Apple, w przedostatnim tygodniu roku, zdecydowało, że już wkrótce zamknie stronę z aplikacjami dla Mac OS. Decyzja jest jak najbardziej zrozumiała, wszystkie pliki dostępne w witrynie zostaną bowiem przeniesione do Mac App Store, który premierę będzie miał już 6 stycznia 2011.

Apple udostępniło deweloperom bardzo ciekawy program do tworzenia mobilnych reklam - iAd Producer. Aplikacja daje zestawy narzędzi, interfejs, a nawet bibliotekę szablonów czy gotowych animacji i pozwala zautomatyzować pracę nad kampanią reklamową na urządzenia z iOS.

Sprzedaż nowej wersji AppleTV w tym tygodniu sięgnąć miała miliona sztuk. To pierwsze oficjalne potwierdzenie sprzedaży tego produktu. Warto dodać, że przez pierwsze 3 tygodnie sprzedano ich 250 tysięcy.

W sieci pojawiły się przecieki na temat prawdopodobnego wyglądu nowego iPada. Jak donosi anonimowe źródło, nowa wersja urządzenia będzie różniła się nieco od obecnej. Zdaniem japońskich blogerów druga generacja tabletu Apple miała by być w znaczącym stopniu cieńsza (grubości iPoda touch 4G), kanty mniej ostre (przypominające te z iPhone 2G) oraz posiadać szeroko zakresowy głośnik.

Apple udostępniło dwa uaktualnienia programów iPhoto '11 i iPhone Configuration Utility. Software update dodaje nowe opcje wysyłania zdjęć z iPhoto '11, zwiększa również stabilność działania programu oraz rozwiązuje kilka innych problemów.

Camera+, popularna aplikacja fotograficzna, która w połowie sierpnia tego roku została zbanowana w App Store, na nowo pojawiła się w sprzedaży. Powodem usunięcia tego programu była ukryta funkcja umożliwiająca zrobienie zdjęcia po wciśnięciu przycisków do sterowania głośnością iPhone’a - jak się okazało, było to naruszeniem umowy licencyjnej iPhone Developer Program.

Ogromny iPhone złożony z 56 iPadów promuje najnowszą grę pt.: "Lara Croft and Guardian of Light" dostępną w App Store od zeszłego tygodnia. Gigantyczne urządzenie znajduje się na międzynarodowej stacji kolejowej w Londynie.