innych obiektów, które musimy użyć, gra wyświetla odpowiedni dymek, w który należy stuknąć.

Jeśli zapytacie mnie, która z dwóch gier wydanych dotąd w ramach projektu Rovio Stars jest lepsza to bez wahania odpowiem Wam, że jest to właśnie Tiny Thief.

Gra Tiny Thief dla iPhone'a i iPada dostępna jest w App Store w cenie 2,69 €

Tiny Thief w App Store