Nigdy nie grałem w żadne gry na Facebooku (ani na Google+). Co więcej irytują mnie zaproszenia od znajomych, którzy są na tyle naiwni, by oczekiwać, że będę marnował czas grając tam w gry. Czasami moja odpowiedź, że nie jestem zainteresowany jest dość radykalna. Sypią się "unfollow'y" - usuwam takich spamujących zaproszeniami graczy z grona moich znajomych w tym serwisie społecznościowym. Tymczasem nie spodziewałem się, że gra, dostępna dotąd na Facebooku zaatakuje mnie z innej strony, bo przez App Store. Mowa o Angry Birds Friends .

Angry Birds Friends dla iPhone'a i iPada, to gra w którą jednocześnie gramy i na iPhone czy iPadzie i na Facebooku. Jak sama nazwa wskazuje rywalizujemy z "przyjaciółmi". Oczywiście chodzi o przyjaciół z Facebooka, którzy z prawdziwymi przyjaciółmi nie muszą mieć zbyt wiele wspólnego. W każdym tygodniu Rovio przygotowuje osobny turniej, w którym możemy z nimi rywalizować.

Sama gra to klasyczne Angry Birds, w które - jeśli tylko lubicie "Wściekłe Ptaki" - gra się bardzo przyjemnie. Standardowo, wystrzeliwujemy z procy ptaki nieloty, z których każdy ma określone właściwości. Do dyspozycji mamy także różnego rodzaju rozszerzenia. Jedyna widoczna różnica w stosunku do klasycznej gry to pojawiające się z prawej strony zdjęcia znajomych z Facebooka wraz z punktami, jakie zdobyli na danej planszy.

Analogicznie, widok zaliczenia danej planszy uzupełniony jest o listę z punktacją, na której znajdziemy także znajomych, którzy jeszcze nie grają w Angry Birds Friends, a których możemy do niej zaprosić (gra dostępna jest też na Facebooku w wersji Flash w przeglądarce. Rovio, pod tym względem na mnie nie liczcie.

To, co na mnie robi wrażenie poza samą rozgrywką i elementem rywalizacji z innymi graczami, to właśnie fakt, że facebookowa gra wychodzi poza ten serwis społecznościowy. Jestem bardzo ciekawy czy Rovio przekona w ten sposób dotąd nieprzekonanych - takich, jak ja. Osobiście nie wiem, czy przystąpię do turnieju w przyszłym tygodniu.

Jestem także pod wrażeniem tego, jak Rovio kolejny raz podaje nam tę samą właściwie potrawę, która mimo wszystko dalej jest względnie świeża i może jeszcze smakować. Oczywiście firma nie robi tego z dobroci serca, ale po to by znowu zarobić pieniądze. Choć Angry Birds Friends dla iPhone'a i iPada to gra dostępna za darmo, to jednak znajdziemy w niej sklep, w którym za pomocą mikropłatności możemy kupić rozszerzenia, które pozwolą nam na osiągnięcie lepszych wyników, po to tylko, by być lepszym od tego czy innego znajomego.

Angry Birds Friedns w App Store


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.