Serwis MacRumors donosi, że obecne zapasy MacBooków Pro (szczególnie modelów o matrycy 15- i 17-calowej) powoli kończą się w magazynach firmy Apple i innych autoryzowanych sprzedawców. Może to świadczyć o rychłym odświeżeniu tej linii komputerów.

Klienci zainteresowani kupnem 17-calowego MacBooka Pro (z procesorem Intel Core i5) na Amazon.com muszą liczyć się z czasem oczekiwania na przesyłkę sięgającym nawet dwóch miesięcy. Podobna sytuacja ma miejsce przy wyborze wielu innych sprzedawców.

Apple Online Store wciąż jednak dostarcza klientom wszystkie wersje MacBooka Pro w czasie do 24 godzin od dokonania zakupu. Taki stan rzeczy można tłumaczyć chęcią bezpośredniej sprzedaży pozostałych zapasów zainteresowanym klientom.

Podobne braki w inwentarzu dotychczas skutecznie sygnalizowały nadejście nowych modeli danego urządzenia. Czego możemy spodziewać się po nadchodzącym odświeżeniu? Przede wszystkim wykorzystania Sandy Bridge, czyli nowej linii procesorów firmy Intel. Plotki mówią także o standardowym wyposażeniu w pamięć SSD, która miałaby wyprzeć tradycyjne dyski twarde.

Źródło: MacRumors