Wiele osób twierdzi, że App Store oferuje tylko rozrywkę. Owszem, aplikacje z kategorii Games oraz Entertainment cieszą się ogromną popularnością, jednak w innych działach znajdziemy również bardzo ciekawe i użyteczne programy. Studio ANTiSoftware przygotowało na zlecenie Narodowego Banku Polskiego aplikację, która obecnie zajmuje pierwsze miejsce w polskim App Store w kategorii Edukacja. Dlaczego?

Wymieńmy Się to niewielki, darmowy program, którego głównym zadaniem jest przypomnienie wszystkim o konieczności wymiany banknotów oraz bilonu sprzed 1995 roku do 31.12.2010. Oczywiście aplikacja nie jest jedynie suchym, kilkuzdaniowym komunikatem. Wymieńmy Się zawiera również informacje na temat genezy denominacji. Ekrany z tekstem przewijamy dokładnie tak samo, jak kolejne ekrany z aplikacjami w iPhonie.

Zdecydowanie najciekawszym elementem aplikacji jest możliwość obejrzenia banknotów, które były w obiegu przed denominacją. Znajdziemy wśród nich zarówno 500-złotowy banknot z Tadeuszem Kościuszko jak i dwumilionowy z Ignacym Janem Paderewskim. Grafiki przedstawione zostały w postaci Cover Flow. Dzięki temu przeglądanie ich jest bardzo proste i wygodne.

Aplikacja jest darmowa, możecie ją pobrać stąd.